iTunes 21 Numaralı Hata Kodu Çözümü

iTunes 21 Numaralı Hata Kodu Çözümü
6 Mayıs 2015 tarihinde eklendi, 25.462 kez okundu.

Geçtiğimiz gün iTunes Hata kodları konusunda yaşanan 21 numaralı hata sorunu ile ilgili aldığımız bazı yorumlardan sora bu hatanın sıklıkla yaşandığını gözlemledim. Hatta öyle ki bir ara bu sorunu yakın bir tanıdığımın cihazında da görmüş ve sorunu için biraz uğraşmam gerekmişti. Tamam, itiraf ediyorum sorunu çözmek için fıttırmam gerekti. Diğer hata kodlarına nazaran bu hatanın çözümü biraz daha uzun süreceği ve aynı zamanda çok daha fazla arandığı için bu hata koduna özellikle ayrı bir başlık altında yer vermenin uygun olacağını düşündüm.

21 Numaralı hata kodunun temel sebebi Restore işlemini gerçekleştirirken bilgisayarınızın güven kalkanı ile yaşamış olduğunuz sorunlardan ileri gelmektedir. Bu durumda ilk olarak kontrol etmeniz gerekenleri şu şekilde sıralayabilirim;

– Kullandığınız güvenlik yazılımının Apple sunucularına iTunes aracılığı ile erişimi kısıtlamadığını kontrol edin.

– Şayet, bu derecede bir bilgi birikimine sahip değilseniz o halde kullandığınız tüm koruma yazılımlarını kısa süreli olarak devre dışı bırakın. Özellikle tam zamanlı koruma işlevine sahip olan antivirüs yazılımlarında bu adımın önemini vurgulamak isterim.

– Kablonuzun tamamen çalışır durumda olduğundan emin olun ve tekrar deneyin.

Tüm bu yukarıdaki sunduğum takip edilesi adımlardan sonra hala iOS cihazınız restore olmama konusundaki inatçı tavrını sürdürüyor ve iTunes’un sizi çileden çıkartmasına ramak kaldıysa bir de benim çözümüm ile olaya bakmayı deneyebilirsiniz;

Yukarıdaki adımların takip edilmesine karşın bazen (anlam veremediğim bir şekilde) bu durumu aşmak için farklı bir bilgisayar kullanmanız size yardımcı olabiliyor. Özellikle OS X işletim sistemine sahip bir bilgisayar ile deneme işlemi yapıyorsanız şiddetle Windows tabanlı ve yukarıdaki adımlardan geçmiş bir bilgisayar kullanmanızı öneririm. Böylece sorunun ortadan kalktığını göreceksiniz.

Etiketler:

iTunes 21 Numaralı Hata Kodu Çözümü Konusuna 10 Yorum Yapıldı
 1. ilan ver dedi ki:

  faydalı bir paylasım cok işime yaradı yesekkurler takipteyim

 2. Erhan dedi ki:

  Aynı sorunu iki pc de denedim birisi Windows 10 birisi 7 güvenlik duvarlarını kapattım yine aynı sorun devam etti telefonun arka kapağını açtım ve bataryayı söktüm biraz bekleyip yeniden taktım ve yüklemeyi yaptım bilginize .

  1. dsjçökgsdfjhkgsd dedi ki:

   yalan söyleme kardeşim millete arka kapağı açamazsın bu bir
   arka kapağı açtın mı bataryasını çıkaramazsın bu 2
   çıkarttın mı da birdaha takamazsın bu android telefonlar gibi değil buda 3

   1. anonim dedi ki:

    asıl sen beceriksizsen yapamazsın aletleri var kendi tamir seti onda bütün vidaların tornavidası var açıp takabilirsin

    1. nettech.teknik.servis dedi ki:

     Neyin kafasındasınız adam doğru söylüyor, aletlerle vakumla ön camı kaldırırsın arka kapağı değil. Hayatında iphone açmamış olduğunu o kadar belli etme be kardeşim.

     1. Halil dedi ki:

      Ulan nettech.teknik.servis tam malsınız haa, birde teknik servismiş hadi oradan, adamın hangi telefonu kullandığını nereden anladınız? Telefon iPhone 4 veya 4S ise yazdıklarını yapabilir…

 3. tt dedi ki:

  21 hatası pilin boş olduğundan oluyor defalarca denenmiş tecrübedir pil kaynaklı sorunsal

 4. Gencer dedi ki:

  tt arkadaşın dediği gibi sorun genellikle pil olabiliyor. Bataryanın boş veya takılı olmaması yeniden başlatmada sorun yaratıyor.

 5. volkan karaman dedi ki:

  çok teşekkür ederimm 🙂
  sayenizde be yaptım

 6. simay dedi ki:

  annemin telefonunda aynı sorun var güncelleme ya da geri yükleme yapamıyorum sürekli hata veriyor pil kaynaklı ise nasıl yapabilirim

Sayfa başına git