"siri" ile Etiketlenen Konular

Apple’ın sesli asistan uygulaması olan Siri ile kullanıcılar sohbet edip şakalaşabiliyor. Bunun dışında matematik denklemlerini çözmenize birim ölçülerini değiştirmenize de yardımcı oluyor. Bu uygulamanın marifetlerine son olarak hayat kurtarmayı da ekleyebilirsiniz. Amerika’nın Tennessee Eyaleti’nin başkenti olan Nashville’de yayın yapan yerel Fox kanalında yer alan habere göre üstüne kamyon düşen adam uzun...
Geçtiğimiz günlerde WWDC etkinliğinde tanıtılan İOS 9 ile beraber özellikle iPhone'lara büyük yenilikler geliyor. Pil ömrünün uzatıldığı, Siri'nin güncellendiği, Apple Music uygulamasının da tanıtıldığı WWDC etkinliğinde Siri hakkında yapılan güncellemelerden bahsedecek olursak... Güncellenen Siri, artık sizin seçimleriniz ve eğilimleriniz doğrultusunda size mekan ve arkadaş önerebilecek.  Zaman, konum ve son çalan şarkı...
9to5Mac sitesinin haberine göre, Apple tarafından dün geliştiriciler için yayınlanan iOS 8.3 Beta 2 ve OS X 10.10.3 beta sürümlerinde Siri için tam olarak sekiz adet yeni dil seçeneği eklendi. iOS 8.3 sürümü tüm iPhone, iPad ve iPod Touch kullanıcıları için (tahmini olarak) Mart ayında yayınlandığında, bu cihazların kullanıcıları Siri’yi Türkçe,...
iOS 7'nin en büyük hayal kırıklarımdan biri de Türkçe Siri'nin olmaması. Fakat ne var ki Türkçe Siri, iOS 7'de bizleri bulmadı ve iOS 8'de yer alırmı bilemiyoruz. Fakat İngilizce dahi olsa Siri'yi kullananlarınız vardır. Siri'nin iOS 7 ile iki farklı ses seçeneği oldu ve bunu değiştirmekten bahsedeceğiz. (daha&helliip;)
WWDC 2014'ün beklenen iOS 8 özelliklerinden birisi de akıllı ev kontrol sistemiydi. Beklendiği gibi de oldu ve HomeKit'le tanıştık. Akıllı ev kontrolü adına cihazınız bir kumanda görevi görecek. Garaj kapısını açmak, ışıkları yakmak veya güvenlik kameralarını çalıştırmak gibi birçok görevde kullanabileceksiniz. (daha&helliip;)
WWDC 2014 etkinliğini bekliyorduk ve 2 Haziran itibariyle düzenlenen etkinlikte yeni şeyler vardı. Tanıtımda ön plana çıkan tabiki iOS 8 işletim sistemi oldu. Beta olarak kullanıma sürülen iOS 8, en kapsamlı değişikliği içeren iOS 7'nin devamını getiriyor diyebiliriz. Tim Cook iOS 8 için büyük bir sürüm dedi. (daha&helliip;)
Bu her ne kadar bir rekabet olsa da, kullanıcı deneyimi açısından eminim birçok teknoloji severi heyecanlandırıyordur. Çünkü bu akıllı işletim sistemleri otomobiller için hiç de uzak değiller. Otomobil sistemleri de her geçen gün çok daha teknolojik bir hal alıyor, "yol bilgisayarı" kavramıyla zaten ilgimizi çekiyor. Orta konsola büyük ekran taşınalı...
Apple son zamanlarda satın almalarla gündeme geliyor. Yaptığı satın almalar kimi zaman direkt olarak yeni özelliklere işaret ederken bazıları da biraz daha farklı sayılabilecek sektörlerden oluyor. Onlardan birisi de özellikle Twitter'daki tweetleri toplayan/analiz eden firma Topsy oldu. (daha&helliip;)
Apple kullanıcılarının yakından tanıdığı bir ses var. Apple iOS cihazlarında Siri isimli bir asistan uygulaması var. Sesli komutunuza/sorunuza cevap verebilen bir uygulama kısa ve öz anlatımla. İşte bu Siri uygulaması sesini kimden alıyor hiç merak ettiniz mi? (daha&helliip;)
Otomobil ve mobil dünyanın akıl almaz gelişimi zaman zaman kesişimlerini de beraberinde getiriyor. Zaten genel anlamda tüm gelişimlere de teknoloji diyoruz. Şimdi de akıllı telefonların sahip oldukları işletim sistemlerini otomobillerde görmeye yakınız. (daha&helliip;)
Sayfa başına git