Kaş Kaldırma Operasyonu

Kaş Kaldırma Operasyonu
17 Şubat 2013 tarihinde eklendi, 627 kez okundu.

 Kaş Kaldırma Operasyonu

Kaşların göz üzerine inmesi durumlarında tercih edilir. Kaş kaldırma ile yüz germe işlemi yapılmış olur. İlerleyen yaş, bazı çevresel olaylar ve genetik durumlarda kaş sarkar. Gözün üzerinde indiği zaman kaş iyi bir görüntü vermez. Kaş ameliyatı hastanede iyi bir ortamda uzmanlar tarafından yapılmalıdır. Genel anestezi ya da bölgesel anestezi uygulanarak ameliyat olur. Ameliyat işlemi kısa sürer. Hasta o gün de evine gidebilir. Alın ameliyatı da yapılacaksa işlem biraz uzun sürer.

Kaş Kaldırma Teknikleri

Deriye bazı delikler açılır ve kaş kaldırma işlemi başlatılır. Yüz bölgesinde değişim bir hafta sonra başlar. Kaş üzerinde baskı ortadan kalkar ve kaşın yapısı düzelir. Kırışıklıklar yok olacağı için hasta daha genç bir görünüme kavuşur. Yorgunluk belirtisi gibi görünümler kısa sürede kaybolur. Kaş kaldırma ameliyatlarında özellikle başarılı sonuçlar alınır. Yöntem üç aşamalı şekilde yapılır. Basit yöntem lokal anestezi ile saç dersinde kaş bölümü dikiş ile gerilir. Hasta 20 dakika sonra kendine gelir.

Kaş kaldırma teknikleri çok çeşitlidir. Endoskopik yöntem de saçlı deriye endoskopik işlem gerçekleştirilir. Lokal anestezi sonucunda saç derisi içerisinde bulunan gözeneklere endoskopi uygulanır ve kaş kaldırılır. Hasta aynı gün evine gider ve ertesi gün iş hayatına devam edebilir.

Kal kaldırma işleminde mini yüz gerilir. Yüzde bulunan sarkmalar da kaşın düşmesine neden olur. Şakaklar ve kaş bu mini yüz gerdirme ile genç görünümüne kavuşur. Saç derisine işlem uygulanır. Lokal anestezi bu ameliyatta da yapılır. Göz kenarı ve alın germe işlemi de yapılmış olur. Hasta gözüne belli bir çekiklik isterse mini yüz gerdirme işleminde bu da sağlanır. Hasta aynı gün evine döner ve 4 gün sonra normal hayatına devam eder. Merkezimizde sizler için en uygun teknikler uygulanır.

Bilgi almak için: http://www.fatihpeker.com.tr/detay/alin-germe-ve-kas-kaldirma

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git