iPhone Home Tuşu Kalibrasyonu

iPhone Home Tuşu Kalibrasyonu
17 Aralık 2012 tarihinde eklendi, 4.565 kez okundu.

Birçok iPhone, iPad ve iPod Touch kullanıcısı, home (ana ekran) tuşunun çabuk bozulmasından yana şikâyetçi. Bazılarında ise home tuşu bozulmuyor fakat çalışmasında sıkıntılar yaşanıyor.

iPhone Home Tuşu

Eğer böyle bir problemle karşı karşıyaysanız, cihazınızı garantiye veya tamirciye götürmeden önce bu yazımızı okumanızda fayda var. Çünkü şikâyetçilerden birisiyseniz, cihazınızın home tuşunu kalibre ederek bu sorunu çözebilir, cihazınızı sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz.

Peki, iPhone Home tuşu problemini nasıl çözebilirsiniz, nasıl kalibre edersiniz?

 • İlk olarak cihazınızdan Hava Durumu veya Borsa uygulamalarından birini açın. (Bazı cihazlarda ikisinden birinde olurken bazılarında iki uygulamayı da açmak faydalı olabiliyor.)
 • Uygulama açıkken, telefonun üstündeki kapatma tuşuna basılı tutun ve kapatma ekranının gelmesini bekleyin.
 • Kapatma ekranı geldiğinde Home (Ana Ekran) tuşuna cihazınızın masaüstü ekranı gelene kadar birkaç saniye basılı tutun.
 • Cihazınızın Ana Ekran tuşu kalibre oldu. Bundan sonra sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz.

Eğer bu işlemleri yaptığınızda tuşunuz hâlâ çalışmıyorsa, geçmiş olsun demek gerekiyor, tuş ile ilgili donanımsal bir problem olabilir, garanti veya telefon tamircisine götürmekte fayda var.

Ayrıca Home Tuşunuzun ömrünü uzatmak için iPhone Home Tuşunun Ömrünü Nasıl Uzatırım? Konumuzdan faydalanabilirsiniz.

Yazar: Etiketler:

iPhone Home Tuşu Kalibrasyonu Konusuna 3 Yorum Yapıldı
 1. Berk Sağlam diyor ki:

  Helal olsun yemin ediyorum basabilmek için ısırıyordum şimdi basmamla çalışıyor biraz sert bi ses çıkıyor artık eziyet etmemden dolayı ama bunada razıyız Helal Olsunnnn

  1. metin maden diyor ki:

   Süper bir paylaşım olmuş teşekkürler..

 2. AfterEarth diyor ki:

  Ya allasen, ne home tuşu kalibrasyonundan bahsediyorsun? Home tuşu, adı üzerinde “tuş” ne kalibrasyonu? Telefon tuşuna yapılabilecek kalibrasyon…insaf…nasıl bir tuşmuş arkadaş…Apple’ın bile haberi yok tuşunun kalibre edilbildiğinden…Aç kullanım kılavuzuna bak neymiş bu anlattığın olay…ondan sonra bir ikisinin hakikaten tuş çalıştığında yorumu “valla oluyo hööööyyy” oluyor sonra hurafe gerçek gibi algılanıyor… “derren brown false connections”

Sayfa başına git