Redsn0w iPhone iPad iPod Touch Jailbreak ve Güncel Sürüm

Redsn0w iPhone iPad iPod Touch Jailbreak ve Güncel Sürüm
9 Nisan 2011 tarihinde eklendi, 619.885 kez okundu.

Blogumuza göstermiş olduğunuz yoğun talep ve zaman içinde değişik iPhone iPad ve iPod Touch jailbreak programlarının olması sebebi ile ulaşmak istediğiniz bilgiye erişmekte zorluk çekebileceğinizi düşündük. Üstelik her bir jailbreak programının da yine kendi içinde değişik sürümlerinin çıkması nedeni ile bu karışıklık zaman için de daha yoğun bir biçimde olacağı kanaatine vardık. Bu nedenle de jailbreak uygulamalarının daima en son sürümünü ve bilgisini bulabileceğiniz ayrı bir kategori açma ihtiyacı hissettik. Böylece Redsn0w jailbreak konusundaki en yeni jailbreak sürümünü daima bu başlık altında bulabileceksiniz. Sürekli güncel tutacağımız bu başlık altında sadece redsn0w jailbreak programının sürümlerini ve anlatımını takip edebilirsiniz.

redsn0w.png

Bu konu altından hem Redsn0w jailbreak sürümlerini takip edebilecek hem de bu jailbreak metodu ile ilgili merak ettiğiniz özelliklerini bu başlık altından sizlere sunacağız. İsterseniz söze basit anlamı ile jailbreak nedir? sorusunun yanıtını vermekle başlayalım; Öncelikle unlock ihtiyacı olan bir cihaz kullanıyorsanız Sn0wbreeze ijailbreak ile yapmanızı tavsiye ederiz.

Jailbreak Nedir?

Her jailbreak programı gibi amaç iPhone, iPad iPod Touch, Apple TV gibi cihazların üretici firma Apple tarafından koyulmuş olan sistem kilidini açmaktır. Jailbreak, hacker’lar tarafından iPhone, iPad, iPod Touch, Apple TV gibi cihazların sistem açıklarını bulmak ve bu açıklardan faydalanılarak geliştirdikleri exploit uygulamaları üzerinden sistem kilidini kaldırmak olarak izah edilebilir. Böylelikle cihazlarınızın sistemine bazı programlar ile erişimini sağlayabilir ve istediğiniz müdahaleyi yapabilme imkanına sahip olursunuz. Bu müdahalelerin başında sim kilitli cihazların sim kilidini açmak (unlock) ve uygulama, müzik, video ve tüm dosyaları iTunes dışında özgürce yüklemek gibi işlemlerin önünü açmış olursunuz.

Temel olarak jailbreak’in amacı bu olup crack diye tabir edilen ve ücretli uygulamaların bedava yüklenmesini sağlayan sistem kilidi kaldırma işlemidir. (crackli uygulamaları kullandıktan sonra beğendiğiniz uygulamaları satın almak etik açısından da hak ihlali açısından da daha uygun bir davranış olacaktır.)

Redsn0w ile Jailbreak Nasıl Yapılır?

Not: Öncelikle aşağıdaki anlatımda eski sürüm adını görmeniz sizi yanıltmasın, metodda ve jailbreak uygulamasında değişiklik olmadığından sürümlere özel farklı anlatımlar hazırlama gereği duymadık. O nedenle sürüm numarasını dikkate almayın, siz en son sürüm iOS ile uygulayabilirsiniz.

Temel anlamda redsn0w ile jailbreak yapma şekli standart olmakla beraber redsn0w’un yeni bir sürümü yayınlandığında o sürüme bağlı olarak arayüzde değişiklikler arzedebilir. Bunu da düşünerek sizlere yazımızın bundan sonraki aşamasında yapacağımız en güncel anlatımı ilerleyen zamanlarda da güncelleyerekhem konunun hem de redsn0w jailbreak uygulamasının anlatımını güncel tutacağız.

Redsn0w Jailbreak Sürümleri:

Redsn0w Jailbreak Nasıl Yapılır?

Yukarıdaki bağlantıdan güncel Redsn0w jailbreak uygulamasını indirdikten sonra uygulamamızı çalışırıyoruz.

redsn0w Jailbreakredsn0w Jailbreakredsn0w Jailbreak

Resim 1: Yukarıdaki resimlerde görebileceğimiz gibi Redsn0w’u çalıştırdık, “Jailbreak” butonuna tıklayarak jailbreak aşamalarına geçiş yapıyoruz.

Resim 2: Bu aşamada cihazımızı DFU moduna alacağımızı bildiren ekran gelecek, bu aşamada cihazımızın kapalı konumda olması gerekiyor. Her şey tamamsa  “Next” butonu ile devam ediyoruz.

Resim 3: Cihazımızın açma kapama düğmesine 3 saniye kadar basılı tutuyoruz.

redsn0w Jailbreakredsn0w Jailbreakredsn0w Jailbreak

Resim 4: Açma kapama düğmesinden elimizi çekmeden ana ekran menü tuşuna (home butonu) da aynı anda basıyoruz ve 10 saniye kadar bu durumda bekliyoruz.

Resim 5: Şimdi parmağımızı açma kapama düğmesinden çekiyoruz ama ana menü tuşuna basmaya devam ediyoruz. Ta ki ekranda bir şeylerin yüklenmeye başladığını gösteren bir yükleme durumuna gelene kadar… Bu andan sonra parmağımızı ana ekran tuşundan da çekebiliriz.

Resim 6: Kısa bir yüklemenin ardından bu ekrana gelmiş olacağız ve “Install Cydia” kutucuğunu işaretleyerek “Next” butonuna basıyoruz.

Artık Redsn0w jailbreak işlemi otomatik olarak başlamış olacak. Tüm işlemler bittiğinde eğer indirmiş olduğunuz Redsn0w jailbreak uygulaması “Tethered” olarak tanımlanmışsa jailbreak sonrası yapmamız gereken bir işlem daha olacak. Onu da aşağıdaki anlatımda görebilirsiniz.

IPSW Dosyası Göstererek Jailbreak Yapma!

Redsn0w’un yeni sürümleri cihazınızın sürümünü jailbreak aşamaları boyunca otomatik olarak tanır. Ancak bazı durumlarda otomatik olarak tanıyamaz ve iOS firmware restore dosyasını Redsn0w’a göstermeniz gerekir. Bu durum genelde örneğin; Redsn0w’un mevcut sürümü iOS 5.0 içindir ama aynı uygulama iOS 5.0.1 sürümünü de jailbreak yapabilmektedir. Bu durumda iOS 5.0 yükleyecekmiş gibi bu sürüme ait restore dosyasını gösterecek ama iOS 5.0.1 sürümlü cihazımızı jailbreak yapacağızdır. Bir nevi jailbreak uygulamasını yanıltmış olacağız. Zaten bu türden gereksinimler mevcut redsn0w güncel haberinde size bildirilir ki bu direktifler şerçevesinde yine bu yola başvurulabilir. Hazırsak bu işlemin de nasıl yapıldığını resimlerle inceleyelim;

Select IPSW Select IPSW Select IPSW

Select IPSW Select IPSW

Resim 1: Redsn0w uygulamamızı çalıştırdık ve “Extras” butonuna basarak ekstra özellikler kısmına giriyoruz.

Resim 2: “Select IPSW” butonuna tıklayarak restore dosyamızı seçeceğiz.

Resim 3: Bilgisayarımıza daha önceden indirdiğimiz restore dosyasını seçiyoruz.

Resim 4: “Tamam” butonuna basıyoruz ve devam ediyoruz.

Resim 5: İşlem tamam “Back” butonuna basarak sayfamızın başındaki jailbreak aşamalarını uygulayarak seçilen restore dosyası üzerinden jailbreak’e başlamış olacağız.

Tethered Jailbreak’te Just Boot Nasıl Yapılır?

Tethered jailbreak metodu cihazımızın şu yada bu nedenle kapanıp açıldığında bilgisayara bağlamaksızın açılamadığı metoddur. Bu durumda cihaz elma simgesinde takılı kalır ve cihazı yeniden normal bir şekilde başlatmak için Redsn0w uygulamasına bağlayarak “Just Boot” yapılması gerekir. Bu işlemin nasıl yapılacağını da sizlere anlatmaya çalışalım.

Redsn0w ile Just Boot Nasıl Yapılır  Redsn0w ile Just Boot Nasıl Yapılır

Resim 1: Redsn0w uygulamasını çalıştırıyoruz ve “Extras” butonuna tıklıyoruz.

Resim 2: Redsn0w’un ekstra özelliklerinin olduğu alandayız, burada “Just boot” butonuna tıklıyoruz.

