"microsoft" ile Etiketlenen Konular

CNBC geçtiğimiz çeyrek yüzyılın liderlerini, etkili isimlerini, isyancıları, kitleleri arkasından sürükleyen isimlerin sıralandığı listede birçok tanıdık isim var haliyle. Ancak liderin kim olduğuna gelince isim Steve Jobs. (daha&helliip;)
Microsoft'tun eski CEO'su Steve Ballmer, Twitter'a katıldı. Ardından selfie furyasından bir resim paylaştı. Ancak tweet'teki ayrıntı birçok hayranı tarafından gözden kaçmadı. (daha&helliip;)
Brand Finance Global 500'ün her yıl yayınladığı liste dünyanın en değerli 500 şirketinin marka değerini ele alıyor. Son 3 yıldır Apple bu listede liderliğini koruyor. Marka değerleri sıralamasında olan şirketlerin değerleri de geçtiğimiz yıla oranla 756 milyar dolar artış kaydediyor. (daha&helliip;)
Piyasadaki telefon ve cihazların çok büyük çoğunluğu Android işletim sistemini kullanıyor. Buna tezat oluşturacak neredeyse iki marka var. Biri herşeyini kendisi yapmaya çalışan Apple, diğeri ise Microsoft'un gölgesinde ilerleyen Nokia. Apple tüm cihazlarında iOS işletim sistemi kullanırken, Nokia ise Windows Phone işletim sistemini kullanıyor. (daha&helliip;)
Steve Wozniak son zamanlarda bu tarz çıkışlar göstermeye başladı. Artık Apple'ı yenilikçi bulmadığını, bazı cihazlarda microsoft'un bile daha yenilikçi olduğundan bahseden Wozniak, son çıkışıyla ses getirmeye devam ediyor. (daha&helliip;)
Nokia'nın beklenen etkinliği 22 Ekim itibariyle gerçekleşti. Etkinlikte 2 yeni model tanıtıldı. Nokia Lumia 1520 ve 1320. Lumia ailesinin 2 yeni üyesi Abu Dabi Nokia etkinliğiyle gün yüzüne çıktı. Nokia Lumia 2520 tabletde etkinlikte tanıtılan ürünler arasındaydı. Özellikle Lumia 1520 uzun süredir konuşulan, beklenen bir üründü. Biz de detayları aktarıyoruz....
Yıllardır Coca-Cola dünyanın en değerli markası sıralamasında lider konumdaydı. Hakikaten pazarlama taktikleri ve yaygınlığı düşünülünce hak ettiğini düşünebiliriz. Ancak şimdilerde bu sıralama biraz değişikliğe uğradı. (daha&helliip;)
Birçok yerde Microsoft'un Nokia'yı satın aldığına dair başlık ve haberler duyuyorsunuz. Ancak bu tam bir satın alma değil. Kiralama desek sanıyorum daha güzel olur. Çünkü Microsoft Nokia'nın 10 yıllığına Lumia markasını ve akıllı telefon üretimini satın aldı. (daha&helliip;)
İşletim sistemleri her ne kadar kendi aralarında büyük bir yarış sergileseler de bu yarışta en önemli değer uygulama alanı. Uygulama indirme marketleri için birçok yazılımcı bu platformlar için uygulama yazıp, kullanıcıların beğenisine sunuyor. Bu şekilde de uygulamacılarla kullanıcıların birleştirilmesi üzerine kurulmuş bir platform. Yani asıl değer yazılımcıların bu platformlara ilgisi....
Explorer yeni sürümünün eskisiyle alakası olmadığını, geçmişten dersler alarak bambaşka bir tarayıcı yarattıkları tüm dünyaya söylüyor. Deneyen biri olarak, ben de karşılaştığım sonuca şaşırdım diyebilirim. Explorer 10, eski versiyonlarına göre, %20’lik bir performans artışı sunarken, HTML5 ve CSS3 gibi yeni web teknolojilerinde ise %60 a varan performans artışı sunuyor. (daha&helliip;)
Sayfa başına git