Absinthe 2.0.1 ile iOS 5.1.1 Untethered Jailbreak Nasıl Yapılır?

Absinthe 2.0.1 ile iOS 5.1.1 Untethered Jailbreak Nasıl Yapılır?
25 Mayıs 2012 tarihinde eklendi, 5.700 kez okundu.

(yazımızın sonundaki güncellemeyi okuyun) iOS 5.1.1 untethered jailbreak nihayet Absinthe 2.0 2.0.1 ile beraber kullanıma sunuldu. Tabiki bu sürüme ait jailbreak’i kullanabilmeniz için cihazınızın iOS sürümünün iOS 5.1.1 olması gerektiğini, daha alt sürümlerdeyseniz son sürüme güncellemeniz gerektiğini biliyor olmalısınız. Yine bir başka seçenek olan ve halen iOS 5.1.1 sürümlü cihazlarını tethered jailbreak’li olarak kullananlar da Rocky Racoon uygulaması ile untethered’a çevirebileceğinizi de belirtmeliyiz. Yazımızın devamında Absinthe 2.0 2.0.1 iOS 5.1.1 untethered jailbreak uygulaması kullanılarak cihazlarınızı nasıl jailbreak yapabileceğinizi görebilirsiniz.

Absinthe 2.0 iOS 5.1.1 Untethered Jailbreak

Birinci Adım: Absinthe 2.0.1 jailbreak uygulamasını aşağıdaki linklerden indirelim.

İkinci Adım: Absinthe uygulamasını çalıştıralım ve USB ‘den bağlamış olduğumuz cihazımızı algılamasını bekledikten sonra “Jailbreak” butonuna tıklayalım.

Üçüncü Adım: Cihazımız restore işlemi yapılır gibi bir görüntü verecek, sabırla beklemeye devam ediyoruz.

Dördüncü Adım: İşlem tamamlandığında Absinthe uygulaması jailbreak’in başarılı bir şekilde tamamlandığını belirtecek. Cydia simgesini de cihazınızda gördükten sonra artık bilgisayarla olan bağlantısını sona erdirebilirsiniz.

Eğer Cydia simgesi görülmüyorsa cihazı kapatıp açmanız yeterli olacaktır. Bu ugyulama ile şu anda jailbreak yapılabilen sürümler iPad 3, iPad 2, iPhone 4S, iPhone 4, Apple TV 2 olarak belirtilmiştir.

Güncelleme : 25.05.2012 Absinthe 2.0 sonrası Absinthe 2.0.1 güncellemesi yapıldı, bazı hataların düzeltildiği ve daha iyi hale getirildiği bu sürümü aşağıdaki linklerden indirebilirsiniz.

Windows Kullanıcıları İçin

Yukarıdaki anlatım Mac kullanıcıları için olduğundan windows kullanıcıları için küçük bi ipucu yazmamız yerinde olacak. Absinthe 2.0 2.0.1 jailbreak uygulamasına sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştırılması gerekiyor. Ardından uygulama masaüstüne yeni bir klasör oluşturacak bunun içinde yer alan absinthe-win-2.0.1.exe isimli dosyayı da sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştıracak ve diğer adımlara geçeceksiniz.

#Güncelleme: 27.05.2012

Absinthe 2.0.2 güncellemesi yayınlandı bu konudan>> bilgi alablirsiniz.

#Güncelleme: 30.05.2012

Absinthe 2.0.4 sürümü yayınlandı. Buradaki konudan>> bilgi alıp yeni sürümle jailbreak yapabilirsiniz.

Etiketler:

Absinthe 2.0.1 ile iOS 5.1.1 Untethered Jailbreak Nasıl Yapılır? Konusuna 82 Yorum Yapıldı
 1. wareagle34 dedi ki:

  A5 cihazlarda da yapılabiliyormu?

 2. wareagle34 dedi ki:

  kusurabakmayın yazmışsınız görmemişim A5 lerede yapılıyormuş sanırım. çok teşekkürler.

 3. Onurr dedi ki:

  abi 5.1 tethered jb yapmışyım 5.1.1 800 mb ipsw dosyası indirmek istemiyorum kotalı internet kullanıyorumda 🙂 OTA dan güncelleme yapamıyorum bağlantı kurulamadı hatası alıyorum.5.1 tethered jb yi untethered e çeviremez miyim ?

