iPad Artık Okul Kitabı Oldu

iPad Artık Okul Kitabı Oldu
5 Ocak 2011 tarihinde eklendi, 921 kez okundu.

iPad Artık Okul KitabıPiyasaya çıktığından bu yana teknoloji alanında en çok tartışılan cihazların başında gelen iPad artık eğitim alanında okullarda hizmet vermeye hazırlanıyor. New ork Times’ın haberine göre amerikada bir çok lisede iPad’ler okul kitaplarının yerini almaya başladı. Long Island’daki Roslyn lisesi’de bu okullardan biri olarak gösteriliyor. Okul şimdiden 47 adet iPad alarak ilk adımı atmış ki ilerleyen süreçte 1100 öğrenciye iPad verilmesi planlanıyor. Üstelik okul, her bir iPad için 750 $ gibi bir rakama (biraz fiyatlı sanki) aldığı iPad’ler ile öğrencilerin daha verimli olacağını düşünüyor.

Lisenin bir öğretmeni de öğrencilere ait tüm derslerinin notlarını online ortamdan yayınlamış ve öğrencilerin de bu notlara iPad ile erişilmesini sağlamış. Ayrıca öğrenciler iPad’lerinde hem eğlenip hem de derslerini daha verimli bir şekilde yapacaklarına inanılan proje ile klasik eğitim araçları olan kalem, defter vb… materyallerin yerini alacak. Her ne kadar kalem cızırtısı, silgi kokusu ayrı bir güzellik katsa da yakın zamanda bunlar artık birer nostalji olarak hafızalarımızda kalacak gibi.

Etiketler:

iPad Artık Okul Kitabı Oldu Konusuna 2 Yorum Yapıldı
  1. jklmn dedi ki:

    gerçekten öylemi olacak yoksa sadece bir söyleşimi ?

  2. elmadoktoru dedi ki:

    Türkiye için düşünüyorsak bu kalitede bir cihazı alacak ileri görüşlülük beklemek zor eğitim alanında… ama amerikada bu düşünülüyor ve pilot bölgeler var uygulanan

Sayfa başına git