iOS için Skype Yakında Türkçe Oluyor

iOS için Skype Yakında Türkçe Oluyor
3 Nisan 2015 tarihinde eklendi, 1.347 kez okundu.

MSN Messenger‘ın ekmeğini Facebook Messenger ve WhatsApp‘ın almasının ardından Microsoft eski hizmetini tarihe gömüp uzunca bir süre önce biz Microsoft ürünü kullanıcılarına Skype servisini sundu. Bilgisayar sürümü Türkçe olmasına karşın Skype’ın iOS versiyonu hem Türkçe dil desteğine sahip değildi, hem de diğer mobil anlık mesajlaşma uygulamalarına göre optimize edilmesi gerekiyordu. Microsoft da bunun zamanının gelmiş olduğunu anlamış olmalı ki köklü değişiklikleri içerisinde barındıran güncelleme ile birlikte aynı zamanda aralarında Türkçenin de olduğu 15 dil için destek sözü verdi.

iOS kullanıcıları normalde bir önceki güncelleme içerisinde Skype’ı Türkçe kullanacaktı diye tahmin edilirken Skype “Bir hafta içerisinde” bir ibare kullandı. Bu da demek oluyor ki, 1 hafta içerisinde aralarında Türkçe’nin de bulunduğu 15 yeni dil ile birlikte Skype tekrardan güncellenecek.

Etiketler:

iOS için Skype Yakında Türkçe Oluyor Konusuna 4 Yorum Yapıldı
 1. Önder Azazi dedi ki:

  Yanlış haber almışsınız bu yazınızda

  1. Burak Göç dedi ki:

   Kaynak olarak baz aldığımız ünlü bir yabancı haber sitesi bu şekilde yayın yapmıştı, ardından onlar da Skype’ın bu hafta içerisinde Türkçe dil desteği içeren yeni bir güncellemesinin geleceği şekilde düzenlemeye gitmiştir. Her ne kadar sorun tarafımdan kaynaklanmamış olsa da özür dileriz.

 2. elmacı dedi ki:

  insan bi kontrol etmezmi.. fake haber

  1. Burak Göç dedi ki:

   Haberde değişiklik yapılmıştır, bir önceki yorumda nedenine yer verdim. Skype tarafından yapılan açıklamaya göre iOS için bu hafta içerisinde Türkçe dil desteği ile çıkış yapacak.

Sayfa başına git