 4. elmadoktoru dedi ki:

  [quote name=”abdülkadir”]kusurabakmayın yazmışsınız görmemişim A5 lerede yapılıyormuş sanırım. çok teşekkürler.[/quote]
  Evet yapılıyo problem değil
  [quote name=”Onurr”]abi 5.1 tethered jb yapmışyım 5.1.1 800 mb ipsw dosyası indirmek istemiyorum kotalı internet kullanıyorumda 🙂 OTA dan güncelleme yapamıyorum bağlantı kurulamadı hatası alıyorum.5.1 tethered jb yi untethered e çeviremez miyim ?[/quote]Jailbreakli cihazlarda bu yaşanıyor mecburen itunes…

 5. veysel dedi ki:

  selamlar ben yapıyorum vpn sorunu ortaya çıkıyor vpn tanımlamak gerekiyormu?

 6. SerterÖzgüryay dedi ki:

  mehmet bey 5.1.1 jb yapabilmek için i tunesden yedek almamız mı gerekiyor yoksa direk absinthe uygulamasını acıp jb tıklayıp yükeleyecekmiyiz?

 7. elmadoktoru dedi ki:

  [quote name=”veysel”]selamlar ben yapıyorum vpn sorunu ortaya çıkıyor vpn tanımlamak gerekiyormu?[/quote]
  Vpn tanımlamışsanız ondandır, yoksa vpn istemez

 8. elmadoktoru dedi ki:

  [quote name=”Serter Özgüryay”]mehmet bey 5.1.1 jb yapabilmek için i tunesden yedek almamız mı gerekiyor yoksa direk absinthe uygulamasını acıp jb tıklayıp yükeleyecekmiyiz?[/quote]
  Yedeğe gerek yok 5.1.1 ise… direk jailbreak yapın

 9. serkan1 dedi ki:

  yeni ipad de deneyen oldumu acaba.

 10. SerterÖzgüryay dedi ki:

  ok mehmet bey güncellemeyi yapıyorum suan itunes uzerınden 5.1.1 yapıyorum bitsin jailbreak’e geçeceğim indirdim absinthe hazır ..teskkrler

 11. cemalnl dedi ki:

  Selam, benim ios 5.0.1 iphone 4 üm vardı, 5.1.1 yapıp jailbreak yapayım dedim. Telefonu recovery moda aldım ve MAC de shift+restore ile 5.1.1 in ipsw sini seçtim işlem sonuna kadar ilerledi ve “error 3004” hatasını aldım internetten bulduğum bir kaç çözümü denedim ve hatayı düzeltemedim, daha sonra WIN7 de aynı işlemi yaptım bu sefer de “error 21” hatasını aldım. Şu anda telefonu recovery modundan çıkaramıyorum cihaza 5.1.1 i yüklemem için ne yapmam gerekir.

 12. elmadoktoru dedi ki:

  Direk itunes üzerinden restore etmeyi neden yapmıyorsunuz

 13. Osman tezcan dedi ki:

  3gs kullaniyorum bu cihazdada mumkunmu bu yontel yukarida yazilmamis ama 3gs

 14. menesx dedi ki:

  hocam ben geçenlerde çıkan sam yöntemi ile unlock yapmıştım ve redsn0w ile yedek almıştım. sürümüm 5.1 bb 4.12.01 . şimdi ben 5.1.1 güncelleme yapıp untethered jb yaparsam sam unlock yedeğim çalışır mı…?

 15. veysel dedi ki:

  bütün adımları yapıyorum telefon açılıp kapanıyor daha sonra waiting process dedikten sonra hımm wrong if you want you can jailbreak later diyor.

 16. elmadoktoru dedi ki:

  [quote name=”Osman tezcan”]3gs kullaniyorum bu cihazdada mumkunmu bu yontel yukarida yazilmamis ama 3gs[/quote]
  Deneyebilir ve bizimle paylaşabilirsiniz.
  [quote name=”Enes Bağcı”]hocam ben geçenlerde çıkan sam yöntemi ile unlock yapmıştım ve redsn0w ile yedek almıştım. sürümüm 5.1 bb 4.12.01 . şimdi ben 5.1.1 güncelleme yapıp untethered jb yaparsam sam unlock yedeğim çalışır mı…?[/quote]
  Çalışır

 17. cemalnl dedi ki:

  Dediğiniz gibi itunes üzerinden restore u denedim ayrıca WIN7 deki error 21 sorununuda çözdüm fakat şuan hem WIN7 de hem MAC de error 3004 alıyorum. Yükleme sonuna kadar geliyor ve error 3004 çıkıyor. Araştırdığım kadarıyla apple server larına bağlanamamak ile ilgili bir problemmiş fakat herhangi geçerli bir çözüm bulamadım.

