"ipod" ile Etiketlenen Konular

Apple'ın bir süre önce, bazı modellerin ve parçaların üretimini Amerika yerleşkesine kaydıracağı yönünde söylentiler vardı. Bu söylentiler doğrultusunda Mesa/Arizona tesisi ortaya çıktı. Bu tesiste çalıştırılmak üzere yeni mühendis alımları da gerçekleşiyor. Mühendislerin büyük çoğunluğunun iş başı yaptığı bile gelen söylentiler arasında. (daha&helliip;)
Kabolsuz şarj teknolojisi artık hayatımıza girmeye başladı. Özellikle Nokia Lumia modellerinde yer alan teknoloji bazen gercekte kullanışlı hale gelebiliyor. (daha&helliip;)
Sessiz ve derinden bir apple cihazı dün satışa sunuldu. Ürün hakkında daha öncesinde çok bir dedikodu çıkmamıştı ki dün itibariyle apple sitesine baktığımızda yeni iPod Touch'un satışa sunulduğunu gördük. Aslında kısa bir zaman önce duyuru yapılmıştı fakat onun öncesi için pek dedikodu duyamadık. Duyurunun hemen ardından da satışa sunulmuş oldu....
iPhone’un hatsız hâli olarak nitelendirilen iPod Touch, Apple’ın en ucuz ürünlerinden biri olarak ilgiyi üzerine çekmeyi başarıyor. Bu incelememizde son nesil iPod olan iPod Touch 5 hakkındaki bilgilere yer vereceğiz. (daha&helliip;)
Apple cihazlarını profesyonel olarak kullananların aklına jailbreak denince ilk gelen Cydia deposu ve Cydia’dan indirilen eklentiler olsa da, çoğu kullanıcı için jailbreak ücretsiz oyun ve uygulama indirmekten başka bir anlam ifade etmiyor. Hâl böyle olunca Çinliler de çalışmışlar ve jailbreak yapmadan crackli uygulama ve oyun yüklemenin yolunu bulmuşlar. (daha&helliip;)
Apple’ın internet sitesi apple.com’a girenler, yenilenen bölgeler içerisinde İstanbul’u görecekler. Nihayet Türkiye’de büyük bir pazarın oluştuğunu fark ettiler ve yenilenen bölgeler içerisine İstanbul eklendi ve açılacak mağazada çalıştırılacak mağaza personeli için iş ilanı verildi. 2012 yılının başlarında söylenti olarak çıkan bu haber, böylelikle gerçeğe dönüşmüş oldu. (daha&helliip;)
iPhone, iPad ve iPod Touch cihazlarınız, UDID adı verilen kimlik kodu sayesinde kolayca tanınabiliyor. (UDID nedir?: Unique Device Identifier yani Bireysel Cihaz Tanımlayıcı) Birkaç ay öncesine kadar yazılımcılar, uygulamalarını kullanan kullanıcıları tam olarak belirleyebilmek için UDID kullanmaktaydılar. Fakat maalesef UDID aynı zamanda kullanıcıları takip etmek için kullanılan eşsiz bir araç....
Apple cihazınızı yeni aldınız ve ekran görüntüsü almanın nasıl olduğunu bilmiyorsunuz. Bu yazımız başlangıç seviyesinde olan kullanıcılar için yararlı olmakla birlikte, bir Apple cihazına sahip olup hala ekran görüntüsü almayı ve video kaydetmeyi bilmeyen kişiler içinde yararlı olacağını düşünüyoruz. (daha&helliip;)
iOS 6 ile birlikte bir çok sorunu beraberinde getiren yeni sürüm sonucunda Apple, gelen eleştirileri ve çıkan büyük sorunları göz ardı etmeden çok hızlı olmasada, yine de iyi bir zamanlamayla iOS 6.0.1 sürümünü yayınlayarak kullanıcıları için daha stabil bir sürüm yayınlamış. Belirttiğimiz gibi iOS 6 ile gelen bir çok sorun...
Eğer iCloud’a giriş yaptıysanız ve gereken bazı izinleri verdiyseniz, iCloud otomatik olarak iPhone,iPod touch yada iPad’nizin yedekleme işlemini yapar. Tabi bunun için internete de bağlı olmanız ve cihazınızın fişe takılı olması gerekiyor. Çünkü iCoud yedekleme işlemi sırasında bataryada oluşacak bir sorunla güç kaybı yaşayabilirsiniz ve bu da yedekleme işleminin zarar...
Sayfa başına git