Redsn0w ile Just Boot Nasıl Yapılır  Redsn0w ile Just Boot Nasıl Yapılır

Resim 3: Bu aşamada cihazımızı yine DFU moduna almamız gerekecek, jailbreak anlatımında az yukarıda DFU modu anlatıldığından tekrar anlatma gereği duymadık. İlk anlatımımızda jailbreak adımlarında 2. resimden itibaren DFU moduna nasıl alacağınızı görebilirsiniz.

Resim 4: Artık Just boot işlemi de başlamış ve cihazınızda ananas simgesinin geldikten sonra açılmış olduğunu göreceksiniz. Just boot işlemini cihazı her kapatıp açtığınızda tethered jailbreak olduğundan tekrarlamak gerekeceğini unutmayın.

Sim Aktivasyonu (Hactivation) Nasıl Yapılır?

Yurtdışından gelmiş cihazlarınız eğer beraberinde alındığı ülkenin şebekesine ait sim kart ile gelmemiş, orjinal sim kart elinizde yoksa bu durumda sürüm yükseltmelerinde veya restore sonrası cihazı iTunes’e bağlayarak aktifleştiremezsiniz. Bu durumda imdadımıza yine Redsn0w uygulaması yetişir ki aşağıda sim kart aktivasyonu gereken cihazları nasıl aktifleştireceğimizi göreceğiz. Eğer Redsn0w ile cihazınızı jailbreak yapmışsanız zaten aktivasyon işlemi de aynı anda yapıldığından bu işleme gerek yoktur, cihazınızı jailbreak yapmadan aktivasyonunu yapmak ve öyle kullanmak isteyebilirsiniz ki ne şartta olursa olsun işlem aşağıdaki adımlarda olduğu gibi gerçekleştirilebilir.

Birinci Adım: Cihazımızı kapalı konuma getiriyoruz ve yazımızın başındaki Redsn0w jailbreak işlemlerini, jailbreak yapacakmış gibi uyguluyoruz.

redsn0w Jailbreak

İkinci Adım: Yukarıdaki resimdeki yere geldiğimizde fonksiyonların karşısında seçili olan kutucukları temizliyoruz. Hiç birisinin seçili olmaması gerekiyor ki amacımız sadece aktivasyon yapmak. “Next” butonu ile işlemi başlatıyoruz. İşlemlerin sonunda cihazımız aktivasyonu tamamlanmış olarak açılacaktır. Eğer cihazımızın hactivasyon ile alakalı sorun yaşaması durumunda Redsn0w ile yine buraya kadar ilgili işlemleri yapıp “Deactivate” yaparak da aktivasyon işlemini sıfırlayabiliriz.

Redsn0w Jailbreak Nasıl Yapılır (Video)

Bu video ile Redsn0w jailbreak uygulamasının nasıl yapıldığını izleyebilirsiniz. iOS 5.0 üzerinden yapılmış bu anlatım ile Redsn0w’un nasıl kullanılacağı ve tethered jailbreak’te just boot işlemi ile DFU mod adımları hepsi bir arada anlatılıyor.

Güncelleme: Redsn0w’un son sürümü olan Redsn0w 0.9.9b9 sürümü ile iOS 5.0.1 tethered jailbreak yapacak olanların Redsn0w’un uyumsuz olmasından dolayı iOS 5.0 ipsw dosyasını göstermelerine gerek kalmamış olup direk jailbreak aşamalarına geçebilirler. Bu sürümde iOS 5.0.1 otomatik olarak tanınır ve direk tethered jailbreak adımlarına geçilebilir.

Etiketler:

Redsn0w iPhone iPad iPod Touch Jailbreak ve Güncel Sürüm Konusuna 425 Yorum Yapıldı
 1. mehmet dedi ki:

  merhaba yurt dışından iphone 3gs aldım 4.3.5 sürümünde ve 05.16.02 basebandında. unlock yapılıp kullanılabilinirmi aceba. teşekkürler.

 2. elmadoktoru dedi ki:

  Hayır unlock yapamazsınız 06.15.00 yani ipad basebandine yükseltmek sureti ile yapabilirsiniz.

 3. mehmep dedi ki:

  nasıl yapabilirim peki basebandı yükseltip unlock yapmayı. teşekkürler.

 4. elmadoktoru dedi ki:

  Bu konuda detaylıca anlatılıyor riskleri de okuyun öncelikle tabi http://www.mmcn.org/iphone/3g-ve-3gs-en-saglam-unlock-nasil-yapilir.html

 5. tutkun dedi ki:

  4.3.5 untethered çıktı mı, ya da çıkmasıyla ilgili yeni gelişme var mı? Bir iki söylenti duydum da…

  Kolay gelsin .

 6. elmadoktoru dedi ki:

  Büyük ihtimalle çıkmaz çünkü geriye dönük jailbreak uygulaması çıkarmazlar geriye dönük diyorum çünkü 14 ekimde iOS 5 yayınlanıyor onda çalışacaklardır.

 7. Mümin dedi ki:

  Jailbrack yapmaya başladı ekranda birsürü yazı var fakat sonunda Panic : We are hanging here yazıyor şimdi ne yapmam gerek. ?

 8. elmadoktoru dedi ki:

  Tekrar deneyebilirsiniz jailbreak islemlerini, ayrica redsn0wun size yolendirmesi ile dfu moda alirken cihazinizin kapailyken islemlere baslamalisiniz

 9. ramazan dedi ki:

  merhaba mehmet bey öncelikle iyi akşamlar. biliyorum suanda IOS 5 üzerinde yogun bir şekilde meşkul olduğunuzun farkındayız fakat bizlerinde iphone kullanıcıları olarak bir takım sorunları oluyor. blogunuzu sıkı takipçilerinden biri olarak problemimi sizden başka kimsenin çözebileceğini düşünmüyorum.
  4.3.5 sürümü ve 05.16.02 basebandına sahip yurt dışından alınma bir iphone 3gs im var. bu cihazı telefon özelliğinde kullanmak için ne yapmam gerektiğini uygulamam gereken adımları bana az çok anlayacağım bir şekilde açıklarsanız size çok minnettar olurum. simdiden tesekkür ederim saygılar.

 10. elmadoktoru dedi ki:

  Merhabalar, acik bir dille ifade etmem gerekirse eger;
  1- cihazi bu baseband ile su anda telefon olarak kullanabilme imkaniniz yoktur.
  2- cihazi ancak ve ancak baseband surumunu iPad basebandi olan 06.15.00 surumune yukseltirseniz kullanabilirsiniz.
  3- bu durumda her cihaz icin olmamakla beraber GPS sorunu yasama ihtimaliniz var.
  4- her seye ragmen yukseltmek siterseniz redsn0w ile basebandi yukseltme islemini yapabilirsiniz. Bunun icin sag ustteki arama kutusuna ipad baseband ykseltme yazarsaniz izahini da bulabilirsiniz.
  5- ayrica ios5 surumune yukseltmek isterseniz de su andaki beta olan redsn0w ile hem bu islem hem de baseband yukseltme islemi ayni anda yapilabilir.

 11. elmadoktoru dedi ki:

  6- ios le beraber guncellenen ultrasn0w unlock 1.2.4 surumu 3GS leri tam anlami ile nlock yapamiyor bu konuda geri donusler var.
  Gordugunuz gibi apayri sorunlar mevcut bu durumda bir kac gun daha beklemek ve en azindan olasi bu sorunlardan giderilmesi en yakin olani o zaman uygulamak daha mantikli olacak saniyorum.
  Umarim sizi yeterince aydinlatabilmisimdir selamlar.

 12. mahmut dedi ki:

  kolay gelsin. Benim anlamadığım bi nokta war oda şu; bu redsnowu açıp browse yapıp bulduğumuz dosyayı nerden inreceğiz bu konu hakkında yardım edermisiniz lütfen

 13. elmadoktoru dedi ki:

  İndirmenize gerek kalmadi yeni surumu ana sayfadaki haberde mevcut http://www.mmcn.org/yazilim/redsn0w-099b6-ios-5-tethered-jailbreak.html

 14. basri dedi ki:

  hocam bu restore yapmak için usb kablosu önemlimidir. 2005 hatası veriyor işlemleri yaptıktan sonra. her yerde data kablosundan yazıyor. orjinal kablo değil ama görüntü müzik aktarmada sorun yaşanmıyor

 15. elmadoktoru dedi ki:

  Daha once bu kablo ile jailbreak vb. Yaptin mi hic.