 18. Metto dedi ki:

  İpad 2 wifi modelinde uygulanıyormu bu ios 5.1.1 absinthe v 2.0 jailbreak

 19. elmadoktoru dedi ki:

  [quote name=”Metto”]İpad 2 wifi modelinde uygulanıyormu bu ios 5.1.1 absinthe v 2.0 jailbreak[/quote]
  Konuda zaten cihaz modelleri yazmakta…yapılıyor tabiki.
  [quote name=”Cemal”]Dediğiniz gibi itunes üzerinden restore u denedim ayrıca WIN7 deki error 21 sorununuda çözdüm fakat şuan hem WIN7 de hem MAC de error 3004 alıyorum. Yükleme sonuna kadar geliyor ve error 3004 çıkıyor. Araştırdığım kadarıyla apple server larına bağlanamamak ile ilgili bir problemmiş fakat herhangi geçerli bir çözüm bulamadım.[/quote]
  Hosts dosyasını düzenlemeniz gerekiyor cydia serverı aktif edilmiş orada ondan. Terminali açın sudo nano /etc/hosts komutunu verin şifrenizi girin ve cydia serverı 74.208.10.249 gs.apple.com başına yani yedinin solbaşına # işareti koyup kaydedin. Yahut içindekileri komple kopyalayıp silip kaydedin işlem bitince yapıştırır tekrar kaydedersiniz

 20. cemalnl dedi ki:

  [quote name=”Mehmet YAZICI”][quote name=”Metto”]İpad 2 wifi modelinde uygulanıyormu bu ios 5.1.1 absinthe v 2.0 jailbreak[/quote]
  Konuda zaten cihaz modelleri yazmakta…yapılıyor tabiki.
  [quote name=”Cemal”]Dediğiniz gibi itunes üzerinden restore u [/quote]
  Hosts dosyasını düzenlemeniz gerekiyor cydia serverı aktif edilmiş orada ondan. Terminali açın sudo nano /etc/hosts komutunu verin şifrenizi girin ve cydia serverı 74.208.10.249 gs.apple.com başına yani yedinin solbaşına # işareti koyup kaydedin. Yahut içindekileri komple kopyalayıp silip kaydedin işlem bitince yapıştırır tekrar kaydedersiniz[/quote]
  hem WIN7 de hem MAC de ki hosts dosyalarını açtım MAC de zaten dediğiniz no yok WIN dede başında # ile iptal edilmiş durumdaydı “error 21” den kurtulmak için yapmıştım o dediğinizi. Ve hala 3004 hatası veriyor. Kusura bakmayın zamanızı alıyorum ama şuan da telefon recovery mod da kitli kalmış durumda çıkaramıyorumda

 21. levocil dedi ki:

  iphone 4s 5.1.1(9B206) maalesef jb olmuyor 5 saattir uğraşıyorum. Tüm talimatları harfiyen uyguluyorum nafile. Burada benimle aynı durumda olan arkadaşlar da var umarım kısa sürede bir çözüm bulunur.

 22. kemalaymaz dedi ki:

  Acil;

  Arkadaşlar size bir sorum olacak
  Diyelim ki iPhone için iOS 5.2 yayınlandı.Benimde cihazım Gevey’li ve Jailbreak yaparak bu sürümü yükledim.Baktım ki Jailbreak Tetheredmiş.Yani bağımsız değilmiş.Cihazı kapattığımda elma işaretinde kalıyor.Bende Cihazı Eski sürüme çekmek istiyorum.Ancak SHSH kaydımda yok.Nasıl yapabilirim.Mesela diğer telefonların SHSH kaydını göstererek cihaz eski sürüme döner mi?
  Telefoncu yapmıştı.Yani ben telefoncuya götürdüğümde benim telefonu eski sürüme çekti.
  Bu nasıl oluyor çok ama çok acil..
  Şimdiden teşekkürler…

 23. elmadoktoru dedi ki:

  [quote name=”Kemal”]Acil;

