Amerika’da iPad 2 Sırası 900 Dolar Ediyor

Amerika’da iPad 2 Sırası 900 Dolar Ediyor
15 Mart 2011 tarihinde eklendi, 1.197 kez okundu.

iPad 2 Kuyruğunda Sıra 900 DolarKonu Apple, ürün de iPhone, iPad olunca satış noktalarında ilgili cihazlara sahip olmak isteyen kullanıcıların oluşturdukları kuyrukları artık bizler de kanıksadık sayılır. Özellikle piyasaya sürülen bu cihazlara ilk olarak sahip olabilmek en azından ilk alanlardan olmak adına Apple Store önlerinde bir kaç gece önceden çadır kurup bekleyenler haber bültenlerine de yansır. Konumuz yine Apple ve iPad 2 satışı kuyruğu ama bu haberi diğerlerinden ayıran girişimcilikte son nokta diyebileceğimiz bir uyanıklığın haberi. Amerikada Apple Store kuyruğunda bulunan bir kişi kendi sırasını bir başkasına 900 dolar gibi bir fiyata satması girişimcilikte sınırların olmadığını bir kez daha gösteriyor. Aslında iPad 2 online mağazalarda da satılıyor olmasına rağmen ürüne bir an önce sahip olmak isteyenler bu konuda adeta sınırları zorlayan tavırlar segileyerek alışveriş çılgınlığındaki gelinen noktaya güzel bir örnek olsa gerek.

iPad 2 satışı için Apple’ın online mağazasında ürünün teslimat süresi 3-5 gün sonra teslim şeklindeyken şu anda bu süre firma tarafından 3-5 haftaya çıkarıldı. Bu değişiklikteki sebebin altında yatan ise iPad 2’ye gösterilen yoğun ilgi olarak gösteriliyor ki firma gerek stok gerekse de dağıtım anlamında neredeyse sıkıntı yaşayacak ölçü de talep görüyor. İşte bu nedenlerden dolayı bir insan iPad 2’nin kuyruğunda sırasını 900$ gibi bir fiyata satabiliyor. Amerikanın ardından Avustralya, Fransa, Almanya, Japonya ve Kanada gibi ülkeler iPad 2 ile 25 martt’ta tanışacağı gibi ürünlerin Türkiye’de tıpkı iPad 1 gibi daha geç gireceği düşünülüyor. Gerçi bir çok online alışveriş sitesinde ülkemizde de satışa sunulan iPad 2’ler neredeyse değerlerinin iki katı fiyatlara çoktan satılmaya başladı bile.

Etiketler:

Amerika’da iPad 2 Sırası 900 Dolar Ediyor Konusuna 2 Yorum Yapıldı
  1. Muzaffer dedi ki:

    Ülkemizde fırsatları paraya çeviren bazı kesimler varki şu anda gg ve sahibinden.comda 790tl olan bu cihazlar 1200-1500 liradan satılıyor. Buna ticaret değil dolandırıcılık derler. Aç gözlülüğünde bukadarına pes doğrusu. Bu fiyattan iPad 2 alanlarında istediği kadar parası olsun akıllarından şüpe ederim

  2. elmadoktoru dedi ki:

    Lafı ağzımdan değil beynimden aldınız diyebilirim. Ticaret tabiki bir kar ile yapılacaktır ki adına ticaret densin ama yarı yarıya kar koymak da sadece fırsatçılıktan ibarettir. Asla bu fiyatlara bu ürünlerin alınmamasını öneriyorum ki talep varsa adamlar az bile söylüyor. Beklemekte fayda var yahut avrupada tanıdığınız varsa 25 martta mesela almanya applestoredan çok daha ucuza alıp tanıdığınıza getirtebilirsiniz.

Sayfa başına git