79 Dolara Oyun Konsolu Geliyor

79 Dolara Oyun Konsolu Geliyor
23 Ocak 2013 tarihinde eklendi, 600 kez okundu.

Kickstarter web sitesini birçok kişi duymuştur. Bu sitede, proje oluşturup, projesine kaynak arayanlar için kaynaklarla projecileri buluşturan bir web sitesi.

gamestick

Ocak ayı içerisinde Gamestick adlı bir üretici tarafından üretilen Gamestick oyun konsolu Kickstarter sitesini kasıp kavuruyor. Keza sadece 20 günde 4206 yatırımcı tarafından 451 bin dolar para toplandı.

Gamestick oyun konsolu televizyona bağlanarak oynanıyor. Gamestick’in en güzel özelliği ise cebinizde taşıyabiliyor olmanız. Flash bellek boyutundaki alıcısıyla televizyona bağlanabilen konsol televizyona HDMI girişinden bağlanıyor ve hemen oynamaya başlayabiliyorsunuz. Gamestick oyun konsolunun fiyatı ise sadece 79 dolar.

Gamestick geliştiricilerinin çıkış noktası ise, dünyada yaklaşık olarak1.4 milyar televizyon bulunduğu, bu televizyon kullanıcılarının sadece yüzde1’inin oyun oynamak için kullanıldığı ve bu sayının arttırmak istiyor olmaları. Çünkü oyun konsollarının ve konsollarda kullanılan oyunların pahalı olması. Bu sebeple Gamestick ekibi de mümkün olan en ucuz konsolu meydana getirmek istemişler. Bunun yanı sıra yaptıkları açıklamada, insanların çok sık seyahat ettikleri, konsol boyutlarının büyük olduğu ve taşımanın güç olduğu, bu nedenle de cepte taşınabilecek bir konsol yaratmak istedikleri bilgisine yer verdiler.

Gamestick’in en güzel yanı ise Android işletim sistemine sahip olması. Gamestick projesi hayata geçtiğinde açık kaynak kullanan ilk konsol olmuş olacak. Bu sayede dileyen herkes Gamestick için oyun geliştirebilecek. Hatta Gamestick ekibinin yaptığı açıklamaya göre hâlihazırda bulunan 200 civarındaki oyun rahatlıkla oynanabiliyor.

Hedeflediği yatırımın yaklaşık olarak 5 katı yatırım çeken Gamestick Playstation, Xbox gibi devlere kafa tutabilecek mi bilmiyoruz ama uygun fiyatıyla birçok kullanıcıya hitap edip ulaşabileceği aşikar. 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git