iPhone 5S Türkiye’de ön talep toplamaya başladı

iPhone 5S Türkiye’de ön talep toplamaya başladı
26 Eylül 2013 tarihinde eklendi, 539 kez okundu.

Tanıtımı ardından kuşkusuz ülkemize ne zaman geleceği de merak konusuydu. Ekim ayında 100 ülkede satışa sunulacak olan cihazlar bu tarihlerde de Türkiye’de olacak. Şimdilerde de bazı firmalar ön talep toplamaya başlamış görünüyor.

Bu haber sizi heyecanlandırıyor kuşkusuz. Ancak hemen heyecana kapılmak yersiz çünkü fiyatlar dudak uçuklatacak cinsten. Bazı teknoloji firmaları ön talep için 2900 – 3200TL (KDV Dahil) fiyatlarıyla boy gösteriyor. Bu denli yüksek fiyatlar olunca da tepki çekmesi çok doğal.

iPhone 5S Türkiye ön talep 1

Yurdum insanı bu tür ürünleri kullanırken hep fazladan para ödemeye mahkum. Çünkü vergilendirmeler çoğu zaman, çoğu üründe cihaz bedelini aşabiliyor. Böyle olunca da iki katı paraya ürünlere sahip oluyoruz. Tabi burada aç gözlü distribütörleri de unutmamak gerekir.

iPhone 5S Türkiye ön talep 2

Kazanan hep devletimiz ve aracı kurumlar. Maalesef vatandaş bu bedeli ödemek zorunda. İnş bu bizim kaderimiz olmaz ve bu fazla vergiler biraz daha makul seviyelere inebilir. Birçok teknoloji sitesinde olduğu gibi biz de bu konuda sitemlerimizi ortaya koyalım… 🙂

Etiketler:

iPhone 5S Türkiye’de ön talep toplamaya başladı Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. “Yurdum insanı bu tür ürünleri kullanırken hep fazladan para ödemeye mahkum. Çünkü vergilendirmeler çoğu zaman, çoğu üründe cihaz bedelini aşabiliyor.” aynen işte asıl üzerinde durulması gereken bu yıl oldu 2013 hala daha dünya pazarından çok yüksek fiyatlara paralar ödüyor, onlardan geri kalmaya devam ediyoruz. insanların ucuza aldıkları şeyi üstelik Türkiye gibi bir ülkede pahalıya almak gerçekten insanı üzüyor

Sayfa başına git