Apple WWDC 2011 Bugün Başlıyor

Apple WWDC 2011 Bugün Başlıyor
6 Haziran 2011 tarihinde eklendi, 772 kez okundu.

wwdc 2011Apple‘ın düzenlemiş olduğu WWDC (worldwide developer conference) 2011 bugün kapılarını açıyor. Bugünkü konferansta Apple iOS 5 ve iCloud servisinin duyurusunu yapacak ki yazımızın devamında konferansın yapılacağı yerde geceden girip sırada bekleyen Apple kullanıcılarının çektiği kısa videoyu da görebilirsiniz. Konferans salonunun girişinden içeriye bakıldığında iOS 5 ve iCloud reklamlarını görebilmek mümkün. Apple’ın artık gelenekselleşen dünya geliştirici konferansında gözler öncelikle Steve Jobs’un üzerinde olacak ki mücadele ettiği hastalığı bu konferansa gelmesine engel olmayacak gibi görünüyor. En azından teknoloji sitelerinde haberler Steve Jobs’un orada olacağı ve kısa da olsa yeni ürünlerin tanıtımının açılışını kendisinin yapacağı yönünde.

wwdc 2001 ios5Apple yöneticilerinin tam kadro olarak katılacağı beklenen etkinlikte Mac OS X’in 8 sürümü Lion ile iPad, iPhone, iPod Touch ve en dikkat çekici olarak sanal sunucu servisi iCloud tanıtımı yer alacak. Bilindiği gibi iCloud ile bağlantılı olarak Apple’ın yeni müzik servisinin de tanıtımı yer alacak. iCloud sanal sunucu (bulut bilişim) tabanlı bir multimeyda servisi olarak Apple’ın cihazları ile Apple servisleri arasında kesintisiz iletişim kuracak. Tabi iOS 5 ve getirdiği yenilikler ise günün en merak edilen konusu durumunda. Sizlerle daha önce Apple Müzik Servisini Haziranda Duyuracak konusunda bu konferans dahilinde duyurulacak olan müzik servisi ve bu servisle alakalı müzik şirketleri ile yapılan anlaşmalara yer vermiştik.

Aşağıda konferansın düzenleneceği merkezden kullanıcıların göndermiş olduğu görüntüleri izleyebilirsiniz;

Ve Saurik WWDC 2011 Moscon Center’ın kapısında

Etiketler:

Apple WWDC 2011 Bugün Başlıyor Konusuna 2 Yorum Yapıldı
  1. Bekir dedi ki:

    Mehmet Bey Merhaba

    Siz daha tecrubelisiniz bu konularda. Sanırım henuz yeni bir Iphone modelinden bahsetmediler. Bu konferansta tanıtımı yapılmaz ise yakın gelecekte tanıtımı yapılması olasımıdır?

  2. elmadoktoru dedi ki:

    Evet iPhone 5 veya iPad 3 gibi yeni bir ürün tanıtılmadı. MacOSX Lion, iOS 5 vb. yenilikler tanıtıldı

Sayfa başına git