"patent" ile Etiketlenen Konular

Bu söylentinin kaynağı ünlü Apple bilgini diye tabir edilen John Gruber'e ait. Yayınlanan bir talk show'da Apple'ın bir sonraki iPhone için en büyük kamera atılımı üzerinde çalıştığını duyduğunu söyledi. Kulağıma gelen son fısıltılar bu şekildeydi diye konuştu. (daha&helliip;)
Apple, Samsung'la yaşadığı patent problemlerinde son alınan karara dayandırarak, şimdiye dek ABD'de satılan patent sorunlu tüm Samsung cihazların satışının yasaklanmasını istiyor. Çünkü bu şekilde nihayi bir çözüm elde etmiş olacaklarını öngörüyor. Kalıcı bir çözüm olması açısından bu konu üzerinde durulduğu gelen bilgiler arasında. (daha&helliip;)
Apple yenilikçi patentlerine bir yenisini daha ekledi. Her geçen gün aldığı patentlerle geleceğe yönelen şirket, elinde bulundurduğu bilgisayar üretimi için de ileriye dönük güzel bir patent aldı. Özellikle "ortak çalışma alanları" (Shared Projected Workspace) projektör olarak kullanılabilecek bir bilgisayar, ofis ortamlarında geleceğin kullanışlı teknolojilerinden birisi olabilir. (daha&helliip;)
Bu teknoloji aslında yeni değil. Şimdilerde Samsung ve Google gibi teknoloji devleri kullanıyor. Apple da bu anlamda geri kalmak istemediği için kendi patentini aldı. Yüz algılama ve denetleme olarak adlandırılan teknoloji sayesinde ekrana bakan kişi tanımlanacak ve çeşitli yetkilendirmeler verilebilecek. (daha&helliip;)
Apple paten başvurularını her geçen gün arttırmakta. Bir çok patent başvurusunda başarılı sonuçlar aldığı ve teknolojiyi yönlendirdiği de bir gerçek. Fakat patent başvurularında Apple bu sefer istediği sonuca ulaşamadı. "iPad Mini" ismini markalaştırmak için yaptığı başvuru, "Mini" ifadesi sadece ürünün bir özelliğini tasvir ettiği için reddedildi. (daha&helliip;)
Google Android sistemlere desteğini sürdürüyor. Rekabeti de körüklüyor. Apple ile bu yeni patent başvuruları ile yarışacağını gösteriyor. Yeni patent başvuruları ile bizlere teknolojide ne gibi yeniliklerin olacağı konusunda da az çok bilgi veriyor. İşte yeni başvuruları: Android cihazlar için yüz tanıma özelliklerini kapsayan patent ve akıllı telefon ve tabletlerde arka panel dokunmatiği...
Buradaki yazımızda, Kodak’ın patentlerini Apple’a satacağına dair haberimizi sizlerle paylaşmıştık. Tek zamanlı fotoğrafçılık devi sonunda patentlerini satmak zorunda kaldı. (daha&helliip;)
19 Aralık Çarşamba günü (dün) Kodak, dijital fotoğraf patentlerini silikon vadisinin devleri olan Apple, Google ve Microsoft gibi şirketlerin arkasında olduğu iki konsorsiyuma satmaya karar verdiğini duyurdu: Intellectual Ventures ve RPX Co. (daha&helliip;)
Herkesin televizyonlarda sık sık karşımıza çıkmasından dolayı bildiği üzere Apple, üretimini yaptığı ürünlerde sık sık rakipleriyle patentler sebebiyle davalık olmuş, halen onlarca davası devam etmekte. Bunlar süredursun, 15 Kasım 2012 tarihinde ABD Patent ve Marka Ofisi’ne yeni bir patent için müracaat edildi. (daha&helliip;)
Gün geçmiyor ki teknoloji ilerlemesin yeni şeyler gündemimize alınmasın. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte, her sektörden yenilikler karşımıza çıkmakta. Teknoloji ilerlerken, maalesef aynı teknolojiyi klonlayıp kendisi üretmiş gibi satan bir çok firma bulunmakta. Bunu önlemenin en önemli yolu ise, patent başvuruları. Bir firmanın yaptığı yeni bir özellik, patent başvuruları ile yasal olarak...
Sayfa başına git