"wwdc" ile Etiketlenen Konular

Apple teknolojik ürünleri sayesinde hayatımızı çok daha kolay ve eğlenceli hale getiren teknolojik çözümler üretiyor. Bunlardan bir örneği de geçtiğimiz sene gerçekleştirilen WWDC etkinliğinde araçlar için kullanılabilecek olan CarPlay sistemiydi. Tanıtılan CarPlay sistemi ile birlikte hem Apple'a hem de araç üreticilerine büyük bir iş düşüyordu. Fakat bazı araç üreticileri CarPlay...
Apple Beta programı kapsamında, programa katılan ilk 1 milyon kişi tarafından test edilme imkanı sunuyor. Bu programa katılım herkese açık bir şekilde. Yani dileyen programa katılıp zorlu testlere sokabilir. ;) (daha&helliip;)
WWDC 2014'ün beklenen iOS 8 özelliklerinden birisi de akıllı ev kontrol sistemiydi. Beklendiği gibi de oldu ve HomeKit'le tanıştık. Akıllı ev kontrolü adına cihazınız bir kumanda görevi görecek. Garaj kapısını açmak, ışıkları yakmak veya güvenlik kameralarını çalıştırmak gibi birçok görevde kullanabileceksiniz. (daha&helliip;)
iOS 8'de "Fotoğraflar" uygulamasında da bir takım değişiklik ve güncellemeler var. iOS 8 ve Mac OS X 10.10 Yosemite güncellemelerinde gördük ki hem iki platform arasında hemde tüm cihazlar arasında etkileşim adına çok mesafe kat edilmiş. Artık tüm cihazlar neredeyse birbirleriyle etkileşime girebiliyor, bağlantı kurabiliyor. Bu daha fazla da gelişecektir...
WWDC 2014 geliştiriciler platformunda iOS 8'in ardından ilgi toplayan bir diğer tanıtım da OS X 10.10 Yosemite güncellemesi oldu. Mac OS X maverics'in ardından gelen işletim sistemi OS X 10.9'un halefi olarak yerini alacak. (daha&helliip;)
WWDC 2014 etkinliğini bekliyorduk ve 2 Haziran itibariyle düzenlenen etkinlikte yeni şeyler vardı. Tanıtımda ön plana çıkan tabiki iOS 8 işletim sistemi oldu. Beta olarak kullanıma sürülen iOS 8, en kapsamlı değişikliği içeren iOS 7'nin devamını getiriyor diyebiliriz. Tim Cook iOS 8 için büyük bir sürüm dedi. (daha&helliip;)
21. yüzyılda yaşıyoruz ve gelişen teknolojiye bakıldığında akıllı evler için artık birtakım şeylerin yapılabilmesi çok olası. Hatta geç bile kalındı diyebiliriz, fakat bu tarz bir yenilik için de epey bir zaman gerekiyor. Yalnız rezidansların yaygınlaştığını görünce, bu tarz mekanlarda kullanılmasının çok anormal olmayacağı da bir gerçek. (daha&helliip;)
Apple'ın borsadaki hisse senedinin (AAPL) değeri 2012 Kasım ayından bu yana ilk kez 600$ barajını aştı. Geçtiğimiz ay açıklanan kazanç raporu ve hisse geri alımlarını artırma duyurusunun ardından borsada olumlu bir hava esmeye başlamıştı. (daha&helliip;)
iOS 7.1 güncellemesinin ardından daha stabil bir görünüm çizmeye başlayan iOS işletim sisteminde yeni sürüm sinyalleri artık daha belirgin. iOS 7.1.1'in de çok yakında gelmesi bekleniyor. Bu defa daha küçük hatalar düzeltilecek. Fakat asıl heyecan veren bu sürümün üzerine, yani 7.x şeklinde devam etmeyip yeni sürüme iOS 8'e geçilmesi. ...
Worldwide Developers Conference 2014 (WWDC14) için detaylar belli oldu. Her yıl yapılan geliştiricilerin katıldığı konferans bu yılda etkinlik kapsamına alındı. Ancak bu yıl bazı farklılıklar hemen göze çarpıyor. Bunlara yazımızın devamında değineceğiz. Öncelikle iOS ve Mac platformlarında geliştiricilerin katıldığını ve San Francisco'da düzenlendiği bilgileriyle başlayalım. (daha&helliip;)
Sayfa başına git