iPad 2 ve iPhone 4S iOS 5.0.1 Untethered Jailbreak Absinthe Yayınlandı

iPad 2 ve iPhone 4S iOS 5.0.1 Untethered Jailbreak Absinthe Yayınlandı
20 Ocak 2012 tarihinde eklendi, 1.877 kez okundu.

Uzun bir bekleyişin sonunda nihayet A5 işlemciye sahip olan iPad 2 ve iPhone 4S cihazları da untethered jailbreak ile tanıştı. Aylarca süren bekleyiş bugün itibari ile Pod2g başta olmak üzere p0sixninja, MuscleNerd, planetbeing, Saurik ve adını sayamadığımız bir çok hacker’ın işbirliği ile nihayet yayınlandı. Bilindiği gibi iPad 2 için ilk jailbreak uygulaması Comex tarafından keşfedilen ve iOS 4.3.3 sürümündeki safari açığından faydalanarak geliştirilmiş ve yaklaşık üç aydan bu yana da iOS 5.0.X sürümleri untethered jailbreak‘i özellikle de iPhone 4S ve sonrasında iPad 2 için bekliyordu. Aslına bakılırsa uzun gibi gelebilecek bu süreç iPhone 4S için gerçekten de beklendiğinden kısa sürede sonuca ulaştı diyebiliriz.

Absinthe iOS 5.0.1 iPhone 4S iPad 2 JailbreakSonuç olarak iPad 2 iOS 5.0.1 ve iPhone 4S için iOS 5.0 ile 5.0.1 sürümlerine gelen untethered jailbreak yüzleri güldürdü. Ayrıca iPhone 4S ve iPad 2 untethered jailbreak yeni bir isim ve arayüz ile karşımıza geldi ki Absinthe isimli yeni bir jailbreak metodumuz daha olmuş oldu. Haberin yazıldığı şu anlar itibari ile sadece Mac cihazlara uyumlu olarak Absinthe 0.1.2-2 olarak yayınlanan iOS 5.0 ve iOS 5.0.1 untethered jailbreak ilerleyen saatlerde windows uyumlu hali ile de karşımızda olacaktır. Gelişmeleri sizlerle bu konudan paylaşmaya devam edeceğiz, konumuzu şimdiden takibe alabilir ve yazımızın devamındaki bağlantıdan da Mac sürümü için yayınlanan A5 işlemciler için ilk olarak kullanıma sürülen iPad 2 ve iPhone 4S jailbreak’i indirebilirsiniz. Ayrıca aşağıdaki bağlantıdan jailbreak’in nasıl uygulanacağını da görebilirsiniz.

Bu konudaki gelişmeleri anlık olarak Twitter veya Facebook sayfamızı takibe alarak da izleyebilirsiniz.

Etiketler:

iPad 2 ve iPhone 4S iOS 5.0.1 Untethered Jailbreak Absinthe Yayınlandı Konusuna 4 Yorum Yapıldı
 1. Çağrı dedi ki:

  Elimde iphone 4s var amerikadan alınmış simkilitli açılışta kalıyo şimdi çalışır hale gelebilir mi

 2. elmadoktoru dedi ki:

  Açılışta kalan dediğinizde orjinal sim kart ile aktivasyon yapmanız gerektiğini anlıyorum ki siz cihaz açılsın menülerine erişilsin diyorsunuz. Bu metod aktivasyon yapmıyor sanıyorum, belki redsn0w olarak gelirse olabilir yahut bir tane orjinal sim kart edineceksiniz (cihazın geldiği ülke ve şebekeye ait)

 3. burky dedi ki:

  absinthe programında acıyorum usb kablosunu takıyorum pc’ye
  jailbreak yazısı görünür olmuyor. Cihazınız desteklenmiyor uyarısı geliyor yardım edebilirmisiniz

 4. elmadoktoru dedi ki:

  Cihazınız desteklenmiyor diyorsa muhtemelen hatalı cihaz/sürüm bağlıyorsunuz, cihaz/sürüm nedir?

Sayfa başına git