Bilinmeyen Numaraları Öğrenme Uygulaması: CIA

Bilinmeyen Numaraları Öğrenme Uygulaması: CIA
17 Eylül 2013 tarihinde eklendi, 9.504 kez okundu.

Arayan numaranın kime ait olduğunu öğrenmek kimi zaman gerçekten ihtiyaç oluyor. Hele ki bazı kimseler arayan numarayı tanımıyorlarsa açmıyorlar. Sanıyorum bu uygulama onlar için de belli bir boşluğu dolduracaktır.

Gelen aramayı yapan numaranın kime ait olduğunu bilmiyorsanız yapmanız gereken çok basit. Caller Identification App (CIA) kullanarak bu numaranın sahibini öğrenebilirsiniz. Üstelik aktif olarak kullanan kişinin ismini bulabilmeniz daha muhtemel.

Adaffix’in geliştirdiği uygulama rehberinizi kendi veri tabanına kaydetmek için sizden izin istiyor. Haliyle sizin rehberinizle kendi rehberini de çakıştıracak, olanları güncelleme ve olmayanları kaydetme imkanı bulacak. Bu tarz uygulamalar ve rehber kopyalama izinlerinin ardından veri tabanları geliştikçe gelişiyor ve daha doğru sonuçlar almanızı sağlıyor. Atıyorum biri sizi şirin diye rehberine kaydetmiş olsa; ve bu kayıt sadece o kişi tarafından yapılmışsa, başkasını aradığınızda uygulama sizi şirin olarak gösteriyor. Ancak bu tarz ihtimaller hayli düşük. Çünkü birçok kişi sizi gerçek isminizle kaydediyor veya siz bu şekilde kaydediyorsunuz. Ayrıca farklı rehberler üzerinden yapılan çakışmalarla numara isimleride güncelleniyor.

CIA bilinmeyen numaralar uygulaması

Tabiki her zaman doğru sonuçları almak mümkün olmayabilir. Ancak benim gördüğüm, %70’lere varan bir doğruluk görebilmeniz mümkün. Yakın zamanda bu oran daha da yükselecektir diye tahmin ediyorum. Şu bilgiyi de ilave edelim. Yazının başında bahsettiğim; uygulamayı kurduğunuzda sizden istenen rehberinizi kopyalama isteğini kabul etmeyip de yine uygulamayı kullanabilmeniz mümkün. Bunu da söyleyelim ki bu sebepten cayanlar olmasın. 😉

Düşük bir ihtimal de olsa sonuç alamayabilirsiniz. Bazı kimseler henüz veri tabanında bulunmayabilir ve aradığınızda sonuç çıkaramayabilir. Bu her ne kadar şimdilerde düşük bir ihtimal olsa da mümkün.

Ücretsiz uygulamayı AppStore ve Android Market Google Play‘den indirebilirsininiz. Merak edenler için en son şunu da söyleyip içlerini rahatlatabiliriz. Kendinizi bu uygulamadan silebilmeniz de mümkün. Bunun için BURAYA tıklayıp numaranızı yazdıktan sonra kendinizi veritabanından silebilirsiniz.

Etiketler:

Bilinmeyen Numaraları Öğrenme Uygulaması: CIA Konusuna 6 Yorum Yapıldı
 1. Enis Sine dedi ki:

  Link değişmiş, silmek için http://cia-app.com/self-service/delist-number/

  1. bsmllh dedi ki:

   Teşekkürler, link yenilendi 😉

 2. lleyfunnur dedi ki:

  Cıa programnn telefndaki smslerımızıde verıtabanları vesılesyle kaydettgı soylnyor.blglndrrsenz memnunolrm

  1. bsmllh dedi ki:

   CIA’in böyle bir şey yapması artık mesele değil. Çünkü cihazlarınızdaki neredeyse tüm uygulamalar sms vs. özel verilerinize erişim sağlayabiliyor. Özel verilerin güvenliği konusu artık çok geride kaldı desek yanlış olmaz.

 3. ayşe dedi ki:

  gizli numarayıda buluyor mu

  1. K_E_M_O dedi ki:

   bulmaz

Sayfa başına git