"iOS 5" ile Etiketlenen Konular

Apple geçtiğimiz Eylül ayının sonlarında duyurmuştu iOS 7'yi. Yaptığı etkinlikten bu yana birçok kullanıcı iOS 7 kullanmaya başladı. Çeşitli güncellemelerle stabilite halen aransa da kullanıcıların büyük çoğunluğunun tercihi yeni işletim sistemi oldu. Pil ömrü vs gibi sorunlar halen yaşanıyor olsa da kullanıcılar yeni güncellemelerden ümitli. (daha&helliip;)
Evet arkadaşlar, bu konuya oldukça uzak kalmıştık. iOS 6 ile birlikte jailbreak açığı kapatılmış ve bu konudaki umutlar da giderek azalmaya başlamıştı. Hatta birçok kişi jailbreak tanımını bile artık kullanmaz hale gelmişti. iOS 7 ile birlikte gelen açıklardan faydalanılarak jailbreak yapılacağı yönünde haberler var. (daha&helliip;)
CallBar v2, jailbreak yapılmış iPhone’lar için Cydia BigBoss reposunda iOS 6 desteğiyle ve bazı yeniliklerle beraber yerini aldı. Değişim kayıtlarına (change log) baktığımız zaman ve elimize alıp kullanmaya başladığımızda, temiz bir işçilik çıkarıldığını ve yapımcıları olan Elias Limneos ve Joshua Tucker’in bug’lar üzerinde uzun uğraşlar verdiği görülmekte. (daha&helliip;)
Uzun yıllar biriktirdiğiniz adres defterinizi kaybetmek daha önce hiç başınıza geldi mi? Ya böyle bir problemle karşılaşırsanız? Eğer böyle bir problemle karşılaşmak istemiyorsanız bu yazımız tam size göre. Kişileriniz ve iletişim bilgilerini sık sık yedekleyerek ve CSV formatında saklayarak neden bu problemi minimize etmiyorsunuz? (daha&helliip;)
Assistive Touch özelliği, iOS 5 sürümü ile cihazlarımıza (iPhone, iPad ve iPod Touch) gelen bir özelliktir. Birçok kullanıcının cihazın kuytu köşelerinde kalmış olmasından dolayı bilmediği bu özellik, telefonunuzu home (ana ekran) ve kilitleme tuşlarının ömrünü uzatmak amacıyla veya arızalı olması durumunda kullanmanız için çıkarılan bir uygulamadır. (daha&helliip;)
Cihazlarının eşleşmesini iTunes kullanmadan yapmak isteyenler için yapılmış bir programdan bahsetmek istiyoruz: iTools. Bilindiği üzere, iTunes ile farklı bilgisayardan eşleme yaparken telefondaki bilgileriniz kayboluyor veya bilmeyen kişiler telefondaki bilgilerini kendi bilgisayarlarında dahi kaybedebiliyorlar. Bu aşamada devreye iTools giriyor. (daha&helliip;)
Jailbreak kullanan Apple kullanıcıları, cihazlarını daha verimli ve aktif bir şekilde kullanabilirken, bir çok uygulama olanağına da sahip olabiliyor. Bir çok kişi jailbreak denince ücretli uygulamaların ücretsiz olarak kullanılmasını anlıyor. Fakat tüm bu düşünceler tamamen yanlış. Zira dediğimiz gibi, bu uygulamalar dışında, ücretsiz olarak sunulan ve cihazın performansını ve kullanılabilirliğini...
Jailbreak'li cihazlarda kullanılan popüler uygulama Mobile Terminal uzun zaman sonunda nihayet iOS 5 cihazlar için güncellendi. Bilindiği gibi Mobile Terminal uygulaması cihaz üzerinden SSH bağlantısına imkan tanıyan, manuel olarak ".deb" dosyalarının yüklenmesinden tutun da kişisel sunucuya sahip kullanıcıların sunuculara erişimde SSH bağlantısı kurmakta kullanabileceği bir uygulama olarak önemli bir yere...
Apple'ın duyurusunu yaptığı ve bugün San Francisco Yerba Buena Center'da gerçekleştirilecek olan medya tanıtım toplantısına 2 saatten az zaman kaldı. Etkinlik için Apple tarafından canlı yayın şeklinde bir sunumun olmayacağı ancak bir çok medya görevlisinin ilgili sunumda bulunacağı göz önüne alınırsa takip ettiğimiz kaynaklardan sizlere bu etkinlikte tanıtılacak ürünlere ait...
3G destekli iPad kullanıcılarının aklını kurcalayan konu zamanında iOS hacker'larının da akıllarını kurcalamış olacak ki PhoneIt-iPad isimli uygulamayı geliştirerek birinci nesil iPad'lere telefon özelliğini getirmişlerdi. Son haberde PhoneIt-iPad uygulaması artık iOS 5'te çalışacak şekilde geliştirilerek kullanıcıların istifadesine sunuldu. Bilindiği gibi iPad'lerde telefon özelliği bulunmuyor ancak sim kart takılıp 3G internetten...
Sayfa başına git