Açılış Logosunu Değiştirmek İstermisiniz

Açılış Logosunu Değiştirmek İstermisiniz
11 Şubat 2011 tarihinde eklendi, 10.421 kez okundu.

iPhone Açılış Resmi Logo DeğişimiYeni açmış olduğumuz uygulama tanıtım köşesini zenginleştirmek adına arada bir sizler için seçtiğim hoş uygulamaların tanıtımını yapmaya devam ediyorum. Şimdi tanıtacağım uygulama jailbreakli cihazlarınızda Boot Logo diye tabir edilen cihazımızın açılışında yer alan elma logosunu dilediğiniz bir logo ile değiştirmenize olanak tanıyan bir Cydia uygulaması. Henüz cihazılarını jailbreak yapmamışsanız Greenpois0n RC5 jailbreak programı ile jailbreak yaptıktan sonra Cydia eklenti deposundan aşağıda anlatımını da yapacağımız uygulamayı cihazlarınıza yükleyebilirsiniz. Kendi tasarımını olan yahut Cydia içinden indirebileceğiniz açılış logolarını cihazlarınızın açılışına atayabileceksiniz.

Öncelikle iki farklı yöntemden yararlanarak açılış logosunu düzenleyebileceğiniz uygulamamızı Cydia arama kutusuna “apple boot logo” yazarak bulabilirsiniz.

iPhone iPad iPod Touch Boot LogoiPhone iPad iPod Touch Boot LogoiPhone iPad iPod Touch Boot Logo

Uygulamamızı yükledikten hemen sonra cihazımızın “Ayarlar” kısmına girdiğimizde menüler arasında BootLogo isimli uygulamanın yer aldığını göreceğiz. Burada yer alan açılış logolarından istediklerimizi seçebilir yahut yine cydiadan boot logo kategorisi altında yer alan açılış logolarını cihazımıza yükleyebiliriz. Yüklenen logolar yine bu alandaki yerlerini alacak ve seçiminize bağlı olarak kullanabileceksiniz.

Bir de kendi hazırladığınız logoları cihazınızın dosya sistemine bağlanarak ilgili klasöre özel logonuzu atarak kendi açılış logonuzu da ekleyebilirsiniz. Bunun için cihazınıza bağlanma yazılımlarından WinSCP, iFunBox gibi programlardan faydalanarak logolarınızı cihazınıza gönderebilirsiniz.

iPhone iPad iPod Touch Boot Logo

Resimde görülen dizine ulaştığınızda “Apple” isimli klasör varsayılan standart açılış logolarına ait resimlerin olduğu klasördür.

iPhone iPad iPod Touch Boot Logo

Burada yer alan ve “0”‘dan başlayıp örneğimizde “9”a kadar sıralı resimler hareketli bir görüntü oluşturmak adına hazırlanmış apple’ın standart logosuna aittir. Nasıl yapacağını bilmeyen kullanıcılar Apple klasörünü bilgisayarlarına indirince ne yapacaklarını daha iyi görebilirler.

iPhone iPad iPod Touch Boot Logo

Resimde de görebileceğiniz gibi hareket verebilmeniz için belli bir düzende birbirinden farklı resimler oluşturduğunuzda “0” dan başlayarak belirleyeceğiniz resim kadar hareket cihazınızın açılışında hareketli bir logo olarak karşınıza çıkacak.

Library/BootLogos/ klasörüne hazırlayacağınız açılış logo resimlerini belirleyeceğiniz bir klasör adı ile “Apple” klasörünün yanına attığınızda cihazınızın ayarlar kısmından yeni yüklediğiniz logonunuzun adını görecek ve açılışta bu logoyu tanımlayabileceksiniz.

Etiketler:

Açılış Logosunu Değiştirmek İstermisiniz Konusuna 4 Yorum Yapıldı
 1. İlker dedi ki:

  Merhaba Cydia’ da bu program şu anda yüklenemiyor. Bilginize…

 2. elmadoktoru dedi ki:

  Bazen sunucularda gecici olarak sorun yasanabilir ama dosya yuklenebiliyor normalde su anda bende kurulu ilerleyen saatlerde bir denersiniz

 3. featpac dedi ki:

  abi süpersin ya

 4. NaimKaratas dedi ki:

  Dostum teşekkürler anlatım için. Peki, respring’deki bot logoyu değiştirebilecek bir imkan varmıdır?

Sayfa başına git