"giyilebilir teknoloji" ile Etiketlenen Konular

Apple Watch akıllı saat piyasasına girdiğinden beridir oldukça konuşulan teknoloji konularının arasında. Birçok yönüyle de eleştirilen bir ürün diyelim bir de. Bazı kullanıcılar "..ne yapacağız biz bununla, herhangi bir fonksiyonunu göremedik" şeklinde yorum da gönderiyorlardı. Çünkü insanlar akıllı saat ismindeki büyüye kapılıp öncelikli olan "saat" fonksiyonundan başka şeyler beklediği ve...
İsveç merkezli dünyanın en büyük saat üreticilerinden Swatch, Apple'ın giyilebilir teknoloji kategorisindeki ürünü iWatch ile piyasaya girişinin kolay olmayacağını söylüyor. Aslında konu marka isminin kendilerine ait olduğu iddiası. (daha&helliip;)
China Times'ın haberine göre uzun süredir konuşulan, Apple'ın giyilebilir teknoloji ürünü iWatch üretilmeye başlandı. İsim konusunda herhangi bir bilgi yine yok ancak herkesin taktığı isim alınmazsa ne olacak bilemiyoruz. :) (daha&helliip;)
iWatch ismi bile net değilken bu kadar söylenti teknoloji severlerin bu konudaki beklentileri olarak yorumlanabilir. Giyilebilir teknoloji konusunda her şirket bir plan hazırladı neredeyse. Apple da bu işi üstlenen ilklerden. Fakat bir türlü ilk ürünü çıkmadı. Kol saati veya bileklik şeklinde olması kuvvetle muhtemel. (daha&helliip;)
2014 yılı giyilebilir teknoloji adına beklenen bir yıl. Bu yıl Apple için birçok kalemde cihaz beklentisi var elbette. Ancak bunlar arasında en fazla beklentiyi giyilebilir teknoloji adına iWatch, akıllı telefon ve belki phablet adına iPhone 6 olacak. (daha&helliip;)
iWatch, Apple'ın 2014 içerisinde tanıtması beklenen ürünlerden birisi. İsmi bile henüz netlik kazanmamış, hatta Türkiye için bazı uyanık kimselerin isim patenti bile yapmışken, cihaza ait günden güne yeni haberler duyuyoruz. Aslında iWatch, giyilebilir teknoloji sınıfının bir üyesi olarak daha önce bir tarihte çıkmış olması bekleniyordu. Beklentilerin karşılık bulmaması ve Samsung,...
Apple sürekli yeni arayışlar içerisinde. Aldığı patentler, yeni yerleşkeler, iWatch vs derken başka alanlarda da teknolojisini konuşturmak için sürekli çalışıyor. Bir süre önce gündeme gelmişti mobil sağlık ve fitness konusu. Spor alanındaki bu izleme adımları iWatch ile çok daha kullanışlı hale geleceği aşikar. Henüz iWatch konusunda bir gelişme yok. Beklenenden...
Yılbaşına geri sayım ile birlikte, her yıl Ocak ayında Las Vegas'ta düzenlenen CES (Consumer Electronics Show - Tüketici Elektroniği Fuarı) teknoloji meraklılarının ilgi odağı haline geliyor. Bu yıl CES 2014 sahne alacak ve 7-10 Ocak tarihleri arasında teknolojiye dahil olan yeni ürünler bir bir teknoloji severlerin beğenisine sunulacak. (daha&helliip;)
IFA 2013 etkinliği dün Berlin'de düzenlenmişti. Birçok teknoloji markasının gövde gösterisine sahne olmuş ve teknoloji dünyasına birçok yeni ürün kazandırılmıştı. IFA 2013'e damgasını vuran Samsung iki ürünüyle ön plana çıktı. Birisi Galaxy Note 3 ki buna dair yazımızı paylaşmıştık, ikincisi ise giyilebilir teknoloji dalında bir üründü. (daha&helliip;)
Giyilebilir teknoloji sanıyorum geleceğin teknolojisi olmaya aday. Akıllı saatler, kolye telefonlar, akıllı gözlükler derken şimdi de parmağa takılabilen yüzük şeklinde saatler geliyor. Ayrıca vücudumuzdaki aksesuar bolluğunu da biraz azaltabilir. Yani saatle yüzüğü aynı anda takmayı sevmeyenler ama takmak zorunda kalanlar için sanıyorum iyi bir alternatif olacaktır. (daha&helliip;)
Sayfa başına git