  Arkadaşlar size bir sorum olacak
  Diyelim ki iPhone için iOS 5.2 yayınlandı.Benimde cihazım Gevey’li ve Jailbreak yaparak bu sürümü yükledim.Baktım ki Jailbreak Tetheredmiş.Yani bağımsız değilmiş.Cihazı kapattığımda elma işaretinde kalıyor.Bende Cihazı Eski sürüme çekmek istiyorum.Ancak SHSH kaydımda yok.Nasıl yapabilirim.Mesela diğer telefonların SHSH kaydını göstererek cihaz eski sürüme döner mi?
  Telefoncu yapmıştı.Yani ben telefoncuya götürdüğümde benim telefonu eski sürüme çekti.
  Bu nasıl oluyor çok ama çok acil..
  Şimdiden teşekkürler…[/quote]
  Shsh kaydınızın olmadığı bir sürüme dönemezsiniz başkasının shsh kaydı da iş görmez.

 24. levocil dedi ki:

  [quote name=”veysel”]bütün adımları yapıyorum telefon açılıp kapanıyor daha sonra waiting process dedikten sonra hımm wrong if you want you can jailbreak later diyor.[/quote]
  Aynı durumdayız sizinle, sizin cihazınız da iphone 4s mi acaba?

 25. cancancan41 dedi ki:

  Denedim Cydia geldi şuan inceliyorum jailbreak sız bir ıphone çok zor sanırım 🙂

 26. cancancan41 dedi ki:

  bu ıphone 4s için oldu sanırım başardım 🙂

 27. levocil dedi ki:

  Evet arkadaşlar iphone 4s i absinthe 2.0 windows ile jb yapabildim.
  sorun yaşayanlar şunu denesinler
  1.absinthe i kapayın
  2.itunes dan restore yapın
  3.restore dan sonra telefonu active edip orada durun daha ileri gitmeyin.
  4.itunes u kapayın
  5.absinthe’i yönetici olarak çalıştırın
  6.bol şans.

 28. veysel dedi ki:

  slm 2.01 i başka sitede paylaşım sitesinden paylaşabilirmisiniz link açılmıyor

 29. kemalaymaz dedi ki:

  Acil
  Mehmet Bey fakat başıma söyle bir durum geldi.
  Ben bundan 1 ay önce iPhone 4 üme iOS 5.1 yükledim.Acemiliğime denk gelmişti ve cihazı açıp kapattığımda elma işaretinde kalıyordu.Bende iBoot ile sürekli boot ederek geçiyordum.Daha fazla dayanamayarak Telefoncuya götürdüm.Telefoncu iOS 5.01’e geri çekti.Benim SHSH kaydım yoktu.Yani almamıştım.Bunu nasıl yaptı?
  Bunun bir yolu var mı? Nasıl oluyor. Bu konuda sadece bu konuda yardımınıza ihtiyacım var.Lütfen yardım edin.Teşekkürler…

 30. veysel dedi ki:

  memet bey alternatif link istiyoruz mümkünse 🙂

 31. kemalaymaz dedi ki:

  Acill 2
  Mehmet Bey ve Arkadaşlar
  Diyelim ki ben Sn0wbreeze ile cihazımı güncelledim.Redsn0w ile de jailbreak yaptım.Şu an cihazım iOS 5.1.1 ve Baseband’da 4.10.08.Ben Redsn0w ile yaptığım jailbreak’ı silmeden bu programı çalıştırıp untehtered yapabilirmiyim.

 32. deli oğlan dedi ki:

  iphone 4s jailbreak çatır çutur çalışıyor. teşekkürler.

 33. çaçarov dedi ki:

  arkadaşlar iphone 4 e yapmaya çalışıyorum fakat ” sorry the attached device is not supported ” böyle bir hata veriyor nedenini bilen varsa şimdiden teşekkürler.

 34. elmadoktoru dedi ki:

  [quote name=”çaçarov”]arkadaşlar iphone 4 e yapmaya çalışıyorum fakat ” sorry the attached device is not supported ” böyle bir hata veriyor nedenini bilen varsa şimdiden teşekkürler.[/quote]
  Cihazın kablosunun orjinal olup olmadığına emin olun ve cihazı kapatıp açıp yeniden bağlayın. Ayrıca uygulamayı yönetici olarak çalıştırın

 35. erkancagli dedi ki:

  Mehmet abi, 4s için jb çıktı unlock ta gelir mı 5.1 veya 5.1.1

 36. elmadoktoru dedi ki:

  Unlock gelmez geveye devam

 37. çaçarov dedi ki:

  [quote name=”Mehmet YAZICI”][quote name=”çaçarov”]arkadaşlar iphone 4 e yapmaya çalışıyorum fakat ” sorry the attached device is not supported ” böyle bir hata veriyor nedenini bilen varsa şimdiden teşekkürler.[/quote]
  Cihazın kablosunun orjinal olup olmadığına emin olun ve cihazı kapatıp açıp yeniden bağlayın. Ayrıca uygulamayı yönetici olarak çalıştırın[/quote]
  orjinal kablo olmazsa olmazmı bu iş ?

