iOS 6.1 Jailbreak Sonrası AppSync Sorunu

iOS 6.1 Jailbreak Sonrası AppSync Sorunu
8 Şubat 2013 tarihinde eklendi, 1.401 kez okundu.

iOS 6.1 evasi0n Jailbreak’ın çıkması birçok kişi için büyük sevinç kaynağı olurken, bazı kullanıcılar için buruk bir sevinç kaynağı oldu. Uzun bekleyişin ardından gelen evasi0n, bazı hatalar içermesi yüzünden baz kullanıcılarda problemler yaşatıyordu.

itools

Bu problemlerden birisi hava durumu uygulamasında ortaya çıkan problemdi ki bu problemin çözümünü daha önceki konularımızda anlattık.

Her ne kadar hava durumu uygulamasındaki çözümü aşmış olsak da, cracklı uygulamaları cihazlarına 25PP ve iPaStore programları vasıtasıyla kuran kullanıcıların sevinçleri kursaklarında kaldı. Keza cracklı uygulama yükleyenlerin yükledikleri uygulamalar iTunes ile eşleşme yaptıktan sonra çalışmıyor ve anında kapanma sorunu yaşatıyor. Bu da aslında destek verilmeyeceği açıklanan ve yayından kaldırılan AppSync tweakının eksikliğini ziyadesiyle yaşamamıza neden oluyor.

Her ne kadar iTunes ile yaşanan eşleşme problrmi kullanıcıların canını sıkıyor olsa da, iTunes alternatifi programların var oluşu bir nebze yaralara derman oluyor diyebiliriz. Keza iTools programı tam da iTunes programının yaptığı işleri yapıyor ve eşleştirme derdiniz olmadığından cracklı uygulamalarda çalışmama gibi bir problemle karşılaşmıyorsunuz. Bu da AppSync sorunu yaşamamanızı sağlıyor.

Emin olmalısınız ki iTools programı ile tanıştıktan sonra iTunes programını bir daha kullanmayacaksınız. Keza bu program ile uygulamaların güncellemelerini görebilir, uygulamalarınızı silebilir, yedekleme işlemlerinizi dahi yapabilirsiniz. Şunu da belirtmeden edemeyeceğiz, iTools kullanabilmek için bilgisayarınızda iTunes programının bulunması şart. Keza iTunes veritabanını kullanıyor iTools.

iTools programını buradaki bağlantıdan indirebilirsiniz: http://itools.hk/cms/webpage31.htm

Etiketler:

iOS 6.1 Jailbreak Sonrası AppSync Sorunu Konusuna 3 Yorum Yapıldı
  1. serhat bulut dedi ki:

    merhabalar lütfen bu konuda yardımcı olun telefonum 4s 6.1 jb li appsync onuda yükledim ama ne itools la ne ifunssla nede diyer araçlara cracklı uygulamalrı telefonuma yükleyemiyorum her yolu denedim ama olmuyor hata veriyor 25pp ilede denedim olmuyor apsstore kurdum telime itools ile sistemöin içine girdim ipasstorenin downlşoad bölümüne pc den ipa atıp telefonunumdan ipasstoreye girip down bölümden küçük boyuttaki dosyaları yükleyebiliyorum ama ne varki boyunut büyük dosyaları almıyor

  2. Erhan Gültekin dedi ki:

    iphone 3gs telefonum. 6.1 redsnow yükledim. 4.0 dı versiyonum. Şu anda beyaz ekrandan başka bişi çıkmıyor. Ananas resmi yazılar falan filan ıvır zıvır hepsi oldu. Ama en justboot yapamadan telefona yeni geline bağladı. Hiçbişi açılmıyor

  3. Erdgan69 dedi ki:

    iPhone 4’e ios 6.1 yükleyerek jailbreak yaptım. Buraya kadar sorun yoktu. Cydia dan Siri uygulamasını yükledim. Siri belirtildiği gibi sertifikasını da yükledim. Fakat siri çalışmadı. Telefonumu reset ettim ve elmada kaldı. iTunes ten restore etmek istedim ama, belirtilen aygıtta bir sorun algıladığından yazılım yüklenemedi diye mesaj verdi. Bir kaç kez denedim. iTunes ile restore etmek mümkün olmadı. Redsnow ile JustBoot etmeyi denedim nafile. Tinyumbrella ile SHSH kaydını almıştım. Oradan kurtarma moduna alarak iTunes ten yeniden yazılım yükleyerek restore ettim. Sakın iPhone 4 kullanıcıları Siri uygulamasını kurmayı-kullanmayı aklından geçirmesinler. İşi bilmiyorlarsa teknik servislere para ödemek zorunda kalırlar..

Sayfa başına git