 16. basri dedi ki:

  yok hocam hiç yapmadık. kablo 5w lik iphone kablosu ipade jailbreak yapmaya çalıştık

 17. ali dedi ki:

  ya bende ipod touch 2. nesil war yaklaşık 4 sene oldu kullanuyorum. geçenlerde bi oyun gördüm indirdim itunes media dosyasına attım sync yaparken hata werdi araştırdm ilk önce cyria yı bldum ondan sonra jailbreak yapmayı buldum bu siteden ilk önce redsn0w 0.9.6b4 indirdm denedm olmadı redsn0w exe çalışmayı durdurdu dedi. sonra dier programları dendm ipod kendi kendine restore etti ? 2 sattirde geri yükleme yapıo kafayı yedm ve altıma sıçtm annem ile beraber kullanıyoduk ipodu.
  ayrıntılı bir şekilde anlatırsanız çok memnun olurum yada benm dediğim özelliklere uygun bir program tavsiye ederseniz çok sevinirim

 18. elmadoktoru dedi ki:

  Jailbreak yapma bundan daha detaylı anlatılamaz maalesef. Yeterince açık ve detaylı bir anlatım farkındaysanız. Hata almanızın sebebi sizin cihazınızın hangi firmware’e sahip olduğu ile alakalı olabilir. Her jailbreak sürümü her cihaz iOS sürümünde kullanılmaz. Siz bana cihazınızın içindeki sistemin (iOS/OS) sürümünü söyleyin ben size uygun olan sürümü söyleyeyim. Bu arada cihazınız çalışmıyorsa şu anda o zaman iTunesten restore edebilirsiniz.

 19. Sema dedi ki:

  Merhabalar Mehmet Bey bende sizden ıphone 4 İos 5 sürümü için yardım isteyecektim maalesef kendisine almış oldugum jail break cardları uygun olmadı onlar 4.3.5 sürümü içinlermiş yardımcı olursanız çok sevinirim, şimdiden çok teşekkürler..

 20. elmadoktoru dedi ki:

  Jailbreak karti derken geveyden mi bahsediyorsunuz anlamadim. Eger gevey ise ils 5 ile uyumlu bulamazsiniz su anda

 21. uygar dedi ki:

  hocam bnm telfon türkiyeden alınma 3gs ios5 yüklü dedğinz gibi redsn0w ile jailbreak yaptım şebeke yok diyor ne yapmam gerek baseband 5.16.5 iyi çalışmalr..

 22. elmadoktoru dedi ki:

  Cihaz turkiyeden alinma ama yurtdisindan gelmis olmasin. Turkcell veya diger operatorlerden mi alinma yoksa ikinci el olarak mi aldiniz cihazi

 23. hamza dedi ki:

  hocam unlock hakkında bilgi verirmisiniz

 24. elmadoktoru dedi ki:

  Cok genel sormussunuz ne gibi bir bilgi unlock hakkinda talep ettiginiz? Eger beklenen unlock veya turbosim unlock ise bu konuda herhangi bir gelisme yok ve gorunen o ki uzun zaman da olmayacak gibi. Zaten bu konularda bir tarih vermezler ilgilenenler o nedenle bizimki de kafadan atmak ile ayni olur bunun da anlami olmaz tabi. Kimse bu konuda bilgi veremez ve varsa da yalandir cok oluyor bu konuda yillardir spekulasyon bitmeksizin surer. Unlock ile ugrasanlar bilgi paylasirsa mutlaka haberini veririz

 25. atalay dedi ki:

  Bana yardım edin. iPhone 4 telefonum. Amerika’dan geldi. at&t kartlı ymış. Gevey kartla çalışırken güncellemeye başladı ama kilitlendi. Sorunu nasıl çözebilirim. Yardımcı olurmusunuz.

 26. elmadoktoru dedi ki:

  Su an icin bir cozum yok maalesef Gevey yeni surumde calismiyor cunku

 27. @vemutlu dedi ki:

  hocam şimdi bende iso 4.2.1 yüklü bu Redsn0w 0.9.9b8 versiyonunu indirerek iso5 final sürümüne çıkabilir miyim? ve önce telefonumu yükseltmem gerek yoksa programımı kurmam bunu bilemedim 🙂 şimdiden teşekkürler

 28. elmadoktoru dedi ki:

  iOS 5 yukleyip ayni zamanda jailbreakte yapmak istediginde bu islemi sn0wbreeze ile yaparsiniz yukarida menude apple altinda jailbreak uygulamalari icinde mevcut hem anlatim hem uygulamanin kendisi

 29. ertugrul dedi ki:

  Hocam merhaba,
  öncelikle siteniz çok güzel ve bizler için çok yararlı bilgiler barındırıyor, teşekkür ederiz.
  Bende ios 4.0.2 yüklü,modem firmware versiyonu 01.59.00, ios 5.0 a yükseltmek istediğimde simkilit halini mi alacak? bunun çözümü şu an için yok de mi?

 30. elmadoktoru dedi ki:

  Aman…derim 🙂 bilindiği gibi değerli bir baseband’iniz var ve değeri yazılımsal anlamda iPhone 4’lerin tek unlock yapılabilen modem firmware’i 01.59.00. iOS 5 yapmak için yapılması gereken bu basebandi koruyarak iOS 5’e geçmek. Bunun da yolu custom firmware oluşturmak. Sn0wbreeze jailbreak yöntemi zaten custom firmware oluşturulan metoddur ve jailbreak aynı zamanda içine gömülür. Kullanımı basittir ki bu sayfada http://www.elmadoktoru.com/?p=3942 son sürümü ve anlatımı bulabilirsiniz. Bununla hazırlanan firmware ile itunese bu firmware gösterilerek yükseltmeyi güvenle yapabilirsiniz.

 31. burak dedi ki:

  merhaba hocam ben iphone 3gs 4.3.3 sahibyim.telefon yurt dışı oldugu için geçen hafta pasaport kaydını yaptırdım.fakat telefon sim kilitliydi şebeke bulunamıyordu,bende apple’ın ios 5 final sürümünü yükledim ve telofunu kullanabilmek için jailbreak gerekiyordu buraya kadar herşey yolunda fakat ;reds0w ile jailbreak yaptıgımda jailbreak işleminden sonra telefon açılma esnasında siyah ekranda kalıyor.siyah ekranda sadece iphone’yi kapatırken ortada dönen çubuk var.snowbreeze ile denedim yine aynıydı jb’den sonra açılma esnasında yine donuyor.ne yapmam gerekiyor ne yüklemeliyim hocam fikirleriniz geregince neden böyle oldu?teşekkür ederim.

 32. elmadoktoru dedi ki:

  Son sürüm iOS 5’i yükleyip bunu da redsn0w veya sn0wbreeze ile jailbreak yaptığınızda cihaz her kapatılıp açıldığında redsn0w’a tekrar bağlanmak zorunda tethered jailbreak olduğundan. Justboot tethered yapmak gerekiyor redsn0wa tekrar bağlayıp http://www.mmcn.org/yazilim/redsn0w-099b4-ios-5-tethered-jailbreak.html burada konuda ve yorumlarda nasıl yapacağınızı bulabilirsiniz. Bulamazsanız tekrar bakarız ama kolay

 33. karakartal0684 dedi ki:

  memocan kardesım mrb.ben sızın yonlendırmenız ıle buraya geldım jaılbreak yapacagım fakat uygulamalarınızı sırasıyla yapmama ragmen cydia yukleme sayfası gelmıyor programda.unrecogzined buıld baslıklı uyarı gelıyor.cıhazım turkıye cıkıslı yurtdısı degıl yani.ters gıden sey nedır acaba

 34. elmadoktoru dedi ki:

  Hosgelmissin selamlar, oncelikle neyi neyle ve cihaz jailbreak dahil surumlerin ne oldugu gibi temel bilgileri verirsen yardimci olmaya calisayim insaallah. Elinden geldigince detaylandirirsan isabet oranimiz yukselir

 35. karakartal0684 dedi ki:

  memocan cıhazım 3gs suan en son ios surumu olan.5.0.1 yukledım.ve burdanda ıpsw dosyasını ve yıne guncel redsnow programını ındırdım.dedıklerınıı harfıyen uyguladım.son uyarı asamasına kadar normal bıseyler yuklemeye baslayınca elımı home tusundan cektım ve yukleme bıttıkten sonra bu uyarıyı verdı.baska ıstedıgınız bılgı varsa verebılırım.