 38. elmadoktoru dedi ki:

  Olmuyor işte…

 39. çaçarov dedi ki:

  [quote name=”Mehmet YAZICI”]Olmuyor işte…[/quote]
  yapamdım ama yinede ilginiz için teşekkürler.

 40. kerem.ms dedi ki:

  jb yaparken tlf nu kapattım ve untether diyor ne yapmam gerekiyo lütfen yardım edin

 41. axoy dedi ki:

  arkadaşlar jb kaç saat sürüyor bi türlü olmadı.. yoksa benmi yapamıyorum…

 42. krmn dedi ki:

  denedim gayet başarılı oldu teşekürler

 43. elmadoktoru dedi ki:

  [quote name=”kerem.ms”]jb yaparken tlf nu kapattım ve untether diyor ne yapmam gerekiyo lütfen yardım edin[/quote]
  Cihaz açılmıyorsa restore edeceksiniz.
  [quote name=”axoy”]arkadaşlar jb kaç saat sürüyor bi türlü olmadı.. yoksa benmi yapamıyorum…[/quote]
  Saat değil yaklaşık 10 dakikalık işlemdir.

 44. alikemal dedi ki:

  mehmet bey benim cihazım ios5.1 sürümü yükselticem fakat cydia daki programları tekrar kurmam mı gerekiyor yoksa cydia nın yedeğini alma imkanı varmı acaba?

 45. elmadoktoru dedi ki:

  Surum yukselttiginizde tabiki restore edilmis oluyor. Jailbreak gittigine gore yeni jailbreak ve cydia uygulamalarini kurmalisiniz

 46. sessiz dedi ki:

  aktivasyon olmadan olmaz mı bu işlem yoksa aktivasyonu da kendisi mi yapıyor

 47. elmadoktoru dedi ki:

  Bu metod ile aktivasyon yapamazsınız sadece jailbreak yapar

 48. mehmet fatih dedi ki:

  kusura bakmayın bu konularda oldukça acamiyim bişey danışmak istiyorum ben iphonun image ını almak istiyorum yani şöyle açıklıyim bütün sistemin sadece içeriğinin değil herşeyi içine kurduğum programlarda dahil hepsini sanki biigisayar yedeği gibi bu mümkünmüdür

 49. elmadoktoru dedi ki:

  iTunes üzerinden yüklenen her şeyin yedeği alınabilir komple bunun için tüm kısımların aktif edilmesi lazım mesela resimler, videolar, müzikler gibi kısımlar cihaz bağlanıp solda ismine tıklanınca açılan orta kısımda sekmeler içinde aktif edilmiş olması lazım resimler için kaydedilecek yer veya klasör gibi. Ardından cihazdan yüklenen uygulamaları iTunese almak için cihaz bağlıyken itunesten isime sağ tıklayıp (cihaz adı) satın alınanları aktar diyerek bunlarda aktarılınca siz restore ettiğinizde yedekten her şey geri yüklenir

 50. mehmet fatih dedi ki:

  [quote name=”Mehmet YAZICI”]iTunes üzerinden yüklenen her şeyin yedeği alınabilir komple bunun için tüm kısımların aktif edilmesi lazım mesela resimler, videolar, müzikler gibi kısımlar cihaz bağlanıp solda ismine tıklanınca açılan orta kısımda sekmeler içinde aktif edilmiş olması lazım resimler için kaydedilecek yer veya klasör gibi. Ardından cihazdan yüklenen uygulamaları iTunese almak için cihaz bağlıyken itunesten isime sağ tıklayıp (cihaz adı) satın alınanları aktar diyerek bunlarda aktarılınca siz restore ettiğinizde yedekten her şey geri yüklenir[/quote]
  cevap için teşekkürler ancak ben derdimi tam anlatamadım hdd image alır gibi norton ghost gibi mesala tüm hafızayı yedekleyip tek dosya haline getirip herhangi bir durumda tekrar geri yükleme yapmak gibi jailbreak dahil herşeyin geri gelmesi için mümkünmüdür gerçi mümkün olsa millet neden uğraşsın bir tane temiz bir yedek hazırlar paylaşır herkezde aynı model telefona yükler geçer benimkisi sadece bir fikirdi

