"Çin" ile Etiketlenen Konular

Apple özellikle Çin pazarı için son yıllarda emek harcıyor. Yeni yıla girerken Çin'e özel bir Apple Watch piyasaya sürdü. Yeni yıla özel Apple Watch'lar kırmızı ve gold renk karışık seçenekleriyle satışta. Apple Watch Sport modeli için üretilen bu iki karışım renk seçeneği oldukça beğeni topladı. Satış rakamları hakkında henüz bir bilgiye...
Aslında bu bir analiz ve analizin sahibiyse, Shanghai Mobile analisti Frank Hill. Frank Hill'e göre Apple ile UnionPay arasında yapılan ortaklık sonucu mobil ödeme sistemeleri için yeni nesil iPhone'larda NFC sistemin olabileceği. (daha&helliip;)
Çin'li websitesi Baidu bu kez iPhone 6'nın beyaz ve gümüş renkteki maketlerinin görsellerini yayınladı. Görüntülerde heyecan verici veya yeni birşey yok. Ancak yıl sonu satışa çıkabilecek iPhone 6'yı almak isteyenler için iyi bir fikir verebilir. (daha&helliip;)
Apple, neredeyse her yıl mali çeyrek raporlarına baktığımızda bir yükseliş kaydedebiliyor. Bu çeyrekte de çok farklı bir sonuç olmadı ve geçtiğimiz yıl aynı çeyrek rakamlarıyla karşılaştırıldığında; hisse başına kar olarak %15.2'lik bir artışla 2. mali çeyreğin sonuna geldi. (daha&helliip;)
Eminim ki birçoğunuz başlığın yanlış olabileceğini düşünüp iPhone 5C diye okumuşsunuzdur. İşin aslı o şekilde değil maalesef. Çin'in kopya teknoloji sanatı iPhone 5C'yi ele aldı ve ioPhone 5C isimli bir model çıkardı. Fiyatı ise orjinaline kıyasla 5'te 1'i. (daha&helliip;)
Nokia'nın beklenen etkinliği 22 Ekim itibariyle gerçekleşti. Etkinlikte 2 yeni model tanıtıldı. Nokia Lumia 1520 ve 1320. Lumia ailesinin 2 yeni üyesi Abu Dabi Nokia etkinliğiyle gün yüzüne çıktı. Nokia Lumia 2520 tabletde etkinlikte tanıtılan ürünler arasındaydı. Özellikle Lumia 1520 uzun süredir konuşulan, beklenen bir üründü. Biz de detayları aktarıyoruz....
Apple'ın yeni modeli iPhone 5C'ye sahip olabilmek için benzeri görülmemiş bir olay gerçekleşti. Çin'de bir aile bu telefona sahip olabilmek için bebeklerinden birini sattı. Haberin kesinliğini bilemiyoruz ancak haber sitelerinde dönmeye başlayan haber gerçekten büyük bir sorunu gözler önüne seriyor. (daha&helliip;)
Dün Berlin'de düzenlenen IFA fuarı çok hareketli anlara sahne oldu. Birçok teknoloji devi firma yeni ürünlerini bu etkinlikle tüm dünyaya duyurdu. Bu fuarı bekleyen devlerden birisi de Samsung oldu. IFA 2013 fuarına damgasını vuran kuşkusuz samsung oldu. (daha&helliip;)
Dünyanın ironilerle dolu olduğu bir gerçek. Son haberler, Google’ın ürünlerini sık sık engelleyen Çin’den geliyor. Son yapılan araştırmalara göre, Çin’de kullanılan akıllı telefonların %90’ı Android kullanıyor. Pazarda Apple’ın payı tek hanelerde kaladursun, Android payı, 2012 yılı üçüncü çeyreğinde %90.1 olarak ortaya çıkmış durumda. (daha&helliip;)
Apple'ın en büyük üreticilerinden çinli Foxconn'da bir süredir işler yolunda gitmiyordu. Bunu belki birçok kez duymuştuk. Aslında Foxconn 'un ismini hep bu tarz olaylarla birlikte görür olduk. Çalıştırdığı işçileriyle başı dertte olan foxconn imajı şimdilerde tam yerini buluyor. Bazı kaynaklardan alınan bilgiye göre foxconn'un bazı fabrikalarında 2000 üzerinde işçinin birleşerek...
Sayfa başına git