Jobs’ın biyografi kitabı yazarı, Beats’i satın almanın Video ile ilgili olduğuna inanıyor

Jobs’ın biyografi kitabı yazarı, Beats’i satın almanın Video ile ilgili olduğuna inanıyor
20 Mayıs 2014 tarihinde eklendi, 666 kez okundu.

Steve Jobs‘ın ardından yazdığı biyografi kitabıyla gündeme gelen ve çok uzun bir süre en çok satanlar listesinde kalmayı başaran Walter Isaacson, Apple’ın Beats Elektroniği satın almasının ardındaki nedeni kendince tahmin ediyor. Son dönemde satın alma ile ilgili birbirinden farklı tahminler yapılıyor. Genel mantık kulaklık ve müzik akış sistemi üzerine olduğunu söylese de Isaacson daha farklı olduğunu düşünüyor.

walter isaacson Jobs biyografi kitabı

Walter Isaacson bu konudaki tahminlerini şu şekilde dile getiriyor.

Apple-Beats anlaşması, ne kulaklık ne de müzik akış sistemleriyle ilgili. Bence asıl ilgilendiği konu Video. Apple’ın içerik yönetimi konusunda değerlendirebileceği ve özellikle TV lansmanı konusunda yardım almak istediğini tahmin ediyor. Çünkü Apple tüm içerik sahiplerini gemiden indirdi. Dolayısıyla da bir boşluk doğdu.

Isaacson’un tahminleri bu şekilde. Tam cümleleri bu olmasa da ben bu şekilde anlatmak istediğini anladım 😉 Bu çerçeveden baktığımızda diğer tahminlerin çok uzağında olduğu görülüyor. Gerçekten farklı bir pencereden baktığını anlamak çok zor değil. Ancak henüz net birşey olmadığı için, neden satın alındığı konusu da su götürmeye devam edecek gibi görünüyor. Bunun cevabını en iyi zaman gösterecektir…

Etiketler:

Jobs’ın biyografi kitabı yazarı, Beats’i satın almanın Video ile ilgili olduğuna inanıyor Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. huseyn dedi ki:

    Selamlar. Benim bir sorum olacak.. Apple middle east te satilan iphone i touch ipadlerde facetime i yazilimsal olarak mi donanimsal olarak mi kapatiyor. yeni bi iphone 5s aldim dubaiden. su an facetime yok telefonda. internette arastirdim sadece arap ulkelerinde kasitli olarak boyle yapiliyormus. bunun bir cozumu var midir ? yardimci olursaniz sevinirim.

Sayfa başına git