 51. elmadoktoru dedi ki:

  Siz derdinizi de iyi anlattınız ben de stediğinizi anladım v e istediğinize en uygun cevabı verdim bunu dışında komple image söz konusu olmaz. Zaten gerekte yok, telefonun neyi varsa komple yedeğini alıyorsunuz iOS’ta zaten her zaman iTuneste bunun dışında başkaca bir şey de kalmıyor zaten. HDD image gibi düşününce zaten mümkün değil…

 52. samet dedi ki:

  5.1.1 e yükselttim ama absinthe algılamıyor hata veririyor ne yapmalıyım

 53. elmadoktoru dedi ki:

  Yazıda da belirtildiği gibi güncel sürümü yüklediniz mi yazı sonunda güncellemeler var. Eğer hala algılamıyorsa usb kablonuz orjinal olmayabilir yahut güvenlik duvarı vb. engel olabilir.

 54. samet dedi ki:

  the attached device is not activated. you need to activate it before it can be used with absinthe bu hatayı veriyor cihazı nasıl aktive edecem ki jailbreak yapmadan bu arada redsnowla yapmak mümkün mü ve redsnowun son sürümünü nasıl indirecez sitedeki herhangi birine tıklıyorum ama indirmiyor başka bir yolu var mı acaba

 55. elmadoktoru dedi ki:

  iPhone 4 ise redsn0w ile aktifleştirmelisiniz absinthe aktivasyon yapmaz. Sitenin en altında resimli redsn0w linki mevcut o konudan indirirsiniz

 56. samet dedi ki:

  benim ki 3gs 5.0.1 den beri kullanamıyorum bugunde 5.1.1 yaptım absinthle deneyim diye o da algılamıyor cihazi verdiği sorunu yazdım demin redsnowda siteden inmiyor gerçi işime yaramıyormuş ama olsun bilginiz olsun sizce ne yapmalıyım bu absinth için son sürümü indirdim bu arada

 57. samet dedi ki:

  the attached device is not activated. you need to activate it before it can be used with absinthe bu hatayı verip duruyor

 58. elmadoktoru dedi ki:

  Aktivasyon yapmadan kullanamazsınız jailbreaki orjinal sim kartını bulacaksınız bu durumda cihazın geldiği ülke ve şebekeye ait

 59. Baturalp dedi ki:

  Mehmet bey ios 5.1.1 sahibiyim. Absinthe 2.0.4’ü indirdim Windows 7 Ultimate’ime Takıyorum cihazı olmuor jailbreak’e basamıyorum. İPSW dosyası buldum onu mu indirmem gerek? Aynı zamanda JB yaparsam GameCenter üyeliğime eskisi gibi girermiyim? Uygulamalarım kalır mı? Ve SIM kartım var yani ona da birşey olmaz değil mi? Normal bir şekil de SIM’imi kullanıyorum. Teşekkürler…

 60. elmadoktoru dedi ki:

  Absinthe sadece jailbreak yapar sürüm güncelleme vb. yapmadığından bilgileriniz aynen durur. Ancak iOS 5.1.1 yüklü olması lazım kablo da orjinalse algılamama gibi bir durum olmaz zaten hata verir ve hatada sebebi de yazar

 61. samet dedi ki:

  offfff nerden bulacam ben nerden bulacam amerikanın sim kartını redsnowda 3gsye yemiyor yani pek bir işe yaramıyor bu jailbreak

 62. elmadoktoru dedi ki:

  Siz cihaz modelini daha yeni soyluyorsunuz… 3gs redsn0w ile aktiflesir Yoksa aktivasyon ile unlocku karistiriyormusunuz diye soracagim

 63. tuncay55 dedi ki:

  iphone4s 5.1.1 versiyonu var jailbreak yaptım telefon 1 hafta sonra kafayı sıyırdı arama yapmıyo cağrı gelmiyo sadece mesaj gönderiyo mesajda gelmiyo gerisi tıkanıyo bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum şimdiden teşekkürler

 64. elmadoktoru dedi ki:

  Jailbreakten kaynaklı böyle bir sorun raporu hiç gelmemişti. Cihazı restore edip tekrar deneyebilirsiniz.