 36. elmadoktoru dedi ki:

  Valla sorun olmamasi lazim bir kac deneme daha yap olmadi bir alt surum redsn0w var yukarida onunla dene. Ama win7 kullaniyorsan redsn0wa sag tikla yonetici olarak calistir de ve sonra dene bunun disinda bir cozum aklima gelmiyor bu hatanin sebebini de anlayamadim. Sen bir bak uygula dediklerimi olmadi bakariz bir hal caresine. Bu arada ios 5.0 ipsw dosyasi ile yapiyorsun degil mi 5.0.1 ile yapmamalisin. Her ne kadar surumun 5.0.1 olsa da…

 37. karakartal0684 dedi ki:

  aaa evet ıpsw dosyasıda 5.0.1 olanı ındırdım. ondanmı olmuyormus.ozaman 5.0 olanımı ındırmelıyım.

 38. karakartal0684 dedi ki:

  bu arada ben 5.0 olan ıpsw dosyasını bulamadım memocan kardesım 🙁

 39. karakartal0684 dedi ki:

  evet 3gs ıns olur kardesım

 40. elmadoktoru dedi ki:

  Olur Allahin izniyle ona calisiyoruz 🙂

 41. karakartal0684 dedi ki:

  ısımız gorulsede gorulmesede allah razı olsun kardesım sonucta bes bes para saymıyoruz sızlere bu ıslemler ıcın.sızlerede sıtedekı reklemlardan destek verebılıyorsak ne mutlu bıze.

 42. karakartal0684 dedi ki:

  memocan yalnız dusundugum konu suki ıpsw dosyasıyla daha ısleme baslamadan hatayı verdı.yanı gostermedım hıc daha.ılk once ıpsw dosyasıyla restore yapıp sonramı cydia yuklemesı yaparak jaılbreak yapıcam

 43. elmadoktoru dedi ki:

  Bak yukarida ipsw ile jailbreak anlatimi mevcut o sekilde yapacaksin ve sonra jailbreak asamalarina gececeksin

 44. Tuncturk dedi ki:

  iPhone 4s sahibiyim 5.0.1 sim free jail break yontemi hack kinda yardimci olurmusunuz???

 45. elmadoktoru dedi ki:

  Tabi seve seve, iki farklı jailbreak metodu var şu anda her ikisinden hangisi kolayınıza gelirse onu uygulayabilirsiniz. Unutmayın tethered dediğimiz metoddur ve cihazı her kapatıp açtığınızda cihazın bilgisayara bağlanması gerekiyor. Zaten vereceğim her iki linkte hem açıklama hem de resimli anlatımlarının bağlantıları var. Hiç bilmeyen insanların anlayabileceği tarzda hazırlanmıştır. Birinci metod http://www.mmcn.org/yazilim/redsn0w-099b8-ile-ios-501-jailbreak.html bu da ikinci metod http://www.mmcn.org/yazilim/sn0wbreeze-28b11-ios-5-501-jailbreak.html soru ve sorunlarınızı ilgili konular altından yorumla ulaştırabilirsiniz.

 46. karakartal0684 dedi ki:

  memocan en sonunda basardım yuklemeyı yalnız ıslem bıtıp tekrar acıldıgında cıhaz cydıa programı yuklenmıs yalnız kutu ıcınde resım gorunmuyo sadece beyaz kaplama var tıkladıgımdada acılmıyor.nedenı ne olabılır.just boot ıslemınıdemı yapmam gereklı acaba.

 47. karakartal0684 dedi ki:

  memocan en sonunda basardım yuklemeyı yalnız ıslem bıtıp tekrar acıldıgında cıhaz cydıa programı yuklenmıs yalnız kutu ıcınde resım gorunmuyo sadece beyaz kaplama var tıkladıgımdada acılmıyor.nedenı ne olabılır.just boot ıslemınıdemı yapmam gereklı acaba.

 48. elmadoktoru dedi ki:

  Cihazı kapat aç düzelir tabi kapatıp açınca dfu ya almak için yine kapatıp justboot yapman gerekecek açıldığında cydia çalışacaktır

 49. karakartal0684 dedi ki:

  memocan en sonunda basardım yuklemeyı yalnız ıslem bıtıp tekrar acıldıgında cıhaz cydıa programı yuklenmıs yalnız kutu ıcınde resım gorunmuyo sadece beyaz kaplama var tıkladıgımdada acılmıyor.nedenı ne olabılır.just boot ıslemınıdemı yapmam gereklı acaba.

 50. elmadoktoru dedi ki:

  🙂 altta yazdım ya

 51. şenol dedi ki:

  ios 5 i yükledikden sonra cydia yeniden yükledim ama cydia simgesine acılmıyor bununla ilgili bilgi verirsenız sevinirim…

 52. elmadoktoru dedi ki:

  Cihazı kapatıp açmanız sonra da tekrar just boot yapmanız gerekiyor bazen oluyor böyle. Cydia simgesinde resim de görünmüyor beyaz ise böyle…

 53. mali dedi ki:

  no identifying data fetched cikio iphone tam yuklicek gibi oluo isik yanio sonuyo islem yari kalio back tusu calisio sadece biliorum cok soru soruyorum ama yeni aldim teli hic anlamiorum simdiden tesekkur ederim

 54. elmadoktoru dedi ki:

  Öncelikle cihaz modeli ve iOS sürümünüz nedir yazarmısınız?

 55. mali dedi ki:

  iphone 4 ios 5.0.1

 56. elmadoktoru dedi ki:

  Tamam, öncelikle iOS 5 sürümüne ait IPSW dosyası indirmelisiniz sonra bu konuda IPSW Dosyası Göstererek Jailbreak Yapma! başlığındaki gibi programa bu ipsw dosyasını gösterip ardından just boot anlatımındaki gibi yapmalısınız iOS 5 ipsw dosyanız yoksa bu konunun yorumlarındaki ikinci sayfasında yani http://www.elmadoktoru.com/?p=3948 buradan göreceğiniz yorumlarda ben iphone 4 için olanı vermiştim onu indirebilirsiniz.

 57. mali dedi ki:

  ekranda ananas takili kaldi 😀 tel acilmioooo

 58. elmadoktoru dedi ki:

  Redsn0wu yönetici olarak çalıştırmalısın eğer vista veya win7 deysen. İşlemi tekrar başlatmalısın devam etmezse. Diğer tüm yapacakların bu konuda mevcut.

 59. mali dedi ki:

  hocam ekranda ananas cikti bekledi baya bi ondan sonra acildi tik yok gene smdi 5.0.1 ipsw yenden inidiriom denicem yenden bakalim

 60. elmadoktoru dedi ki:

  5.0.1 ipsw ile olmaz 5.0 ile yapmalisin tamam senin surum 5.0.1 ama uygulamaya 5.0 ipsw gostermelisin. Anasta takili kalmis gibi gorunse de beklersen sonuc alirsin. Baska bir yontemi yok jailbreakin en aciklayici sekilde konuda yapman gerekenler var

 61. mali dedi ki:

  hocam herseyi harfiyen yaptim ama yinede safari ve cydia acilmio simdi yenden a den z ye kdr denicem bi tavsiyen varmi bide her telefon kapanip acildiginda yenden mi yapmak mi gerekicek

 62. elmadoktoru dedi ki:

  Bunlar dışında yapılabilecek bir şey yok ama jailbreak sonrası bir kez kapatıp açıp sadece just boot işlemini yapman lazım. Her kapatıldığında bunu yapmalısın bunun için buna tethered jailbreak diyorlar. Untethered çıkana kadar böyle…

 63. mali dedi ki:

  hocam cok denedim anas cikio oyle takili kalio power ve ortadaki tusa basli tutunca yenden acilio hersey yuklu cydia sembol falan hersey normal ama safari bide cydia calismio sey sorcam ben teli aldigimda ios 4 yukluydu be bunu yukselttim 5 yaptim simdi 4.3.3 donmenun bi yolu varmi bari 4.3.3 yapayimda netten jailbreakme yapayim die dusundum sadece dusunduklerimle mi kalirim varsa bi yolu yardim edebilirmisiniz tesekkrler

 64. elmadoktoru dedi ki:

  Bir yerlerde hata yapıyor olma ihtimalin yüksek çünkü yazının başındaki okunma sayısına baktığımızda istifade eden ve bu sorunu yaşamamış çok kişi olduğu görülebilir, özellikle safari de böyle bir sorun olmaması lazım cydia simgesi iş yapmıyorsa ios.5.0 gösterek jailbreak yapacak gibi just boot işlemini yaparsan telefon sorunsuz cydia çalışır olmadı tüm işlemleri yeniden yapmak gerek. Başka alternatif olsa söylerim bir diğer jailbreak metodu sn0wbreeze deneyebilirsin o bilindiği gibi custom fw oluşturup jailbreak gömülü geliyor sonunda da just boot yapmak gerekiyor. Onun konusu bu http://www.elmadoktoru.com/?p=3942 Eğer 4.3.3 için shsh kaydın varsa dönüş yapabilirsin shsh kaydı nedir bilmiyorsan http://www.elmadoktoru.com/?p=4166 bu konudan öğrenebilirsin. Başka da bir şey elimden gelmiyor maalesef

 65. mali dedi ki:

  ben normalde http://www.elmadoktoru.com/?p=3942 bunla jailbreak yaptim girdim cydia ve safari acilmadi ondan sonra redsnow ilede just boot yaptim extrasdan grip 5.0 sectim ve ondan sonra just boot dedim ondan sonra denilenlari yaptim iphonun ekraninda anas cikti ve takili kaldi benim yaptigim buydu

 66. elmadoktoru dedi ki:

  Tamam mehmet kardesim yaptiklarin dogru bazen basarisiz sonuc verebiliyor ama baska da inceligi yok bu isin. İlk seferde sorun oldugu oluyor istersen uzerine jailbreak sonra just boot dene redsn0w ile metodun dogru ama aksi giden bir seyler olmus.

