"Google Play" ile Etiketlenen Konular

Cihazınız Samsung, HTC, Sony, General Mobile, LG vs vs. Yani Android işletim sistemine sahipse DNS ayarları için farklı bir yol izlemeniz lazım. Android cihaz kullanıcılarının da ilgisi sonucu DNS değiştirme adına yazımızı yayına alıyoruz. Twitter yasaklandıktan sonra bu konulara talep hayli arttı. (daha&helliip;)
Las Vegas'ta son günlerine yaklaşan CES 2014'te birbirinden güzel teknolojik ürünler duyruluyor. Bunlardan birisi de Philips TV'den geldi. Philips markasını Türkiye ve tüm dünya ülkelerinde pazara sunan TP Vision, CES 2014'te Android işletim sistemi içeren TV'lerin çok yakında piyasada olacağını duyurdu. (daha&helliip;)
İşletim sistemleri her ne kadar kendi aralarında büyük bir yarış sergileseler de bu yarışta en önemli değer uygulama alanı. Uygulama indirme marketleri için birçok yazılımcı bu platformlar için uygulama yazıp, kullanıcıların beğenisine sunuyor. Bu şekilde de uygulamacılarla kullanıcıların birleştirilmesi üzerine kurulmuş bir platform. Yani asıl değer yazılımcıların bu platformlara ilgisi....
iOS cihazlarını kullananların belkide birçoğu bu oyunu duymuş veya oynamıştır. Oldukça basit görünmesine rağmen kullanıcıları zorlayabilmesi ve tasarım alanında Apple tarafından ödüllendirilmiş olması oyunun cazibesini bir adım artırıyor. (daha&helliip;)
ABD'nin İran'a teknolojik cihaz ve bilgisayar ihracatına engelleri kaldırmasının ardından politikalarında ufak değişikliklerle yaparak yönünü bu ülkeye çevirmeye başladılar. Obama'nın çağrısıyla ABD Maliye Bakanlığınca kaldırılan yasakla, teknoloji devi firmalara devlet tarafından açıklamalar da yapıldı. Bu destekle birlikte de hepsi teker teker hazırlıklarını yapmaya başladı. (daha&helliip;)
Facebook’un hastası mısınız, her gün her dakika Facebook’ta mı takılıyorsunuz. Eğer Android işletim sistemli bir telefonunuz yada tabletiniz varsa bu widget tam sizin için diyebiliriz. (daha&helliip;)
İnternet araştırma şirketi comscore tarafından yapılan araştırma ilginç bir gerçeği gözler önüne serdi. iOS platformu için yapılan uygulamaların en çok kullanılanlarından 5 tanesi Google tarafından yapılmış. (daha&helliip;)
Hangisi daha iyi: Daha abartılı olmak mı daha zengin olmak mı? Bunu bir de Apple’ın App Store’u ve Google’ın Play Store’u için düşünün ve tekrar cevap verin. (daha&helliip;)
Google internet sektörünün vazgeçilmezleri arasında yerini sağlamlaştırdığını artık çok iyi biliyoruz. Bu sektör her ne kadar kaygan bir sektör olsa da en büyük kısmıyla "sanal"a bağlı olsa da güvenli ve profesyonel adımlar atıldıkça yeriniz de sağlamlaşıyor elbet. Fakat google sadece PC'ye bağlı kalmadı. Android işletim sistemiyle mobilde de ağırlığını koymaya...
Yeni platform Google Play yalnızca mobil uygulamaları kapsamıyor. Google'ın sattığı video, e-kitap, müzik gibi tüm dijital içerikleri bir çatı altında toplayan Google Play ile ilgili son birkaç gün içinde yapılan haberlerde bir tabletten bahsedilmişti. Konuyla ilgili Google Geliştirme Direktörü Chris Yerga'dan bir açıklama geldi. Uzun süredir planlanan bir değişikliği hayata...
Sayfa başına git