"iOS 6.1.3" ile Etiketlenen Konular

Jailbreakbir çoğumuza göre neredeyse yaşam biçimi olduğu gibi aynı zamanda eğlenceli bir uğraş. Ama her eğlencenin de bir sonu mutlaka vardır.  iOS 6.0-6.1.2 evasi0n jailbreak öyle görülüyor ki Apple'ın iOS 6.1.3 sürümünü yayınlaması ile beraber sona erecek. (daha&helliip;)
Apple Jailbreak işlemine karşını baştan beri koymuştu. Yeni yayımladığı güncelleme ile de bu tavrını netleştirmişti. iOS 6.1.3 güncellemesi ile iOS cihazlarında Jailbreak işlemi etkisiz Kılınmıştı. “p0sixninja” takma adlı bir kullanıcı yeni güncellemenin de Jailbreak gerçekleştirebilmek için açık bulundurduğunu duyurdu. (daha&helliip;)
iOS sürümleri belli aralıklarla gerçekleşiyor. Son güncelleme geçtiğimiz haftalar içinde yapılmıştı. Güncellemelerin amacı her ne kadar kullanıcıları yaşadıkları bazı problemleri gidermek olsa da bu sefer iOS 6.1.3 güncellemesi pek böyle olmadı. Bazı kullanıcıların sorun yaşamasına neden oldu. İşte güncellemeden kaynaklanan yaşanan sorunlar. (daha&helliip;)
Apple tarafımdan yapılması uzun zamandır beklenen iOS 6.1.3 güncellemesi sonunda geldi. iPhone, iPad ve iPod cihazları kapsayan güncelleme ile hatalar giderilmiş, kilit ekranında arama ekranına ulaşma hatası giderilmiş durumda. İlk olarak bir ay önce keşfedilen hatada, kilit ekranında parolayı girmeden telefon menüsüne girilebiliyor, bu da bilgilerin gizliliği açısından önemli bir...
Çoğu Apple ürünü kullanıcısı Jailbreak terimine aşinadır, ancak büyük bir kullanıcı kitlesi yine Jailbreak'in işleyişi hakkında pek fikir sahibi değildir. Düşünüldüğünden çok daha karmaşık bir yapıya sahip olan Jailbreak işlemleri, temelinde iOS'ta bulunan ve vulnerability adı verilen "açık"lardan faydalanarak gerçekleştirilir. Yani iOS yeteri kadar sağlam ve exploit'lere kapalı hale gelirse,...
Eğlencenin hiçbir zaman sürekli olmayacağını hepimiz ziyadesiyle biliyoruz ve görünen o ki gelecek olan güncellemeyle evasi0n jailbreak aracı geçerliliğini yitirecek. Evad3rs takımının üyelerinden olan Planetbeing tarafından yapılan açıklamada Apple’ın Jailbreak yaparken kullanılan açığı kapattığı ve bundan sonra evsi0n ile Jailbreak yapılamayacağı belirtildi. (daha&helliip;)
İster inanın, ister inanmayın, Apple geliştiriciler için bir diğer iOS güncellemesini dün itibariyle yayınladı. Henüz birçok kullanıcı cihazlarını 6.1.2 veya 6.1.2 sürümüne, hatta üç hafta önce yayınlanan 6.1 sürümüne güncellememişken 6.1.3 beta 2 sürümünün çıkması şaşkınlığa neden oldu. (daha&helliip;)
Sayfa başına git