 67. ahmetkan dedi ki:

  üstad, yukarıda anlattığın ipsw dosyası göstererek jailbreak işlemini gerçekleştirdim. cydia dan repo666.ultrasn0w.com adresini source a ekleyip ultrasnow programını da indirdim. ancak kaç defa modify etsem silip yüklesem de sim lock kırılmadı. iphone 3gs 6.15 baseband ve ios5 için yaptım işlemleri. ancak işlemler sırasında sim kart takılıydı baştan sona ve usb bellekten yönetici modunda çalıştırarak yaptım bu işlemi. nerede hata yapıyorum?
  ios5.0.1 jailbreak denesem düzelir mi?
  teşekkürler

 68. elmadoktoru dedi ki:

  5.0.1 ile hiç olmaz 3GS için bir çok insan bu sorunu yaşıyor ve musclenerd isimli hacker’a durum bildirilmiş ultrasnow’un güncellenmesi gerekiyor yoksa jailbreak veya başka şeyde hata yok unlock uygulaması uyumlu değil

 69. ahmetkan dedi ki:

  üstad, 4.3.3 ve 4.1 jailbreaklerini yaptım. ancak her ikisinde de operatör bulunamadı. sim lock ı kıramadım anlayacağın. ağ listesi yüklenemedi hatası alıyorum her seferinde. redsnow versiyonunu değiştirdim 0.9.6rc19 ile denedim aynı sorunu aldım. yabancı forumlar dahil söylenen tüm yolları denememe rağmen bi özüm bulamadım. snowbreeze denedim 3194 hatasını gideremedim hosts u düzeltmeme rağmen.acaba karttan mı diye değiştirdiim ancak yine sonuç alamadım. sorunun benden kaynaklanma ihtimali sizin yönergelerini izlediğimi varsayarsak çok düşük bir ihtimal ama bu hatayı nasıl giderebilirim yardımcı olursanız artık kafanızı şişirmekten vazgeçeceğime emin olabilirsin 🙂
  acaba donanımsal bir sorun söz konusu olabilir mi ve bunu anlamanın bir yolu var mı?
  çok çok teşekkürler bunca soruma cevap verdiğin için. ama artık sıkıldım oldu oldu olmadı tecrübelerimi kendime saklayıp işi uzmanına bırakacağım ücreti mukabilinde.
  iyi çalışmalar

 70. elmadoktoru dedi ki:

  Hakkinda kismina girdiginde ICCID yazar karsisi bos mu degil mi bak bakalim kart takiliyken

 71. cool26 dedi ki:

  ahmetkan hosts dosyasını icerigini sildikten sonra asagıdakileri kopyalayıp hosts dosyasının icine yapıstır ve bilgisayarını restart etttikten sonra itunes verdigi hatayı vermeyecektir.

  # Copyright (c) 1993-2009 Microsoft Corp.
  #
  # This is a sample HOSTS file used by Microsoft TCP/IP for Windows.
  #
  # This file contains the mappings of IP addresses to host names. Each
  # entry should be kept on an individual line. The IP address should
  # be placed in the first column followed by the corresponding host name.
  # The IP address and the host name should be separated by at least one
  # space.
  #
  # Additionally, comments (such as these) may be inserted on individual
  # lines or following the machine name denoted by a ‘#’ symbol.
  #
  # For example:
  #
  # 102.54.94.97 rhino.acme.com # source server
  # 38.25.63.10 x.acme.com # x client host

  # localhost name resolution is handled within DNS itself.
  # 127.0.0.1 localhost
  74.208.10.249 gs.apple.com

 72. Ahmetkan dedi ki:

  Ustad, ICCD bos gorunuyor. AMA sim kilidi etkin bir kart taktigim zaman sim kilidini ac cikiyor. Sifreyi giriyorum AMA yine gelisme yok. Sence redsnow dan mı kaynaklanıyor hata snowbreeze derdime derman olur mu? Bu arada hosts ayarlarını dediğin gibi yapmama rağmen ios5 custom i yukleyemedim. Denemedigim tek 4.3.5 kaldı. Yorumlarını bekliyorum. Tesekkurler

 73. elmadoktoru dedi ki:

  Ahmet senin cihaza bizzat müdahale lazım istanbul pendik’e yakın olsan bakarız sonuçta işimiz bu. Ücretsiz olarak buradan elimizden geldiğince yarsımcı oluyoruz üstesinden gelinemeyenleri servis bedel ücretli olarak yapıyoruz. Yakınlarda sağlam ve özellikle iphone’dan anlayan varsa ver baksınlar olmadı kargo ile de gönderip bakıp geri yollayabilirim

 74. Ahmetkan dedi ki:

  Ustad, her şey için teşekkürler. Konyadayim burlarda da baya yapabileceğini iddia eden var. Olmadı iletişime gecerim seninle. Bu arada siteniz bu isler için biçilmiş kaftan. iPhone 4 alacağım yakında. Görüşmeye devam edeceğiz gibi yani 😉 yalnız bir tavsiyem olacak. Ultrasnow yükleme talimatının sitede olmadıgını gördüm yanlış mı yapiyoru diye çok aradım yabancı forumlarda çok zor buldum. Aplikasyonun açılışından itibaren kartın cikarilip reset sonrası takılması gerekliliği, devrimler olarak giriş yapma vs vs. Bence bu konuyu da açıklarsanız benim gibi acemilere faydası olacaktır. Çok sagol. İyi gunler

 75. elmadoktoru dedi ki:

  Dediğim gibi bulamazsan kargo ile de hallederiz, site için düşüncelerin için teşekkürler yakında her şey videolu olarak anlatılacak. Ayrıca sitede yok yok aslında aramayı aktif kullanabilirsen mesela ultrasn0w dahil hemen her şey http://www.mmcn.org/iphone/iphone-aldim-nereden-baslarim.html bahsedilmiş.

 76. mevlüt dedi ki:

  mehmet bey jailbreak yaptım sorunsuz ama telefon açılınca herşey çince oldu sürekli haparlörden cince sesler geliyor. itunes e baglıyom telefonun ekranına bakıyom cydia filan gözüküyor yani burası sorunsuz. ama bu çince seyler yüzünden menüyü filan göremiyom . bu çince yazılardan sonra telefon yavasladı lütfen yardım

 77. mevlut dedi ki:

  mehmet bey bunla jailbreak yaptım cok saolun ama telefonu açtım cince birşeyler geldi ekrana haparlödende çince birşey duyuyorum. itunese bagladım uygulama bölümeünde ekranda cydia var yani sorunsuz . ama telefondan menüyü göremiyorum bu çince seylerden sonra telefonda yavaslama oldu acil yardım

 78. elmadoktoru dedi ki:

  Söylediğiniz şeyi anlayamadım ki, menü görünüyor diyorsunuz ayarlar simgesi görünüyor mu? Görünüyorsa o zaman dil ile ilgili bir değişiklik yaptınız muhtemelen bir resim olmadan da anlayamıyorum tam olarak ne olduğunu. Biraz daha açıklayıcı olursanız belki anlayabilirim.

 79. silifyonel dedi ki:

  “Just boot işlemini cihazı her kapatıp açtığınızda tethered jailbreak olduğundan tekrarlamak gerekeceğini unutmayın” neden bu şekilde tel kapatıyorum açıyorum elmada kalıyor boot işleminden sonra düzeliyor ios 5.0.1 yüklü başka türlü jailbreak yapamazmıyım ? birde sn0wbreeze ile denedim ve onda da iBooty kullanmam gerekiyor o da sadece iphone 4 için :/ bu kapanma sorununu başka bir prog. çözme imkanımız varmı.

