Pangu 1.2.0 Sürümü Yayınlandı

Pangu 1.2.0 Sürümü Yayınlandı
5 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 2.056 kez okundu.

pangu-1.1

Görünen o ki Pangu ekibi ve Saurik tarafından kullanışlı jailbreak uygulamaları olan Pangu uygulamasına yeni bir güncelleme yayınlanmadan günlerimiz geçmeyecek. Dün itibariyle Pangu ekibi iOS 8 jailbreak uygulaması olan Pangu 1.2.0 sürümünü kullanıcıların indirebilmesi için sundu.

Aslında şu bir gerçek ki, Pangu 1.2.0 ile geçtiğimiz hafta sonu Cydia üzerinden yaptığımız güncelleme sonucunda cihazlarımıza gelen güncelleştirmeler ve geliştirmeler paket haline getirilmiş. Yani şöyle ki, daha önceden jailbreak yapmış ve Cydia üzerinden güncelleme yapmış olanların bu paketi indirip tekrar kurulum yapmalarına gerek yok.

Pangu tarafından yapılan bu güncellemenin bir diğer amacı da jailbreak yaptığımız sırada daha optimize olmuş bir ara yüzle karşılaşmak ve iPad Air 2 ve iPad Mini 3 için restore (yeniden yükleme) opsiyonunu eklemek.

Değişim kaydı şu şekilde yayınlanmış:

 1. 32 bit cihazlarda meydana gelen CPU probleminin giderilmesi
 2. Safari yüklenirken yaşanan açığı ve çökme sorununu kapatmak he onarmak
 3. Jailbreak kurulum sürecini optimize etmek.
 4. Restore özelliği daha şimdi iPad Air 2 ve iPad Mini 3 için de eklendi.

Görünen o ki, yukarıda da bahsettiğimiz gibi daha önce jailbreak yaptıysanız ve problemlerle karşılaşmadıysanız ekstra bir şey yapmanıza gerek yok. Eğer CPU kullanımında ve safari kullanımında problemler yaşıyorsanız ilk olarak yapmanız gereken Cydia’ya giriş yaparak untethered paketini güncellemek olmalı. Son şans olarak bu işlem işe yaramadıysa cihazınıza restore yapmak suretiyle sıfırlamalı ve Pangu son sürümünü kullanarak tekrar jailbreak yapmalısınız.

Pangu 1.2.0 sürümünü buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

iOS 8.0 – iOS 8.1 cihazınıza nasıl jailbreak yapacağınızı bilmiyorsanız tıklayın. (Anlatımda yer alan değil üstte verdiğimiz linkteki Pangu sürümünü indirmelisiniz.)

Etiketler:

Pangu 1.2.0 Sürümü Yayınlandı Konusuna 2 Yorum Yapıldı
 1. Rubar dedi ki:

  Ya arkadaşım bu yeni sürümde cydia otomatik yüklenecekmi buna bir açık cvp belirt ordan oraya ordan oraya koşturuyoruz.

  1. K_E_M_O dedi ki:

   yüklenecek tabi ki

Sayfa başına git