iPad 3G’de SMS Keyfi İçin Swirly SMS

iPad 3G’de SMS Keyfi İçin Swirly SMS
28 Ekim 2010 tarihinde eklendi, 2.507 kez okundu.

iPad 3G cihazları adım adım telefon özelliğine kavuşuyor desek sanıyorum abartmış olmayız ki zaten telefon olmasının önünde de herhangi bir engeli yok. Ama her nedense Apple şirket stratejisi gereği bunu uygun görerek 3G olmasına rağmen telefon özelliğini esirgemiş. Bu kadar büyük aleti mi kulağımıza götüreceğiz derseniz de Bluetooth üzerinden sorun olmayacaktır diye düşünüyorum. Herneyse, bizi bunu düşünmeye sevkeden asıl olaya, SwirlySMS ile iPad 3G üzerinden SMS yollama konusuna dönelim.

Maalesef sadece Jailbreak‘li iPad 3G’lerin yararlanabileceği Swirly SMS uygulamasını Cydia üzerinden ücretsiz olarak indirebilirsiniz ki ücretli sürümü de var karıştırmayın. Bu uygulamayı cihazınıza yüklediğinizde tamamen türkçe olduğunu da görmek sizi şaşırtmasın. Adamlar çalışmış yapmış ve iPad 3G kullanıcılarına çok güzel bir uygulama kazandırmışlar. Türkiyede bu şekilde SMS gönderimi bu uygulama üzerinden yapılıyor mu diye soran olursa ki denemediğim bir şeyi kolay kolay paylaşmayacağımı bilenler sorusunu geri alacaktır.

Swirly SMS iPad 3G

SwirlySMS ücretsiz sürümü ile Vodafone üzerinden yaptığım SMS gönderiminde sorun yaşamadım ve uygulamayı da açıkçası iPad’in orjinal halinde görmek daha bir güzel olurdu diye de düşündüm açıkçası. Sonuçta bir tek uygulama ile zaten iPad 3G’nin konfigürasyonunun da desteklediğini bildiğimiz bu özelliği bizlere neden iPhone Hacker‘ları kazandırsın. Adamlar zaten gece gündüz yok jailbreakti yok unlocktu uğraşıyorlar 🙂 İşin şakası bir yana uygulamayı 3G’li iPad’leriniz eğer jailbreakli ise Cydia’dan kurup kullanmaya başlayabilirsiniz.

Etiketler:

iPad 3G’de SMS Keyfi İçin Swirly SMS Konusuna 9 Yorum Yapıldı
 1. mehmetcan dedi ki:

  arkadaşım, ben bu uygulamayı çok beğendim ama iki sorum var. 1-ben ipadi 2. el aldım, nasıl hat takıcam? 2-bu uygulama için wi-fi’a bağlanmak gerekiyo mu? :S

 2. elmadoktoru dedi ki:

  Cihazınız 3G’li değilse sim kart takamazsınız sanıyorum elinizdeki sadece wifi olan modeli bunda kullanamazsınız

 3. mehmetcan dedi ki:

  benim cihazım 3g , hattı takma sorunu ortadan kalktı ama ben bu uygulama için hat takarsam, hattımı micro sim’ e çevirmem lazım. çevirdikten sonra kendi telefonuma takabilecek miyim ?

 4. mehmetcan dedi ki:

  peki bu uygulama için mutlaka hat gerekir mi? mikro sim kart telefona uyar mı?(nokia)

 5. elmadoktoru dedi ki:

  Şimdi mehmet cihazın 3G’li olduğuna göre o zaman 3G’den faydalanmak için sim kartın ipad’ine girmesi lazım tabiki. Yoksa 3G olayını kullanamazsın, sim kartında da 3G bağlantısı için mobil internet özelliğinin aktif edilmesi gerekir bu konuda servis sağlayacından bilgi alabilirsin.
  Mikrosim olduğuna göre simin kesilmesi yahut mikrosim olması lazım. Kesilmiş simin dış kesimini atmazsın içine yerleştirir normal sim gibi de kullanırsın yahut bunu dönüştüren aparatlar da var.

 6. elmadoktoru dedi ki:

  Olmadı iPad için ayrı bir hat açtırırsın ve sadece 3G için bu hattı kullanırsın

 7. mehmetcan dedi ki:

  teşekkürler, peki wi-fi ? bizim evimizde kablolu internet var. wi-fi’a bağlanmadan bu uyguamayı kullanmam mümkün mü? veya şöyle diyim. internetsiz. 3gsiz ve wi-fi’sız? :/

 8. Seçil dedi ki:

  Vodofon olan arkadaşlar ikiz kart alarak(ücretsiz)aynı hattı 2 farklı telefon veya tablette kullanabilirler.sadece kullanılmayan hat uçak moduna alınması gerekiyor.ayrıca isterseniz kurtlarınızdan birini Micro isterseniz 2 şini de Micro alabilme şansınız var.

 9. oznur dedi ki:

  ıpad yenı 32 gb wifi cıhazım var. Simrak taklılı vodafoner ve herkeze msaj yolamak ıstıyorum nasıl işlem yapmam lazım

Sayfa başına git