iPad 3 Jailbreak ve Gelişmeler

iPad 3 Jailbreak ve Gelişmeler
17 Mart 2012 tarihinde eklendi, 1.312 kez okundu.

Yeni iPad nihayet dün 9 ülkede satışa çıktı ve ürüne bir an önce kavuşabilmek için insanlar uyku tulumları ile Apple Store’ların önünde uzun kuyruklar oluşturdu. Tabi aradan saatler geçmişti ki iOS hacker’larından 3. nesil iPad‘ine kavuşanlar hemen olası jailbreak açıkları için yeni iPad‘lerini masaya yatırdılar. Yine bir kaç saat içinde Stefan Esser (i0n1c), Musclenerd ve Chpwn’den yeni iPad untethered jailbreak haberleri arka arkaya gelmeye başladı. Apple’ın her yeni ürününün ardından takip eden bir kaç gün içinde yeni jailbreak haberlerine alışmış olan bizler bile sadece saatler geçmiş olmasına rağmen jailbreak haberlerinin hızla gelmesine şaşırdık. Gerçi jailbreak ve unlock gibi uygulamaların Apple’ın farklı bir satış ve pazarlama politikasının uzantısı olduğunu bilenler için o kadar şaşılacak bir durum değildi.

iPad 3 Jailbreak

Allah’tan istedik bir göz verdi iki göz misali şu anda MuscleNerd i0nic ve chpwn’in bulduğu açıklar ile yeni iPad üç farklı jailbreak’e kavuştu diyebiliriz. Kısa zaman sonra Chronic, Dev Team ekipleri tarafından denenecek ve son haline kavuşturulacak olan iPad 3 jailbreak uygulaması şu an için hazır diyebiliriz. Bu konuda yeni gelişmeler oldukça sizlerle “güncelleme” şeklinde yazımızjn devamında paylaşmaya devam edeceğiz.

iPad 3 Jailbreak

i0n1c’nin jailbreak’i gerçekleştirmiş olduğuna dair videosunu izleyebilirsiniz.

Blog’umuza ait son güncellemeleri Twitter veya Facebook sayfalarımızdan da takip edebilirsiniz

Etiketler:

iPad 3 Jailbreak ve Gelişmeler Konusuna 4 Yorum Yapıldı
 1. adamgibibirnick dedi ki:

  the new ipad
  yeni ipad
  ama ipad 3 degil.

 2. elmadoktoru dedi ki:

  🙂 evet yeni ipad ama farkındaysanız sürüm olarak tanımlanmasında iPad3,1 geçiyor. Bu nedenle Yeni iPad olarak tanımlanabileceği gibi iPad 3 olarak da tanımlanmasında sakınca yok.

 3. adamgibibirnick dedi ki:

  cydia 3.1 dedigi icin mi?

 4. elmadoktoru dedi ki:

  🙂 bak biraz yukarıda bir resim var Cydia 1.1.5 ama cihaz tanımı iPad 3 neden? Üçüncü nesil iPad olduğundan ve bir çok ciddi Apple sitesi de böyle ifade ediyor. Cihazın dosya sisteminde cihaz sürümü de ayrıca iPad3, 1 olarak tanımlanıyor. Yani bu konudan düşündüğün çıkmaz, bilgiye dayalı yazdığımızdan sorun yok. [b]Yeni iPad[/b] bu cihazın tanımlanmasında kullanılan isim ama bu iPad3 sisteminde de geçtiği gibi.

Sayfa başına git