Dizi Şarlatanlığına Hacker Darbesi

Türk Hacker FederasyonuToplumun nereden nereye geldiğinin yahut getirilmek istenen yerin neresi olduğunu anlamanın en güzel yolu televizyonlardaki dizilerdir ki şarlatanlık ve ahlaksızlık bugünlerde diz boyu. Aileler, çocuklarını alıpta televizyonlarının karşısına geçip neredeyse hiç dizi izleyemez haline geldi ki bunun en önemli sebebi de günümüz kanal(izasyon)larının yayınladıkları rezil diziler desek sanırım doğru bir tespit yapmış oluruz.

Dizilerde eşcinsellik, ensest ilişkiler, fahişelik, gece alemleri, adam öldürmeler almış başını gidiyor. Hal böyle olunca da toplum dizilerle neredeyse baştan aşağıya yeniden ama olumsuz bir yönde yapılandırılıyor. Eğer hakediyorsa aldatacaksın, mecbursan para için biri ile birlikte olmak ayıp değil, eşcinsellik yadırganacak bir durum değildir, hakediyorsa vuracaksın… nakışı ile nakışlanan beyinlerle toplum adeta dönüştürülüyor. Allah’a şükür toplumun çok büyük bir kısmı bu dizi dizi şarlatanlıkların farkında ve bir çoğu da ilgili kanal(izasyon)lardan uzak durarak bir bakıma tepkisini ortaya koyuyor ancak çocuklar ve evde oturan hanımlar gayri ihtiyari de olsa büyük çoğunlukla izliyor ve bu kanal(izasyon)ların adeta hedef kitlesi haline geliyor.

İnanmayanlar 10-15 yıl önceki Türkiyesinin gazetelerini açsınlar bir de bugünün gazetelerini ki çarşaf çarşaf rezillikler nereye gelmiş, cinayetler, gasp, ve sapıklıklar hangi boyuta ulaşmış karşılaştırsınlar. Bu olumsuz sonuçta sırf reklam = para uğruna bir çok kanal rezillik yarışına girmelerinin etkisi son derece büyük. Bu duruma hala eli ayağı düzgün bir şekilde uygulanan yaptırım yok ve benim gibi evinden televizyonları çıkartmak durumunda kalmış olan insanlar çoğaldı. Bunun adına ister yobazlık desinler isterse de geri kafalılık sorun değil. Asıl geri kafalılık ve yobazlık insanı insan yapan ahlaktan soyutlanarak özgürlükler uğruna bu ahlaksızlıkları savunmaktır.

Kendi kardeşini, hanımını, abisini kısacası kendinden olan insanları görmek istemediği tarzdaki hallerini bir başkasında görmek ve onları savunmak ancak geri kafalılıktır ki zamanla bu şekilde beyinleri yıkanıp gözleri boyanan ve zehiri yavaş yavaş aldığından hissetmemiş insanların kendileri veya çocukları zaman içinde izledikleri gibi bir hayata veya sona düçar kaldıklarında o zaman geri kafalı diye yaftaladıklarının çizgisine geldiklerini görmek işten bile değildir. Öncelikle devletin sahip çıkması gereken bu konuya toplumunu önemseyen ve bir çok toplumsal olayda da kendilerini ön planda görmeye alıştığımız Hacker camiasından gelen tepki çok dikkat çekici oldu. En azından toplumun duyargaları ile bu şekilde sırf para ve reyting uğruna oynayanlara güzel bir ders niteliğinde oldu. Tabi anlayana ki anlayabileceklerini hiç sanmıyorum, para hırsı ahlaka da, inanca da, toplumun değer yargılarına da baskın gelmiş durumda.

Türk Hacker Federasyonuİşte bu vurdum duymazlığı gösteren bir kanal’a “Türk Hacker Federasyonu”nun yapmış olduğu hack saldırısı ve bu saldırı sonucunda dizi kategorisine ait sayfanın hacklenmesi artık toplumda oluşan tepkinin dışa yansımasıdır. Aktif haber’in haberinde protesto yazısında şu ifadeler yer aldı; “Önce Yaprak Dökümü’yle araladınız kapıyı. Sonra ilk golü Aşk-ı Memnû’yla attınız Türk Milleti’ne. Sonra cezâ sahasına tekrar girdiniz ve “Fatmagül’ün Suçu Ne” diye sorup, topu ağlara yolladınız. Şimdi de Türkan’la milleti gol yağmuruna tutmaya çalışıyorsunuz.  Bu yaptığınız düpedüz “reyting vurdumduymazlığı”.. Milletimizi saf yerine koymaya çalışmayın! Herkes neyin ne olduğunu iyi biliyor! Sırf “tutulsun da ne olursa olsun” mantığıyla toplum ahlâkını para uğruna hiçe sayan Kanal D ve diğer yayın kollarını protesto ediyoruz! Hele de bunu çocukların televizyon başında olduğu bir saatte yayına koymak, ne kadar da bilinçsizce bir eylemdir! Dün akşamki Kanal D Ana Haber Bülteni’nde bir haber başlığı vardı, “Bize yakışan bu mu?” diye..

“Türk Hacker Federasyonu”na şahsım adına Hack’in ne olduğu ve hangi amaca hizmet etmesi gerektiğini en güzel şekilde gösterdiği için teşekkür ediyorum. Ahlak’ın bir toplum için en büyük değer olduğunu bilen hassas insanlar adına, tüm dünyada artık neredeyse çökmüş olan aile yapısının baş müsebbibi olan televizyon ve yazılı basın’ın artık kendisine bir çeki düzen vererek hangi topluma hizmet ettiğini, bir kez daha düşünmesi için iyi bir fırsat olmasını diliyorum

Bir Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir