"evasi0n" ile Etiketlenen Konular

Günün ilk saatlerinde iOS kullanıcılarının büyük bir kısmı için sevindirici bir haber geldi ve Çinli hacker grubu PanGu tarafından iOS 7.1.1 Jailbreak aracı Windows platformu için yayınlandı. Fakat normalde Evasi0n ve diğer jailbreak uygulamalarında karşımızda ingilizce bir menü görüyorduk. Bu sefer ise karşımıza tamamen Çinceden oluşan bir menü geliyor. Bu...
Nihayet beklenen zamanlar geldi ve iOS 7 için jailbreak yayınlandı. Evet aslında bunu duyurmak için geç kaldık. Çünkü sunucumuz kaynaklı bir problem oldu ve sizlere birkaç gün erişemedik. Dolayısıyla sorunlar giderildi ve tekrar karşınızdayız. Jailbreak yine beklendiği gibi Evad3rs ekibi kontrolünde yayınlandı. (daha&helliip;)
Eğlence sona erdi desek yanlış olmaz galiba. iOS 6.1.3 sürümünün sona ermesi ile birlikte, beklendiği üzere Jailbreak yapılırken bulunan açıklar kapatıldı ve maalesef yeni bir açık bulunana kadar 6.1.3 ve daha sonraki sürümlerde evasi0n Jailbreak yapılamayacak. (daha&helliip;)
Uzun süren bir beklemenin ardından evasi0n adıyla çıkarılan Jailbreak aracı, şimdiye kadar gelmiş geçmiş en popüler Jailbreak olarak adından sıkça söz ettiriyor. Söz etirmeye de devam edecek gibi görünüyor. İlk 10 dakikasında 100 bin indirme sayısını gören araç, ilk dört gününde 7 milyon rakamını görmüştü. (daha&helliip;)
Apple’ın iOS 6.1.2 sürümünü çıkarmasının ardında başlıca iki sebep yatmaktaydı: Exchange takvim hatası ve passcode hatası. Bu hataları gidermek adına çıkan iOS 6.1.2 sürümünün Jailbreak aracı olan evasi0n 1.4’de hızlı bir şekilde kullanıcılara sunuldu. (daha&helliip;)
Günün sürprizi, Apple’ın sadece iPhone 4S kullanıcıları için indirmeye sunduğu iOS 6.1.1 güncellemesi oldu. Güncelleme yapacaklara bir mutlu haber de daha sonra Planetbeing’den geldi ki o da iOS 6.1.1 kullanan iPhone 4S kullanıcıları Jailbreak yapabilecekler. (daha&helliip;)
Evad3rs ekibi, cihazlarını iOS 6.1.1 sürümüne güncelleyen iPhone 4S kullanıcıları için Evasi0n 1.3 güncellemesini yayınladı. (daha&helliip;)
Şu bir gerçek ki, bu hafta boyunca evad3rs ekibi epeyce meşguldü. Pazartesi günü evasi0n 1.0 jailbreak versiyonunu çıkaran ekip Çarşamba günü evasi0n 1.1 sürümü ile karşımıza çıktı ki bu güncelleme Hava durumunda meydana gelen problemin çözümü ile birlikte uzun reboot (yeniden başlatma) problemini engellemek amacıyla çıkarılmıştı. (daha&helliip;)
Jailbreak yapılan cihazlarda mutlaka bulunması gereken tweaklar hangisi diye sıralanacak olsa, sanırız birçok kişi Springtomize 2 diyecektir. Filippo Bigarella tarafından hayat verilen tweak, içinde birçok özellik bulundurması sayesinde çok sevildi ve son güncellemesi ile birlikte iPhone 5 uyumlu hâle geldi. (daha&helliip;)
Evasi0n Jailbreak aracının yayınlanmasının ardından hava durumu uygulamasında bilindiği üzere bir takım aksaklıklar meydana geliyordu ve hava durumu uygulamasını açtığınızda cihaz kendini kapatıp baştan kapatıyordu. Bu yanlışlığı düzeltmek adına evad3rs ekibi tarafından Cydia’da iki adet güncelleme paketi yayınlanmıştı. Konu ile ilgili açıklamayı burada paylaşmıştık. (daha&helliip;)
Sayfa başına git