"iphone 5" ile Etiketlenen Konular

Bu aslında bizim bildiğimiz birşey. Ancak bunu yine de belli bir araştırmaya veya 3. kaynağa dayandırmadan söylemek olmuyor. Yıllardır iPhone Türkiye'de çok pahalıya satışa sunuluyor. Acaba burada Apple mağazası olmadığı için mi diye düşündük ama sırasıyla iki tane açıldı bile. Hatta öncesinde Apple.com/tr ile online Türkiye mağazası bizlere merhaba demişti....
Apple uzun zamandır iOS işletim sistemine sahip cihazlarının orjinal harici bir şarj aleti ve kablosu ile yani 3. taraflı ürünler ile şarj edilmemesi gerektiğini altını çiziyor. Böyle durumlarda özellikle iPhone cihazlarınız üzerinde güvenlik riskleri oluşmasının yanı sıra cihazın içerisindeki önemli parçalar da normal ömründen çok daha kısa süre önce bozulmaya...
Apple'ın borsadaki hisse senedinin (AAPL) değeri 2012 Kasım ayından bu yana ilk kez 600$ barajını aştı. Geçtiğimiz ay açıklanan kazanç raporu ve hisse geri alımlarını artırma duyurusunun ardından borsada olumlu bir hava esmeye başlamıştı. (daha&helliip;)
iPhone 6 çıkmadan üreticilerin hazırladığı kılıf tasarımları ve sızıntılarla gündeme gelen taslak çizimler az da olsa cihaz hakkında bilgiler veriyor bize. Bu konuda birçok bilgi ortalıkta geziniyor olsa da, görünüşe göre inceltilmiş ve biraz da yuvarlatılmış bir kasa gelecek. Bu da bize büyükçe bir iPod Touch tasarımına yakın birşeyin geleceğini...
Apple'da başlatılan yeni bir programla iPhone 5 sahipleri hiçbir ücret ödemeden uyku tuşu hatalarını tamir ettirebilecekler. Apple bu cihazların küçük bir yüzdesinde uyku düğmesi sorunu tespit etti. iPhone 5 sahipleri kendi cihazlarının tamir için uygun olup olmadığını Apple destek sayfasından belirleyebilir. (daha&helliip;)
iPhone 6'yı beklerken şu birkaç günde birden fazla görüntü sızdı. Şimdi de sızıntılar hız kesmeden devam ediyor. Her ne kadar bu görüntülerin kesin olduğunu söyleyemesek de bizleri heyecanlandırmaya yetiyor. iPhone 6'nın olduğu söylenen görüntüde bataryalar göz kırpıyor. (daha&helliip;)
Mobil cihazlarımız elimizden düşmüyor. Ve çoğumuz da bu cihazlar için iyi paralar ödüyoruz. Ancak sahip olma arzusu içinde olduğumuz cihazlarımızı günlük hayatımızda "koruma" adına neler yapıyoruz. Tabiki koruma mevzusunda ilk akla gelen konu ekran filmi. (Ekran koruyucu cam da deniyor) Peki bu ekran koruyucu filmler ne kadar güvenli, alırken hangi...
iPhone'lar için son zamanlarda eleştiri alan en büyük yönlerinden birisi küçük ekranlı olması. Artık akıllı telefon kullanıcıları daha büyük ekranlı cihazlara yönelirken Apple bu konuda biraz geç kaldı diyebiliriz. Son olarak iPhone 5'ler 4 inç 136x640 pixel çözünürlüklü 326 PPI ekranla gelmişti. (daha&helliip;)
Geçmiş alışkanlıklarını arayanlara veya yine de dokunmaktik tuşlara alışamayanlara özel fiziksel klavye geliştirildi. iPhone'lara özel olarak üretilen bu klavyelerle eski alışkanlıklarınıza geri dönebilir veya bir çeşit fantazi yapabilirsiniz. (daha&helliip;)
Mobil cihazların performansları bizim için herzaman çok önemli olmuştur. Aslında bu tüm teknolojik cihazlarımız için geçerli. Geekbench isimli uygulama ile akıllı telefonlarımızın hızlarını ölçebiliyoruz. (daha&helliip;)
Sayfa başına git