 65. Alp43 dedi ki:

  [quote name=”yahya levent çilingir”]Evet arkadaşlar iphone 4s i absinthe 2.0 windows ile jb yapabildim.
  sorun yaşayanlar şunu denesinler
  1.absinthe i kapayın
  2.itunes dan restore yapın
  3.restore dan sonra telefonu active edip orada durun daha ileri gitmeyin.
  4.itunes u kapayın
  5.absinthe’i yönetici olarak çalıştırın
  6.bol şans.[/quote]

  Eyvallah kardeş sonunda yaptım

 66. tuncay55 dedi ki:

  restore yapıp tekrar jailbreak yaptım ama yine tıkanıyo telefon tekrar geri yükleme yapcam malesef olmadı :((

 67. Fatihnhj dedi ki:

  Jailbreak I kullandıktan sonra app store veya game center a bağlanıyorum ?

 68. yiğit dedi ki:

  ben absinthe yi başarıyla yaptım ama cydia ya tıklayınca bi şey çıktı sonra o gitti ve apple işareti çıktı ne yapacağım ipadim bozuldu mu veya bozulur mu

  LÜTFEN CEVAP VERİN

 69. elmadoktoru dedi ki:

  Bozulmaz zaten cihaz yeniden başlatılacak eğer cihaz açılmazsa açma kapama düğmesi ile ana ekran menü tuşuna cihaz açılana kadar basılı tutun logoyu görünce bırakın bakın. Olmadı cihazı restore yani geri yüklerseniz sorun kalmaz.

 70. umutilek dedi ki:

  herşeyi yaptım ama absinthe i açınca jailbreak tuşu donuk oluyo ipad 2 diye algılamıyo

 71. elmadoktoru dedi ki:

  Üç ihtimal var ya cihazı uygulamayı çalıştırmadan önce bağladınız bu durumda uygulama açıkken usb kablosunu çıkarıp takın, yahut usb kablonuz orjinal değil veya itunes yüklü değil bilgisayarda…

 72. OzanSokan dedi ki:

  Bu jailbreaki yaptıktan sonra telefonda sikinti yasar miyim ?bozulma ihtimali nedir?

 73. elmadoktoru dedi ki:

  Jailbreakten bozulan cihaza ben rastlamadım açıkçası, sıkıntı şse neyi sıkıntı yapabileceğinizi bilemeyiz sonuçta sizin için gerekiyorsa yapacaksınız buna siz karar vereceksiniz kimse yüzde yüz garanti vermez veren de sorumluluk alır bu nedenle siz karar verin. 100 telefon sahibinden 80’i yapıyordur…

 74. alidem dedi ki:

  ipad 3 ‘e jailbreak yaptım,cydia da çalışıyor,ancak aletin her kapanmasında eşleştirme yapmam lazımmı, yoksa programlar açılmıyor

 75. elmadoktoru dedi ki:

  Böyle bir sorun olmaması lazım bu sürüm ile yapmışsanız http://www.elmadoktoru.com/jailbreak/absinthe-204-ile-ipad-24-jailbreak-destegi-geldi.html bu konudaki ile tekrarlayın

 76. FIRTINA42 dedi ki:

  cihazım iphone 4 5.1.1 yüklü absinthe denedim cydia geldi fakat bu absinthe ile sim kilit kırılır mı ?

 77. elmadoktoru dedi ki:

  Hatir sadece jailbreak yapar bu arac sim kilit kaldirmaz

 78. tuncay55 dedi ki:

  slm iphone 3 gs 5.1.1. sürümüne jailbreak yapcam nasıl yaparım yardımınızı bekliyorum

 79. elmadoktoru dedi ki:

  Konudasınız zaten

 80. tuncay55 dedi ki:

  hata veriyo sayfa açılmıyo ondan sordumdu zaten

 81. elmadoktoru dedi ki:

  Bakın yazının altında güncellemeler var en son güncelleme 2.0.4 sürümü için ona tıklarsanız…

 82. tuncay55 dedi ki:

  telefon çökmüş etkinleşmiyor etkinleştirmek için ıtunese bağlıyom ama görmüyo nasıl yapıcam yurt dışı cihazı

Sayfa başına git