"ipad" ile Etiketlenen Konular

Apple Müzik geçtiğimiz yayınlanan güncellemede ilk 3 ay ücretsiz ve aboneligi iptal etmede de hiç bir ücret alınmama gibi bir tanıtım yapılmıştı. Spotify ve diğer iPhone rakip müzik dinleme şirketlerinin önüne geçmeyi hedefleyen, iOS için tamamen kendi platformunu kullanıcılara kullandırtmak isteyen Apple yeni yaptığı güncellemelerle de bunu kanıtlıyor. iOS bağımsız developerları...
Town Hall kampüsünde gerçekleştirilen iPad tanıtım etkinliğinde iPad Air 2 tanıtımının yanı sıra, iPad Mini’nin de yeni sürümü gün yüzüne çıktı. Büyük kardeşi olan iPad Air 2’nin tersine, iPad Mini performans ekolü değil keza yeni A8X çip, yeni 8 MP iSight kamera ve birçok yeni geliştirmeler bunda yok. Yukarıdaki görselde de...
Apple online satış mağazasından (apple store) iPad 2'nin satışını sonlandırdı. Bunula birlikte de iPad 4 online mağazada yer almıyordu, tekrardan online mağazaya dahil edildi. Yani Apple'dan online mağazada oyuncu değişikliği yapıldı diyebiliriz. (daha&helliip;)
Mobil kurumsal analiz şirketi Good Technology'nin raporuna göre; iOS cihazları genel pazarda Android'in gerisinde olmasına rağmen, kurumsal pazarda en tercih edilen cihazlar olarak öne çıkıyor. (daha&helliip;)
Android işletim sistemi bulunduran tablet bilgisayarlar, ilk kez Apple'ın tabletlerine gelir kazançları ile birlikte fark attı. Hızlı gelişen tablet dünyasının yıldızı olan iPad, Android işletim sistemli rakiplerinden dolayı yıldızı sönmeye devam ediyor. Apple hayranı olan kullanıcı kitlesini kaybetmeyen fakat Android sisteminin hızlı büyümesinden dolayı pazar payı küçülen iPad, gelir rakamları ile...
Steve Wozniak son zamanlarda bu tarz çıkışlar göstermeye başladı. Artık Apple'ı yenilikçi bulmadığını, bazı cihazlarda microsoft'un bile daha yenilikçi olduğundan bahseden Wozniak, son çıkışıyla ses getirmeye devam ediyor. (daha&helliip;)
Resmi olarak doğrulanan etkinlik tarihi 10 Eylül oldu. Aylardır bu konu hakkında birçok haber ve dedikodu dolaşıyordu. Herhangi bir açıklama olmazken bile bu tarih için (yani 10 Eylül) apple çalışanlarının ajandaları incelendi, çeşitli sızıntılarla bu gün olduğu yüksek ihtimal tutuluyordu. Öyle de oldu; Apple, 10 Eylül'de San Francisco'da düzenleyeceği etkinlik...
Tabletler karşımıza ilk olarak iPad’ler ile geldi. Üretcisi olan Apple hala pazarın lideri konumunda. Günümüzde kullanımı her geçen gün artmakta olan tabletlerin arama ve mesajlaşma özelliği bulunmaması bir çok kullanıcı tarafından eleştirlmekte idi. Ama bu amaçla kullanabileceğiniz uygulama mevcut : PhoneitPad. (daha&helliip;)
Bulut hizmetleri belgelerimize heryerden erişim imkanı sağlıyor. DropBox, Box, Evernote gibi birçok bulut hizmeti veren firma var. Buralarda farklı hesaplarınız mevcut ise hepsini tek elden yönetme şansına sahipsiniz. Bunu gerçekleştirme şansı veren uygulama : ZeroDesktop. (daha&helliip;)
Bilindiği gibi Apple, iPad 1. Nesil ve iPad 2. Nesil ve 3. Nesil’den sonra hiç kimsenin beklemediği anda iPad Mini’yi piyasaya sundu. (daha&helliip;)
Sayfa başına git