Jailbreak’siz Cihazlara Cracklı Uygulama Kurma: Zeusmos

Jailbreak’siz Cihazlara Cracklı Uygulama Kurma: Zeusmos
9 Kasım 2012 tarihinde eklendi, 5.848 kez okundu.

Bilindiği üzere, jailbreak yapılan Apple cihazları garanti kapsamı dışında kalıyor. Hâl böyle olunca birçok insan jailbreak yaptırmaktan kaçınıyor. Şöyle de bir durum var ki, malum, appstore da çok güzel uygulamalar var ve birçoğu ücretli. Bunun üzerinde çalışan geliştiriciler, jailbreak yapmadan ücretli uygulamaları ücretsiz olarak indirmenin bir yolunu bulmuşlar ve adını da Zeusmos koymuşlar.

Zeusmos nedir

Peki nedir bu Zeusmos?

Uygulamanın yaratıcısı Zeusmos’u şöyle açıklıyor:

Zeus: Mistik Yunan Tanrısı

Osmosis: En iyi olmayan fakat, aslına yakın olan çözüm

Bu iki kelimenin birleşiminden (Zeus-Mos) Zeusmos ortaya çıkmış durumda.

Gelelim Zeusmos’un kullanımına.

Jailbreaksız cihazlara installous gibi cracklı uygulama kuran ve Apptrackr kullanarak çalışan uygulamayı kullanması çok basit. Safari’ye girerek tarayıcınıza http://zeusmos.com/ adresini giriyorsunuz ve e-posta adresinizi ekleyerek kayıt oluyorsunuz. Uygulamaları telefonunuzun üzerinde imzalıyor. Bir kere alarak tüm cihazlarınıza kurabildiğiniz uygulamanın fiyatı 4.99$. Programı kullanabilmeniz için tek gerekli olan UDID kaydı + Provisions Profile & Certificate ki o da 10$ civarında.

Program, iOS 6’ya geçen kullanıcılar için ideal ve ekran çözünürlüğü iPhone 5 ile uyumludur. Ayrıca jailbreak yapan kullanıcıların da kullanabilme imkânları mevcut. repo.uhelios.com reposunu ekleyerek de Cydia’dan programa ulaşabilirsiniz.

Programın kullanım videosu:

Etiketler:

Jailbreak’siz Cihazlara Cracklı Uygulama Kurma: Zeusmos Konusuna 3 Yorum Yapıldı
  1. Kullanıcı dedi ki:

    Kemal Bey,Zeusmos kullanıcısıyım,kendi üzerinden indirme yaptığınızda ios 6 ya tüm programları kurabilirsiniz.Fakat farklı bir araçla indirme yaptığınız ipa dosyasını Zeusmos download bölümüne atınca ne yazık ki zeusmos bu ipaları kuramıyor.Bilgi vermek amaçlı bu yazıyı yazdım.Ayrıca installous son güncellemesi ile ios 6 sürümlere destek vermeye başladı tüm ipaları yine zeusmos gibi kurabilir tüm kullanıcılar.Ayrıca yine farklı bir araçla indirdiğiniz ipa dosyaları İnstallous download bölümüne kopyaladığınızda installous ile kurabilirler.

  2. ugur222 dedi ki:

    İOS 6.0.1 Güncellemesi yaptım Zeusmos yapabilirmiyim Kısa zamanda cevap verirseniz çok mutlu olurum kolay gelsin elma doktoru ekibi.

  3. Uğur2 dedi ki:

    İOS 6.0.1 Sürümünde jailbreak tahmini çıkış süresi ne kadar sürer cevap versenizde vermesenizde paylaşım için teşekkürler.Konusu değil ama hatam varsa da affola.

Sayfa başına git