Her iOS kullanıcısının bilmesi gereken 5 güvenlik önlemi

Her iOS kullanıcısının bilmesi gereken 5 güvenlik önlemi
1 Temmuz 2014 tarihinde eklendi, 1.965 kez okundu.

Her iOS kullanıcısının mutlaka bilmesi gerektiği bazı güvenlik önlemleri mevcuttur ki bunlar genellikle temel olarak bir iPhone veya iPad cihazın ana güvenlik kalkanı olarak görülür. Siz de bu ipuçlarını takip ederek cihazınızın güvenlik önlemini artırabilirsiniz.

iphone güvenlik

 1. 1- Uygulamalara mikrofon erişim izni

  Bir çok açıdan Bypass edilmeye müsait olan bu özellikten kurtulmak için cihazımızın Ayalar menüsünden Gizlilik, Mikrofon sekmesine girebilir ve burada hangi uygulamaların mikrofonumuza erişebileceğini görebiliriz. En güvenli olanı elbette hepsini kapatmaktan geçiyor.

 2. 2- iPhone’umu Bul’u kullanın

  Düşündüğünüzün tam aksine, iPhone cihazların çok azı çalınıyor ve bu çalınan cihazlarında çok azı kullanılabiliyor. Nitekim eğer iPhone’umu Bul özelliği açık ise bu özellik sayesinde cihaz anında elinizle konulmuş gibi bulunabiliyor. Diğer bir avantajı da bu özellik süresince hırsızlar telefonu yeni bir iPhone olarak atayamıyor, yani ellerinde geriye sadece telefonu parça niyetine kullanmak veya bir yere atmak kalıyor.

 3. 3- Mutlaka parola kullanın

  Parola cihazınızı istemediğiniz kişilerin eline geçmesi gibi bir durumda sizi avantajlı konuma sokar. Ayrıca 10 denemeden sonra cihazın içerisindeki tüm verileri silme özelliğini de kullanarak veri güvenliğinizi sağlayabilirsiniz.

 4. 4- Safari & Otomatik Kredi kartı bilgileri doldurma

  Her ne kadar otomatik doldurma özelliği çok güzel bir özellik gibi görünse de güvenlik önlemleri açısından düşündüğümüzde son derece vasat kalıyor.

 5. 5- Safari Gizlilik ayaları

  Safari’den gizlilik ayarlarını her kullanıcının kendisine göre ayarlaması gerekiyor. Eğer ki güvenmediğiniz sitelere giriyorsanız ve bu siteler sizin çerezlerinize ihtiyaç duyuyorsa bunları silmek vs. gibi özellikleri buradan kendinizce belirleyebilirsiniz.

Etiketler:

Her iOS kullanıcısının bilmesi gereken 5 güvenlik önlemi Konusuna 3 Yorum Yapıldı
 1. Orxn dedi ki:

  İphonumu bul açıkken telefonu DFU moduna alıp restore ede bilirmiyiz ??

 2. Ertuğrul dedi ki:

  iPhone 5s aldım birden fazla İCloud hesabı açtım şimdi iPhone’um artık bu iPhone’da apple kimliği oluşturamazsınız diye uyarı veriyor tekrar iPhone’umdan apple kimliği oluşturmak istiyorum Nasıl yaparım ama aynı iPhone’dan

 3. Salim dedi ki:

  Çok güzel bi paylaşım olmuş detaylı olması çok harika. Teşekkürler

Sayfa başına git