iOS 5 iPad 2 Jailbreak Gelişmeler

iOS 5 iPad 2 Jailbreak Gelişmeler
28 Ekim 2011 tarihinde eklendi, 1.395 kez okundu.

(Son çıkan iPad 2 ve iPhone 4S jailbreak için bu konuya bakın>>) iOS 5 yayınlanır yayınlanmaz jailbreak ile uğraşan hacker’ların elinde zaten hazır olan iOS 5 beta jailbreak uygulaması ile kırılmıştı. Ancak iOS 5 yüklü iPad 2’ler ise henüz jailbreak ile tanışamamış iOS 4.3.3 için Comex‘in geliştirdiği ve direk tarayıcı üzerinden jailbreakme.com’a girerek jailbreak imkanı vardı. iPad 2‘leri jailbreaksiz kullanmayı düşünmeyenler ise iOS 5 yüklemeyi de pek düşünmüyorlardı. Az önce Musclenerd‘in twitter mesajında bu konuda bir video ile paylaştığı haberi ile beraber artık iOS 5 yüklü iPad 2‘ler için jailbreak gelişmelerini duyuracağımız bir konu açma gereği hissettik. Musclenerd, yayınladığı mesajında ellerindeki exploit ile oluşturulan metod ile iOS 5 yüklü bir iPad 2 jailbreak yapıldığını söyledi. Yazımızın devamında ilgili haberin uygulamalı videosunu da izleyebilirsiniz.

iPad 2 iOS 5 Jailbreak

Musclenerd, iOS 5 yüklü bir iPad 2 videosunu bu konudaki en son gelişme olarak paylaştı. Bu konuda gelişmeler oldukça sizlere yine bu yazımızı güncellemek sureti ile bilgilendireceğiz. Şimdi sizleri iOS 5 yüklü iPad 2’nin jailbreak yapılmış olduğunu gösteren video ile başbaşa bırakıyoruz.

sasa Tabi Musclenerd sadece iPad 2 jailbreak için değil aynı zamanda iPhone 4S için de jailbreak’in başarılı bir şekilde sonuçlandığını belirtti. Yine iOS 5 iPhone 4S jailbreak için ekran görüntülerini de bizimle paylaşan Musclenerd, hazırlanan jailbreak’in bizlere ulaşması için geçireceği düzenlemelerin olduğunu belirtti ki ortalama 1-2 haftalık bir süreçte yeni iOS 5 jailbreak’in yayınlanacağını söyleyebiliriz. Aşağıda iPhone 4S jailbreak için paylaşmış olduğu resimleri de görebilirsiniz.

iPhone 4S Jailbreak

iPhone 4S Jailbreak

Etiketler:

iOS 5 iPad 2 Jailbreak Gelişmeler Konusuna 8 Yorum Yapıldı
 1. Hakan dedi ki:

  Şu anda güncel 5.0 firmware ‘e sahip ipad2 yi 4.3.3 e düşürmek mümkün mü acaba ?

 2. elmadoktoru dedi ki:

  shsh kaydı olmayan hiç bir sürüme düşürme yapılamaz

 3. Hakan dedi ki:

  Merhaba tekrar,

  Elimde ki günce 5.0 firmware li ipad2 yi 4.3.3 e düşürmeye çalışıyorum.TinyUmbrella’s taki server loguna baktığımda ;
  10/31/2011 17:04:09.022 Received request for [iPad23G 4.3.3 (8J2)] 10/31/2011 17:04:09.114 A4 device detected – checking params for baseband firmware request… 10/31/2011 17:04:09.197 Validating saved SHSH… 10/31/2011 17:04:09.325 RESPONSE: ?xml version=”1.0″ encoding=”UTF-8″?> @ServerVersion 0.6.30-b2

  Son aşamada yukarıdaki hata ile karşılaşıyorum.Ayrıca itunes da 2005 hatası veriyor.Yabancı forumlarda bir çok kişi rahatlıkla SHSH kaydı olmadan düşürebildiğini söylüyor.Bu bağlamda sizce problem nerede ?

 4. elmadoktoru dedi ki:

  SHSH kaydı olmadan düşürebildiğini söyleyen ya atıyordur yahut cihazı ikinci el alıp daha önceki shsh kaydından habersizdir. Başka türlü düşürmeye imkan yoktur shsh kaydının o zaman hiç bir hükmü kalmaz ve gereklilikten de çıkardı. SHSH kaydı olmadan sadece beta sürümler düşürülür mesela o kişinin ios’u 5’tir ama betadır artık final sürümü itunes üzerinden yüklenmişse kalkıp bir alt sürüme veya başka sürüme shsh kaydı olmadan hiç kimse düşüremez. Tüm dünyada cihazlarını iOS 5 olarak alıp da çözüm olmadan bekleyen yüzlerce insan var. En azından onlar beklemez veya yeni bir jailbreak için bu kadar uğraşılmazdı. Sanıyorum yeterince açık bir izahat olmuştur sizin için.

 5. Hakan dedi ki:

  Merhaba,

  Biraz daha araştırınca dediğiniz gibi olduğunu gördüm.Yanlız çok merak ediyorum bir çok kişi videolarla,resimli anlatımlarla yaptığını söyleyerek ne zevk alıyor acaba ? Çünkü belli ki ellerindeki IOS5 ler beta ve bu sayede düşürebiliyorlar.Ama bunu güncel 5.0 gibi gösterip çok rahat yapılabildiğini iddia etmeleri akıl alır gibi değil.Hızlı cevabınız,ilgi ve alakanız için teşekkür ederim.

  Saygılarımla,

 6. elmadoktoru dedi ki:

  bu alandaki bir çok sitenin amacı bilgi vermek değil zaten çoğu (ç)alıntı anlatımlarla üstelik bilmeden makaleler ve anlatımlar yayınlıyorlar, ayrıca amaç siteye insan çekmek fayda ise en son sırada gelen bir olgu…

 7. levent dedi ki:

  İpad 2 var bende 4.3.5 bunu jailbreak yapmak istiyorum daha onceden jailbreak yapmadim hatta 1 yada 1.5 ay oldu alali ne yapabilirim jailbreak yapmak icn?

 8. elmadoktoru dedi ki:

  Arkadaşım maalesef iOS 4.3.3 dışında iPad 2 için jailbreak yok. Ne zaman gelir ne zaman yayınlanır o da belli değil açıkçası

Sayfa başına git