iOS 6 Beta 3 ile Tam Türkçe Q ve F Klavye Desteği

iOS 6 Beta 3 ile Tam Türkçe Q ve F Klavye Desteği
17 Temmuz 2012 tarihinde eklendi, 1.605 kez okundu.

Yeni oluşturmuş olduğumuz kategorimiz olan iOS 6 bölümüne ilk konumuz Türkçe Klavye‘nin eksiksiz olarak iOS 6 beta 3 ile beraber gelmiş olması oldu. Uzun zamandır beklenen ve iOS 6 beta 3‘e nasip olan bu özellik sayesinde artık klavyenizden Türkçe karakterleri yazmak için tuşa basılı tutmaksızın Türkçe Q ve F klavye üzerindeki Türkçe karakterleri direk olarak tuşlayabileceksiniz. Bu hem zamandan tasarruf hem de Türkçe adına iOS 6‘nın yeni bir özelliğinin yer aldığını görmek açısından güzel bir gelişme. Bu demek oluyor ki iOS 6 final sürümü ile beraber Türkçe klavye Türk kullanıcılarını daha da fazla mutlu edecek. Tabi tüm gelişmeler bunlarla sınırlı değil, bir sonraki konumuzda iOS 6’nın bizlere kazandıracağı yenilikleri okudukça sizler de sonbaharı merakla bekleyeceksiniz.

iOS 6 beta 3 ile beraber Türkçe Q klavye de kullanımda

Tabi bu yeniliklerle Apple Developer üyeliği olanlar sizlerden bir kaç ay önce tanışmış olacak. Ancak buradan sizlerle paylaşacağımız yeniliklere dair haberlerle bu eksiği de kapatmış olacağız.

Blog’umuza ait son güncellemeleri Twitter veya Facebook sayfalarımızdan da takip edebilirsiniz.

Etiketler:

iOS 6 Beta 3 ile Tam Türkçe Q ve F Klavye Desteği Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Tural dedi ki:

    Mehmet abi kapatdim acdim wifi calisdi kafa agritmak gibi olmasin bende airblu programindada problem var yuklemisim yani fotograf muzik bluetoothla gonderiyorum gidiyor diger telefonlara ama benim telefona hic bi sey gelmiyor error veriyor

Sayfa başına git