 80. elmadoktoru dedi ki:

  Tethered ve untethered kavramlarını konu içinde anlayabilirsiniz. Henüz dediğinizi yapacak olan kalıcı jailbreak yöntemi untethered jailbreak yok. Bu nedenle tethered’da olsa yararlanmak olmamasından iyi diye düşünen hacker’lar bu türden bir metodu yayınlıyorlar.
  Onlar kalıcı olanını yayınlayana kadar böyle yani

 81. silifyonel dedi ki:

  Br konu var merak ettiğim ben internetten app indirdim son sürüm hepside biri kendi app paylaşmış ve ben bu indirdiklerimi tel atamıyorum “yüklenemedi” diye uyarı alıyorum bunun nedeni ne olabilir bununla ilgili başka bir yöntem varmıdır.
  Teşekkürler.

 82. elmadoktoru dedi ki:

  Bu konuyu okumanızı tavsiye ederim özellikle appsync hakkında yazılana dikkat edin

 83. Koray ÖZBEK dedi ki:

  Abicim merhaba. Ben 4S ios 5.0.1 ile kullanıyorum. Hasbel kader 5.0.1’e update ettim. Ama bu verdiğiniz yöntemle ipsw dosyası seçme aşamasında desteklenmiyor şeklinde hata mesajı alıyorum. 5.0.1’e uygun alternatif bir jailbreak yöntemi önerir misiniz. Teşekkürler.

 84. elmadoktoru dedi ki:

  Sorun yok bu metod ile yapacaksiniz ama ipsw dosyasi olarak 5.0 surumunu gostereceksiniz sonucta cihaziniz ios 5.0.1 ve bu sekilde o asamayi atlayip mevcut surumu jailbreak yapmak icin boyle yapiyoruz

 85. rifat.cesa dedi ki:

  mehmet bey ben iphone 3gs telefonuma ios 5.0.1 i yukledım ama yurt dışı oldugu için aktıf hale getiremedım redsn0w .0.9.9b8 i indirdim select IPSW ye ios 5.0.1 i gsterdıgımde hata veryo ne yapam gerek ?

 86. elmadoktoru dedi ki:

  http://www.elmadoktoru.com/?p=3948 bu sayfadaki yorumlarımıza bakabilirsiniz

 87. rifat.cesa dedi ki:

  mehmet aynen degınız gıbı yaptım ama telefon açılmıyo elmadan sonra gelen sımgede dondu kaldı ne yapmam gerek..(iphone 3gs ios5.0.1)

 88. elmadoktoru dedi ki:

  Jailbreak islemi yapar gibi İpsw secip ardindan just boot yapman lazim

 89. rıfat dedi ki:

  çok teşekkur ederim mehmet bey sız olmasaydınız yapamazdım ve şu an yaptım ama şebeke yok cydıadan ultrasnow kaçı ındırmelıyım ?

 90. rifat.cesa dedi ki:

  çok teşekkür edrim mehmet bey siz olmasaydınız yapmazdım allh sizden razı olsun .)

 91. elmadoktoru dedi ki:

  Rica ederim zaten ultrasn0w en son surumu indirtecek size cydiadan

 92. rifat.cesa dedi ki:

  mehmet bey cydıa dan ultrasn0wun son surmunu ındırıp krdm ama halen şebeke gelmedı ne yapmam gerek iphone 3gs ????

 93. elmadoktoru dedi ki:

  Ultrasn0w’un şu anki sürümü 5.0.1 desteği veremiyor ondan unlock yapamıyorsunuz. Uyumlu sürümü yayınlanmadı henüz

 94. rifat.cesa dedi ki:

  pekı memet bey başka yolu yokmu bunun ??

 95. elmadoktoru dedi ki:

  Eski surumlere shsh kaydiniz varsa surum dusurup kullanabilirsiniz

 96. Burak dedi ki:

  İyi günler, redsn0w’un en son sürümü ve İOS 5.0.1 ipsw dosyasını indirdim. Ancak Select IPSW sekmesinde ipsw dosyasını seçerken; “that ipsw is not supported by this version of redsn0w.” hatasını alıyorum. Ne yapmalıyım, şimdiden teşekkürler.

 97. elmadoktoru dedi ki:

  Konuyu okumadınız sanırım IPSW Dosyası Göstererek Jailbreak Yapma! kısmında ayrıntılı olarak yazıyor sebebi

 98. Burak dedi ki:

  Teşekkürler, ancak redsn0w 0.9.9b8 için hangi ipsw dosyasını göstermem gerekiyor. Cihazımda 5.0.1 yüklü.

 99. elmadoktoru dedi ki:

  🙂 bakın konuda “Bu durumda iOS 5.0 yükleyecekmiş gibi bu sürüme ait restore dosyasını gösterecek ama iOS 5.0.1 sürümlü cihazımızı jailbreak yapacağız” yazıyor 5.0 dosyasını gösterip 5.0.1 için custom fw oluşturmuş olacaksınız

 100. hasan dedi ki:

  ipsw dosyasını seçtiğimde uyarı yazısı çıkıyor mc modeli ile ilgili. benimkisi mc modeli ne yapmam gerekiyo yazıyı evet olarak cevapladığım zaman jailbreak yapmıyor. hayır deyip devam ettiğimde dfu moda alma bölümünden sonra idenficaly error deyip kapanıyor. mc modeline uygun deil mi ipod touch 2g ?

 101. elmadoktoru dedi ki:

  Siz greenpois0n kısmından da yazıyorsunuz o sebeple anlamadım, siz kendi cihazınıza uygun olan jailbreak metodu ve sürümünü seçtiğinize eminmisiniz.

 102. hasan dedi ki:

  ikisini de deniyorum ipod touch 2g için olan 4.2.1 ipsw yi indirdim mc modeli 8gb ipod touch var metod konusu sıkıntılı deneyip duruyorum da su anda green poison’u deniyorum bundaki sıkıntıyı bi söyleyebilir misiniz mc modeli ile yapılamıyor mu

 103. elmadoktoru dedi ki:

  Mc modeli filan farketmiyor green ile de yaparsınız

 104. black_20 dedi ki:

  Hocam ne yaptıysam olmuyor hata veriyor.Şu cihaza bir çare bulalım allah rızası için çıldırıcam

 105. elmadoktoru dedi ki:

  Verdigi hata nedir simdi ios 5.0.1 mi kurmaya calisiyorsun

 106. black_20 dedi ki:

  Hocam yanlışlıklı itunese bağlayıp güncelleme yapmıştım. Sim Aktivasyonu (Hactivation) işlemi yapmaya çalışıyorum hep hata veriyor anlatılan herşeyi yaptım yinede olmuyor

 107. elmadoktoru dedi ki:

  Hactivation yapmamasi mumkun degil mutlaka yapar ben dahil hepimiz bu sekilde yaptik. Bir seyleri eksik yapiyor olabilirsiniz. Redsn0wu. Yonetici olarak calistirin sag tiklayip ve verdigi hata nedir

 108. karakartal0684 dedi ki:

  mehmet bey nasılsınız tanıdınız ıns benı sızı jaılbreak yaparken baya ugrastırmıstım ama suan ıphonenın yuzde seksenbesını cozdum sayılır herseyını kendım yapıyorum artık yardım almadan.daha tam jaılbreaktan haber yok galıba.bırde arada sırada telefonun uygulama menusunde beyaz kutucuklu 4 tane sımge cıkıyor mehmet bey.ayarla vb gıbı aynen uygulama yulemısım gıbı sımgeler gelıyo neden olabılır sence.ve acayıp sekılde gıcık oldum bu duruma ancak telefonu restart ettıkten sonra duzelıyo kayboluyo o sımgeler

 109. rifat.cesa dedi ki:

  mehmet heralde benı tanıdınz ben iphone 3gs ios 5.0.1 (unlock) kullanıyorum ama haylen şebkeyı gerı getıremıedm ne yaptıysam olmadı bb(06.15.00) ultrsn0wun son srumunu ındırıp kurdum ama yıne olmadı ?? shsh kaydım da yok ??

 110. elmadoktoru dedi ki:

  Merhaba, aslında o uygulamalar cihazınızda var olan ama sistemde gizli olan uygulamalar yani tedirgin olmayı gerektirecek bir durum söz konusu değil. Jailbreak ile beraber oluşmuş bir hata nedeniyle uygulama yükledikten sonra görünür oluyorlar hepsi o.

 111. elmadoktoru dedi ki:

  @rifat.cesa, merhabalar ultrasn0w 5.0.1 ile uyumlu değil bunun uyumlu hale getirilmesini bekliyor bir çok kişi yani elden bir şey gelmiyor. Shsh kaydınız olsa cihazı alt sürüme düşürüp (4.3.3 gibi) kullanma imkanınız olabilirdi.

