"windows phone" ile Etiketlenen Konular

Araştırma şirketi IDC, önde gelen 5 akıllı telefon işletim sistemini mercek altına almış. Kullanılma sayılarıyla ilgili bir rapor hazırlamış. 2013 yılı tamamının ve son çeyreğinin akıllı telefon işletim sistemleri pazarı araştırılmış. Raporda iOS ve Android birlikte son çeyrekte %95.7 kullanım oranı yakalamış. Bu rakam bir önceki yılın son çeyreğinde (2012...
Mobil işletim sistemi piyasasının adından söz ettiren bir diğer üyesi de microsoft'un windows phone'u. Özellikle Nokia'larda kullanılan işletim sisteminde yeni bir güncelleme iddiası var. Güncellemenin adı Windows Phone 9. Şu an kullanılan Windows Phone 8'e göre oldukça farklı bir görünüme sahip olabilir. (daha&helliip;)
Nokia'nın beklenen etkinliği 22 Ekim itibariyle gerçekleşti. Etkinlikte 2 yeni model tanıtıldı. Nokia Lumia 1520 ve 1320. Lumia ailesinin 2 yeni üyesi Abu Dabi Nokia etkinliğiyle gün yüzüne çıktı. Nokia Lumia 2520 tabletde etkinlikte tanıtılan ürünler arasındaydı. Özellikle Lumia 1520 uzun süredir konuşulan, beklenen bir üründü. Biz de detayları aktarıyoruz....
Yıllardır akıllı telefon piyasasında taklitçilik revaçtadır. Her ne hikmetse şimdiye dek yapılan birçok üründe apple esintilerini görmek mümkün. Özellikle Samsung ürünleri bir dönem tam bir apple çakması olarak nitelendirilebilirdi. Şimdilerde Nokia taklit edildiğini savnuyor. Savunduğu taklidi duysanız inanın gülersiniz. (daha&helliip;)
İşletim sistemleri her ne kadar kendi aralarında büyük bir yarış sergileseler de bu yarışta en önemli değer uygulama alanı. Uygulama indirme marketleri için birçok yazılımcı bu platformlar için uygulama yazıp, kullanıcıların beğenisine sunuyor. Bu şekilde de uygulamacılarla kullanıcıların birleştirilmesi üzerine kurulmuş bir platform. Yani asıl değer yazılımcıların bu platformlara ilgisi....
Mobil işletim sistemi arenasında yeni girişimler de mevcuttu. Bu konuda adım atan firmalardan birisi de Firefox'tu. Açık kaynak prensibi ile hareket eden ve bu anlamda büyüyen internet tarayıcısı Firefox mobil işletim sistemine farklı bir bakış açısı getirebilmek ve bu ortamda olmak için çalışmalara başlamıştı. (daha&helliip;)
Aslına bakarsanız bu yazımızda Lumia 920 adına çok birşeyden bahsetmeyeceğiz. Sadece windows phone youtube hesabında paylaşılan eğlenceli bir video'yu sizlere de izletmek istiyoruz. Belki izleyenleriniz vardır fakat izlemeyenler için biz de paylaşmak istedik. (daha&helliip;)
Akıllı telefon pazarındaki yerini her geçen gün artırmaya çalışan Samsung genelde Android tabanlı cihazlar üreterek raflarda yerini alıyordu. Zaten Android tabalı akıllı telefonlarda da zirvede bulunuyor. Ama şimdi bir başka mobil işletim sistemli telefonu piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Bu kez Windows Phone arenasında kendine yer edinmeye çalışacak. (daha&helliip;)
Apple kullanıcıları şimdilerde beklenti içerisine girmeye başladılar. Apple'ın mobil sektör için attığı adımları daha sıklaştırması gerektiğini söyleyenleri duyuyoruz. Fakat bu adımlar sıklaşırsa da apple kullanıcısı olmanın bir ayrıcalığı bir çekiciliği kalmayacaktır. Çünkü şimdi baktığımızda iPhone 3Gs kullanıcıları bile hala telefonlarını çekici bulabiliyor, hala bir karizması olduğunu düşünüyorlar. Bu da apple'ın...
Windows phone akıllı telefon pazarındaki payını biraz daha artırabilmek için adımlar atmaya çalışıyor. Son olarak gayet zekice bir adım attı ve android kullanıcıları için bir uygulama çıkardı. Sanırım yakında apple kullanıcıları için de bir tane çıkaracaktır. (daha&helliip;)
Sayfa başına git