iOS 5 Stili Camera Lock Uygulaması

iOS 5 Stili Camera Lock Uygulaması
21 Haziran 2011 tarihinde eklendi, 1.442 kez okundu.

iOS 5 Kamera Lock StyleSizlerle daha önce iOS 5 incelemesi konusundan iOS 5‘e ait özellikler hakkında ayrıntılı paylaştığımız konumuzda iOS 5 ile gelen özelliklerden bir tanesinin de kilit ekranında yer alan kamera kısa yolu ile cihazın kilidini açmaksızın direk kamera uygulamasına gidiş özelliğini de vurgulamıştık. Cydia uygulama geliştiricileri bu özelliği hemen iOS 4.XX kullanıcılarına uyarlayarak Cydia üzerinden yayınladılar. Kilit ekranına gelecek olan kamera uygulamasına ait hızlı erişim tuşu aynı zamanda bir çok popüler kamera uygulaması ile de eşleştirilebildiği gibi aynı zamanda istenirse video uygulaması için düzenlenebiliyor. Apple özellikle iOS5‘te, cydia uygulama geliştiricilerinden hayli ilham almış ve iOS 5‘te lanse edilen bir çok yenilik ile zaten Cydia üzerindeki uygulamalar sayesinde iOS 4.x.x kullanıcıları erken tanışmıştı.

Tabi her zaman Apple ilham alacak değil ya, Cydia uygulama geliştiricilerinden “Filippobiga” iOS5 için geliştirilen bu özelliği diğer iOS kullanıcıları ile buluşturdu. Uygulamaya sahip olmak için yapılacak işlemler son derece basit.

CameraLock CameraLock

Resimde de göreceğiniz gibi, Filippobiga kaynağını Cydia‘dan ekledikten sonra “CameraLock” uygulamasını cihazınıza yüklüyorsunuz.

CameraLock CameraLock

Cihazınızın “Ayarlar” bölümüne girdiğinizde “CameraLock” uygulamasının ayarlarına girerek uygulamayı dilediğimiz şekilde kişiselleştiriyoruz.

CameraLock CameraLock

Kilit ekranında hızlı erişim butonuna atanacak hareket (video veya fotoğraf çekme) belirlendikten sonra da kilit ekranında iOS 5 tarzı hızlı erişim butonunu güle güle kullanabilirsiniz.

Etiketler:

iOS 5 Stili Camera Lock Uygulaması Konusuna 6 Yorum Yapıldı
 1. Sarraf dedi ki:

  iphone 4 kullanıcısıyım,sürekli online bankacılık kullanmaktayım,1 senedir jb yapmadım cesaret edemedim güvenlik endişesi ile,4 arkadaşıma jb yaptım ama ben banka kullandığım için çekimser kaldım,acaba cydia kurulu bir iphone’de banka applicationlarını kullanırken herhangi bir açık olurmu…jb için olan programlar çok hoşuma gidiyor aslında 3-4 program harici jb ihtiyacımda yok ücretli muadili olmayan programlar bu kastettiklerim çünlü gerektiğinde ücretli uygulama alıyorum..öneriniz ne olurdu geçmelimiyim yoksa bu şekilde geçmeden kullanmam dahamu mantıklı…turkcell den aldım garantili cihazım..

 2. elmadoktoru dedi ki:

  Şahsen benimde Jailbreak ihtiyacım sadece Cydia uygulamalarından yararlanabilmek için. Dediğiniz gibi çok elzem uygulamaları zaten appstore üzerinden satın alıyorum. Jailbreak geliştiricileri beyaz şağkalı denen hackerlardır ki bunlar buldukları açıkların kodlarını da yayınlayarak aslında Apple’a da yardımcı oluyorlar. Bu nedenle bu işlemin güvensiz olacağını düşünmüyorum. Kaldı ki 4.3.3 pdf açığını bile kapatan uygulamayı yine cydia üzerinden yayınlamışlardı, düşünün artık. 4, 5 yıldır jailbreakli cihazlar kullanıyor ve bankacılık işlemleri yapıyorum bir sorunum olmadı. %100 güvenli zaten hiç bir sistem yoktur ama jailbreakin size zarar verebilecek yanı bilinmeyen yerlerden uygulama yüklemekle doğabilir. Cydia’da zararlı içerik barındırılmaz.

 3. sarraf dedi ki:

  yanıt için çok teşekkür ederim,sıkı takipçilerinizdenim internet dünyasına katkılarınız gerçekten çok muhim iyiki varsınız…hayırlı cumalar

 4. elmadoktoru dedi ki:

  Estağfirullah, minik büyük demeden bildiğimi ve öğrendiğimi paylaşıyorum. Size hayatı biraz kolaylaştıra biliyorsam ne mutlu 🙂 Selamlar.

 5. sarraf dedi ki:

  http://www.ijailbreak.com/cydia/five-column-springboard-has-just-been-updated-for-ios4/

  misal bahsettiğim uygulamalardan biri bu…bunun ücretlisini bulamadım ve çok sevimli görülüyor…ios5 kurduktan sonra belki bende bi cesaret kendim için jb yaparım 🙂

  google’de farkettiğime göre birçok kişinin yüzünü güldürüyorsunuz tebrik ederim tekrar..

 6. elmadoktoru dedi ki:

  Evet bu 5 sütunlu springboard için ama zaten jailbreak yapmadan buna kavuşamazsın çünkü bu cydia uygulaması. Bunun gibi bir çok sistem uygulaması var ki bunu kullanarak iphone görünümü tamamen değiştiren temalar hazırlanabiliyor. Mesela bir kaç cydia uygulamasını kullanarak böyle bir görünüm elde edebiliyorsun http://img62.imageshack.us/img62/2848/img1697.png Ayrıca google için bir webmaster olarak çok çalıştığımı söyleyebilirim. 🙂 bir çok önemli anlatımlarda ilk sıralarda olmak ve kalmak çok uğraş istiyor açıkçası

Sayfa başına git