Cydia Üzerinden iOS 5.0.1 Untethered Jailbreak Yapmak

Cydia Üzerinden iOS 5.0.1 Untethered Jailbreak Yapmak
28 Aralık 2011 tarihinde eklendi, 1.253 kez okundu.

Geçtiğimiz gün yayınlanan ve uzun zaman süren bir bekleyişe son veren untethered jailbreak uygulaması Redsn0w 0.9.10b1 olarak Dev team ekibinden gelmiş ve sizlere iOS 5.0.1 untethered jailbreak konusundan da duyurmuştuk. Tabi untethered jailbreak yayınlanmazdan önce cihazlarının sürümünü iOS 5.0.1’e yükseltip tethered olarak jailbreak yapmış kullanıcılar Redsn0w kullanmaksızın direk Cydia üzerinden yükleyebilecekleri untethered jailbreak yamasına da Chronic dev’in hazırladığı uygulama ile kavuşmuş oldu. Eğer sizlerin de cihazları iOS 5.0.1 tethered (kapanıp açıldığında elma’da kalan ve bilgisayara bağımlı jailbreak metodu) jailbreakli ise cydia’yı kullanarak hızla untethered jailbreak haline getirebilirsiniz.

iOS 5.0.1 Untethered Jailbreak

Untethered jailbreak yamasını cihaza uygulamanız son derece basit, isterseniz bu basit işlemi size bir kaç adımda anlatmaya çalışalım;

Birinci Adım: Cydia’yı açıyoruz ve öncelikle “changes” menüsüne giriyoruz ve orada güncellemesi gelmiş olan uygulamaları görüyoruz. Eğer yoksa sağ üstte refresh butonu ile güncellemeleri kontrol edip çıkan güncellemeleri uygulayıp yüklüyoruz. Daha sonra springboard’ı yenilememiz gereken buton çıkınca basıp ardından cydiaya yeniden giriyoruz.

İkinci Adım: Cydia arama kutusuna “Corona 5.0.1 Untethered” yazıyor ve arama yaptıktan sonra bulunan uygulamayı cihazımıza yüklüyoruz.

Üçüncü Adım: Cihazımızı kapatıp açıyoruz ve artk tethered jailbreak’in untethered olduğunu elma logosunda kalmadan, justboot yapma ihtiyacı kalmadan açıldığını görerek anlamış oluyoruz.

Görüleceği üzere son derece basit olan untethered jailbreak yaması bu şekilde cihazımıza kuruluyor, güle güle kullanın.

Blog’umuzun kategorileri arasında ilgilendiğiniz önemli haberleri ve gelişmeleri rahat bir şekilde takip etmek ve gündemden uzak kalmamak için her an güncellenen ve anında haber alabileceğiniz Twitter ve Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Etiketler:

Cydia Üzerinden iOS 5.0.1 Untethered Jailbreak Yapmak Konusuna 8 Yorum Yapıldı
 1. arda dedi ki:

  Çok teşekkürler 🙂

 2. hamdii dedi ki:

  merhabalar
  benim telefon iphone 4 ios 4.3.5 simlock ludur modem firmware 04.10.01’dur gevey ile çalıştırıyorum yukarıda anlatılan(Cydia Üzerinden iOS 5.0.1 Untethered Jailbreak Yapmak) yöntemini bende cydia üzerinden yapabilirmiyim? ios 5.01 yükselirse gevey ile çalışır mı? modem firmware yukselir mi? cydia açtığımda shsh kaydı görünüyor.
  şimdiden teşekürler.

 3. elmadoktoru dedi ki:

  Cihazınızı iOS 5.0.1’e shsh kaydınız varsa sn0wbreeze ile custom firmware oluşturup yükseltebilirsiniz, hem baseband korunur hem de geveyi çalıştırabilirsiniz. Baseband korunduğu sürece gevey çalışmasa da eski sürüme (shsh kaydı olan) dönebilirsiniz. http://www.elmadoktoru.com/?p=3942 Konusundan bilgi alabilirsiniz.

 4. hamdii dedi ki:

  çok teşekür ederim deneyeceğim.

 5. hamdii dedi ki:

  bu anlatığınız yöntem dışında sadece cydia üzerinden corona 5.0.1 untether yöntemi ile yapılabilir mi acaba. şimdiden teşekkür ederim

 6. elmadoktoru dedi ki:

  Söylediğinizden bir şey anlayamadım kusura bakmayın

 7. hamdii dedi ki:

  mehmet bey
  şimdi benim iphone 4 ios 4.3.5 jeailbreakli ve gevey ile kullanıyorum
  cydiayı açtığımda ana sayfada yeşil yazı ile
  SHSH 4.3.5, 5.0.1 yazıyor
  Cydia Üzerinden Corona 5.0.1 Untethered yükleyip iOS 5.0.1 Untethered Jailbreak yapabilirmiyim

  teşekür ederim şimdiden.

 8. elmadoktoru dedi ki:

  iOS 5.0.1 sürümü yüklüyse ve tethered olarak jailbreak varsa bu untethered yapıyor 4.3.5 yüklüyken 5.0.1 untethered yüklemek diye bir şey olmaz

Sayfa başına git