Jailbreak Olmadan Cihazınıza Respring Yapın

Jailbreak Olmadan Cihazınıza Respring Yapın
24 Ocak 2013 tarihinde eklendi, 2.489 kez okundu.

Her ne kadar jailbreak olmadan cihazınıza respring yapmanın mümkün olmayacağını düşünüyor olsanız da bu düşüncenizin doğru olmadığını belirtmek isteriz. Keza aşağıdaki adımları uygulayarak veya en alttaki videoyu izleyerek jailbreak olmayan cihazınızı respring yapabilirsiniz.

respring

Respring yapabilirsiniz dedik ama biraz zahmetli bir iş. Buyrun nasıl yapabileceğinizi hep birlikte görelim.

Adım 1: İlk olarak kullanmadığınız veya önemsemediğiniz uygulama veya kısayollardan bir adet, kullandığınız herhangi iki uygulamadan da bir adet olmak üzere iki klasör oluşturun.

Adım 2: Bu oluşturduğunuz klasörlerden kullanmadığınız olanı Ana ekranınızın üçüncü sayfasına taşıyın. Kullandığınız ve önemsediğiniz klasörü ise Ana ekranınızın ikinci ekranına taşıyın.

Adım 3: Üçüncü sayfaya gelin ve Ana Ekran Tuşuna basılı tutun ve burada oluşturduğunuz klasöre hızlıca dokunun. Ekran ilk sayfaya gelecektir, daha sonra hızlı bir şekilde ikinci sayfaya geçin ve oluşturduğunuz ikinci sayfadaki klasörü açın.

Adım 4: Yukarıdaki adımları uygun bir şekilde yaptığınızda cihaz wiggle (yanıp sönme) modundan çıkacaktır. İkinci sayfadaki klasörü açın ve Ana ekran tuşuna basın. Üçüncü sayfadaki klasör, ikinci sayfadaki klasörün içine taşınmış olacaktır.

Adım 5: İkinci sayfadaki klasörü tekrar açın ve kullandığınız uygulamaları klasörün içinden çıkarın. Kullanmadığınız uygulamalar içeride kalmalı.

Adım 6: Bu adımda cihazı tekrar wiggle moduna alın ve klasörün ismini “Respring” olarak değiştirin.

Adım 7: Respring yapmak istediğinizde Respring klasörünü açın ve onun içinde bulunan klasörü açmaya çalışın, açılmayacak, cihaz respring olacaktır. Çünkü, klasör içinde klasörü iOS desteklemez.

Adım 8: Bu klasörü dilediğiniz yere taşımakta özgürsünüz, işleminiz tamamlandı.

Kullanmayı isteyip istememek sizin elinizde tabi ki ama cihazınızın ağırlaştığınız düşündüğünüzde bir respring yapmak fena olmaz hani.

Etiketler:

Jailbreak Olmadan Cihazınıza Respring Yapın Konusuna 5 Yorum Yapıldı
 1. ulubey dedi ki:

  allah aşkına konuya bak çözüme bak ya… işinizi adam gibi yapın kardeşim biz buraya fantazi aramaya değil gelişmeleri takip etmeye geliyoruzz..

  RESPRİNG: 5-6 SANİYE POWER + HOME BU KADAR

  1. Ömer dedi ki:

   Siz ne içtiniz? Burası bir işyeri değil kullanıcıların faydalanması adına yapılan bir paylaşım platformu. Sizin gibi beleş bilgi bulayım üstüne bir de bilmişlik taslayalım diyenler için değil yani.

   Ikincisi respring ile rebootu birbirine karıştırıp ikinci kez cahilliğinizi ortaya hunharca çıkararak bir kez daha kendinizi rezil etmiş oldunuz.

   Respring reboottan çok daha kısa sürer. Sizin söylediğiniz kısayol cihazı reboot eder yani yeniden başlatır. Respring ise sadece ekran ve bazı işlemleri yeniler.

 2. Murat dedi ki:

  Kullandigin kullanmadigin uygulama nedir? kullanmadigimiz uygulamanin cihazimizda isi ne zaten? Tam bir corba olan anlatiminiz icin tesekkurler.

 3. Mahmut dedi ki:

  5S ios 7.1 yüklü home tuşuna basıp 3 menüdeki klasöre basılı tutup 2.menüye gelince ikonların titrediği taşıma işlemini yapacağım ekran gerçekleşmiyor..

 4. dadad dedi ki:

  respring ne oldugunu neden acıklayan yok aq

Sayfa başına git