 112. oktay dedi ki:

  arkadaşlar merhaba
  bende ios 5.0.1 yüklü fakat jailbreak yapamıyorum uploading die bi ekran gelio redsnowda sonrası gelmio program kendılıgınden kapanıyor telde de deişiklik olmuyor. ne yapıcam bilemiyorum:S

 113. elmadoktoru dedi ki:

  Windows 7 kullanıyorsanız programa sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştır demeniz soruna katkısı olacaktır diye düşünüyorum.

 114. paristi dedi ki:

  mehmet bey sadece aktivasyon yapsam yine de açılması için Tethered Jailbreak- Just Boot işlemi mi yapmam gerek. teşekkürler iyi çalışmalar

 115. elmadoktoru dedi ki:

  Eğer tethered jailbreak uygulanmışsa mecbur kapatıp açınca just boot yapmak gerekiyor ama cydia yüklemeden aktivasyon amaçlı kullanılsa o zaman erekmiyor

 116. paristi dedi ki:

  mehmet bey sizin anlatımda anlattığınız gibi sim aktivasyonu yaptım fakat cihaz açılmadı. bunun üzerine ben de just boot yaptım ve açıldı. tekrar denemeyi düşünüyorum hata yapmış olabilirim. eşsiz çalışmalarınızın devamı dilerim.

 117. elmadoktoru dedi ki:

  Bu jailbreak tethered olduğundandır, şu an sorun yoksa mesele de yok

 118. paristi dedi ki:

  mehmet bey anlatımdaki “IPSW Dosyası Göstererek Jailbreak Yapma!” ve “Just Boot” işlemi yaptım ve cihaz artık çalışır diye micro sim i elde edene kadar kullanmaya hazırladım. store dan bir kaç uygulama indirdim ve pc den müzik attım. sonra bir arkadaşın micro simini taktım ve şebekeyi görmedi. eksik yada yanlış yaptığım bir şey mi var acaba? yoksa zaten bu işlemler cihazın açılması için midir?

 119. elmadoktoru dedi ki:

  Dediğiniz gibi konu zaten jailbreak konusu ve doğal olarak anlatılanlar da cihazı jailbreak yapma ve orjinal sim kartı olmayanlar için cihazın açılıp menüsüne erişimi sağlamak adına aktivasyon işlemi. Unlock ise takdir edersiniz ki farklı bir şey ve 01.59.00 dan yukarı olan basebandlere yazılımsal unlock imkanı yok (iPhone 4) Gevey söz konusu ki onlarda iOS 5 ve üzerinde uyumsuz

 120. paristi dedi ki:

  benim durumumda olan hele iphone dünyasına yeni girenlerin sormak istedikleri çok şey var. internette araştırma yaptım. anlatımlar, cevaplar v.s tatmin edici değil bir bilgi verilmeye çalışılmıyor yani net ve öğretici bir bilgi göremedim. sonra bu siteye rastladım. şunu söyleyebilirim anlatımlar ve cevaplar o kadar hoşuma gittiler ki artık siteyi favorilere ekledim. bu kadar net bilgiler veren bir yer bulmuşken birikmiş soruları yada takıldığımız konuları tabiki soruyoruz. bu tür sorulardan rahatsız olmamanızı diledikten sonra durum izahına geceyim.

  eger Jailbreak sadece cihazı açmak için ise sadece anlatımdaki “Sim Aktivasyonu (Hactivation) Nasıl Yapılır?” işlemi yapmak yeterli olacaktır. sonuç: jailbreak cihazı açmak içindir sim kartı takıp tel. gibi kullanmak değil. anladığım şey budur. doğru mu?
  şimdiden teşekkür ederim

 121. elmadoktoru dedi ki:

  Teşekkürler güzel düşünceleriniz için, jailbreak’in ne olduğu ile hactivation’un ne olduğu açık bir şekilde konuda ifade edilmiş. İlk sorunuzda sorduğunuzu daha iyi ifade etmek adına da farklı bir şekilde izah etmiştim. Şu anda bana sormak istediğiniz bir şey mi var? Yahut anlaşılmayan bir konu mu var? Bana net olarak yazarsanız memnun olurum, elimden geldiğince de açıklayabilirim.

 122. karakartal0684 dedi ki:

  mehmet bey bır sorunum var :sad:.bılıyosunuz cıhazımda redsnow jaılbreak var ve sabah telefonu elıme aldım kılıt seslerı ve oyun seslerı cıkmıyo acaba hoparlordemı bır arıza var dedım muzıkcaları actım muzıkler calıyo.sorun ne olabılır sızce olmazsa eger ıtunesten gerı yukleme yapacagım oda olursa artık :sad:(

 123. karakartal0684 dedi ki:

  mehmet bey ozur dılıyorum senden kılıf degıstırırken ses kısma tusu asagı ınıp sessız moda gırmıs sonradan aklıma geldı duzelttım.

 124. rifat.cesa dedi ki:

  mrbalar mehmet bey bende iphone 4. 4.3.3 srümlü yurt dışı telefon var ben bunu gevey olmadan 4.3.3 custum fırmware ile kullanabılırmıyım ?

 125. elmadoktoru dedi ki:

  Hiç gerek yok ki zaten 4.3.3 direk jailbreak yapılabiliyor http://www.jailbreakme.com sitesine girin solda simgenin altında install cydia göreceksiniz.

 126. rifat.cesa dedi ki:

  telefonum zaten jaılbreklı ben dırek ultrasnowu indirip kursam telefonu geveysız kullana bılırmıyım ? bb 04.10.01

 127. elmadoktoru dedi ki:

  Geveyi kullanabilirsiniz tabi baseband sürümünüz uygun gevey kartlar da farklılık oluyor biri 112 arama zorunluluğu birisi ise cydiadan kendi özel uygulamasının yüklenmesini istiyor. Sonuçta geveyler bu baseband ve ios sürümünde çalışıyor

 128. rifat.cesa dedi ki:

  ben onu demek istemedım benım telefonum zaten geveylı ama hergun şebeke gıdıyor hattı çıkar tak 112 kıyı ara fılan çok zor olyo ben diorum telefonu geveysız kullanabılırmıyım ultras0nowu indirip kursam geveysız kullanabılırmıyım dıorum ,?

 129. elmadoktoru dedi ki:

  Hayır zaten gevey kullanmanızın nedeni cihazınızın sim kilitli almadından dolayı… 1.59.00 yani ilk çıkan iphone 4’lerin basebandi dışında ultrasn0w ile sim kilit açamazsınız

 130. eda serince dedi ki:

  merhabalar ben evey ileçalışan 1pohone4 ümü itunes üzerinden 19-12-2011 de güncelleme yaptım şimdi de sim taktıgımda görmüyor ne yapmam lazım ?

 131. elmadoktoru dedi ki:

  Bekleme durumundasınız siz de uyumlu bir gevey veya başka bir çözüm bulunana, sunulana kadar. Çünkü mevcut gevey’iniz yüklediğiniz sistemle uyumlu değil.

 132. gürkan dedi ki:

  memocan bu sayfayi bulmadan önce baska bir yerde iki jailbraki üstüste yapmayin cakisir falan diye bi yaziyordu sacma geldi bana ama simdi yenisini yüklemeden sana bi sormak istedim cakisma diye bisey varmi:-?

 133. elmadoktoru dedi ki:

  Tabiki yok öyle bir şey tethered jailbreak yaptın ve bugünlerde bir untethered jailbreak yayınlandı o zaman mevcutun üzerine yapıyorsun zaten ve çakışma olmuyorda bu durumda mı olacak. Ben iki değil 3 bazen 4 kere üzerine yaptığım olur jailbreaki. Sen devam et.

 134. yqlcin dedi ki:

  Mehmet bey yapmaya calıstım ama olmuyor restore olmuyor hic bir sekilde

 135. elmadoktoru dedi ki:

  Yalçın hoşgeldin öncelikle, ayrıca yapılamadığında verdiği hata nedir bir hata numarası veya başka bir şey? http://www.mmcn.org/iphone/iptt-nasil-yuklenir-ve-kullanilir.html bu konuyu da oku canlı destek veririz oradan sana da herkese verdiğimiz gibi aklında olsun buradan zorlanırsan

 136. yqlcin dedi ki:

  simdi sizin dediginiz gibi yaptım hersey harfi harfine uyguladım ipsw dosyasını hazırladım itunes acıp restore + shift yapıp hedefi gosteriyorum ilk asama geciyor ikinci asamada 3194 hatası veriyor ve oyle kalıyor

 137. elmadoktoru dedi ki:

  Hosts dosyası ile ilgili sorununuz var yahut yüklenmeye çalışılan sürüme ait shsh kaydınız yoktur bu nedenle her iki sebepten dolayı yükleyememiş olabilirsin

 138. yqlcin dedi ki:

  abi bisey sorcam jeanbreak yaptı ve ananas cıktı yuruyen ondan sonra apple logosunda kaldı burada justboot mu calıstırıcam

 139. elmadoktoru dedi ki:

  Aynen arkadaşım yapman gereken o

 140. burak dedi ki:

  merhaba mehmet bey.ben iphone 3gs kullanıyorum .daha yeni yeni alıstım telime diyebilirim.ve suan 4.1 yazılım yüklü .tam arastırma yapmadan yazlım güncellemeyeyim dedim.cihazı aldıgımda telin jailbreakli oldugunu soylediler bana ve sahıstan aldım ürünü vodafonedan aldıgını soylemişti bana.jailbreak olayı sıksık yapmamız gereken bir olay oldugunu kavradıktan sonra artık bende bu tür basagrılarının içerisine girmem gerektigini düşünüyorum.yalnız neyin dogru neyin yanlıs oldugunu dogal olarak bilmiyorum.herkes ayrı bir telden çalıyor sizin görüşünüz bu cihaza jailbreak yapmalımıyım (program ve oyun sıkca kullanıoyrum)?ve asıl sorum su 5.01 güncellemesi cıkıyor itunesta direk olarak belirttiğiniz 5.0 yazılımı göremedim .bazı forum sitelerinde 3gs de yükseltme işleimini yaptıktan sonra jailbreak yaptıgımızda untethered olabileceği yazılıyor ne kadar doğru sizce??

 141. uğur dedi ki:

  sagol hocam ya just boot olayını bılmıyordum ekran donum kalıyodu :-))) sımdı oldu tenks

 142. elmadoktoru dedi ki:

  Untethered olabilmesi için cihazın old bootrom olması gerekir değilse o zaman untethered olmaz tethered olur. Türkiyeden alınmış cihazlarda sim kilit vb. olmadığından sürüm yükseltebilirsin jailbreak yaparak da old bootrommu değil mi anlamışta olabilirsiniz. En son sürüm iOS 5.0.1 olduğuna göre shsh kaydı alınmış sürümler dışında bu sürümden başkasını yükleyemezsiniz.

 143. murat dedi ki:

  Öncelikle jailbreak yardımınız için çok teşekkür ederim.en anlaşılır ve açıklayıcı sizin hazırladığınız olmuş.elimde iphone 4 var sizin tariflerinizle 5.0.1 e jail break yaptım ama installious programının hangi sürümünü hangi siteden yüklemem gerektiği hakkında tereddütlerim var.yardımcı olursanız çok memnun olurum.
  saygılarımla…

 144. elmadoktoru dedi ki:

  Teşekkür ederim, installous Hackulo isimli sitenin yani kaynağının (source) ürünüdür. Doğal olarak da bu kaynaktan indirilmesi daha yerinde olacaktır. Eğer cydia’da “cydia.hackulo.us” isimli kaynağı eklememişseniz bunu ekleyin, yok eğer ekli ise o zaman bu kaynaktan installous uygulamasını indirebilirsiniz.

 145. cemalnl dedi ki:

  İyi günler öncelikle yazını çok açıklayıcı buldum, ios ve apple hakkında bu kadar anlaşılır, sade ve Türkçe kaynak bulmak zor. Yazınız ile ilgili bir noktayı kafamda kesinleştirmek istiyorum, elimde 4.3.1 versiyonunda bir iphone4 var zamanında amerikadan almış ve bir kaç ay önce 170$ ödeyerek factory unlock yaptırmıştım (büyük ihtimal olaydan haberiniz olmuştur). Ben şimdi bu cihazı 5.0.1 versiyonuna yükseltmek istiyorum ve untethered jb çıkana kadar da jb yapmayı düşünmüyorum fakat elimde (AT&T) orijinal sim kartım yok. Yazınız da aklıma takılan kısım, telefonu normal itunes üzerinden 5.0.1 e yükselttik den sonra, hactivasyon için redsnow u açıp jb kısmına girip tüm tick leri kaldırıp next e mi basmam gerekiyor? (eğer böylese telefonun bu işlemi yaparken kapalı mı olması gerekiyor yoksa acil arama ekranında mı durması gerekiyor?) İlginiz için teşekkürler

 146. elmadoktoru dedi ki:

  Evet o durumu biliyorum ve bir ara att unlock açılmıştı. Neyse, şimdi cihaz sizin factory unlock durumuna geldikten sonra zaten aktivasyonu da her kartla yapabilirsiniz. Çok gerekirse de jailbreak yapınca redsn0w ile aktivasyon da yaptığından sorun yok. Ama her kartla aktif edersin

 147. mehmet ali dedi ki:

  merhaba ben ipod 4.nesil ios5 almayı düşünüyorum.bazı sitelerde untethered jb’nin çıktığı söyleniyor.acaba doğru mu ayrıca vermiş olduğunuz videoda arkadaş aleti kapatınca tethered olmasına rağmen tekrar jb yapmıyor.cydia denilen markette oyunlar hakkında bilgi verirseniz çok sevinirm.teşekkürler.

 148. elmadoktoru dedi ki:

  Untethered jailbreak henüz yayınlanmadı evet video zaten untetheredın hazır olduğunu göstermek için çekilmiş kısa zaman sonra geliyor

 149. sercan dedi ki:

  ios 5 untethered cıkmıs.gercekten cok sevindirici bir haber acaba siteye videolu anlatımı ne zaman koyarsınız?

 150. elmadoktoru dedi ki:

  Zaten yukarıdaki video ile yapabiliyorsunuz tek farkı iOS 5.0 ipsw göstermek konusunu es geçiyorsunuz direk jailbreak uygulamasından itibaren devam edip uyguluyorsunuz

 151. Can dedi ki:

  JB 4.3.3’ten 5.0.1’e geçmeye çalışıyorum, extras’tan select IPSW seçeneğiyle 5.0.1 ipsw’yi gösteriyorum daha sonra jb işlemi sırasında küçük beyaz yazılardan sonra elma işareti çıkıyor ve daha sonra telefon açılmayarak usbden itunes’ bağlayın işareti çıkıyor. hiç birşekilde 433teyken çalışan telefonumu şu anda çalıştıramıyorum yanlış bir işlemmi yapıyorum?

 152. elmadoktoru dedi ki:

  Ayrı yerlere aynı konuda sorarsanız karışıklık oluyor diğer konudan yanıtladım mümkünse tek bir yerden yorum gönderirseniz sevinirim aynı konu için…

 153. Emre dedi ki:

  Benim Ipadim var dediklerinizi yaptım sonra ıtunese bağla dedi sonra yazılım yok sürüm yok falan dedi bende geri yükleye bastım yazılım indiriyorum doqrumu yaptım ?

 154. elmadoktoru dedi ki:

  Yani yeni surum yok be indirecek tabiki aynen devam tabi

 155. muhammet dedi ki:

  bende ilk kez jb yapacağım. AMa merak ettiklerım var
  1- Jb yaparken telefondan ınternete gırıyor mu
  2- Jb yaptıktan sonra uygulamaları internetten indireblir mıyız

 156. elmadoktoru dedi ki:

  JB yaparken yapılacak bilgisayarda internet bağlantısı olmalı ayrıca jailbreak sonrası uygulamaları installous isimli uygulama üzerinden indirip kurabilirsiniz. Bu kelimelerden yabancı gelen olursa sağ tepede arama kutusuna yazarak ayrıntılı bilgiye erişebilirsiniz.

 157. tuğe dedi ki:

  Telefonum daha garantili jb yapınca garanti kapsamından çıkıyomu ?

 158. elmadoktoru dedi ki:

  Jailbreak illegal değil ancak dışarıdan bir müdahale olarak görülebilir bu nedenle de garanti dışı sayabilirler. Ancak garantiye gönderilecek telefonu restore eder ve sistem geri yedeğini yüklemezseniz kimse bunu anlayamaz değil garanti firması apple bile anlamaz. Bunu değerlendirip ne yapacağınıza karar verebilirsiniz.

 159. tugce dedi ki:

  Ya ben becerememekten korkuyorum beceremezsen telefon çöküyomuş sanırım öyle duymuştum. yardımcı olduğunuz için teşekkürler

 160. erdem dedi ki:

  benim pc vista ben hangisini yüklicem hacı ?

 161. elmadoktoru dedi ki:

  Hacı diye birine sormuşsunuz ama kendisi yok sanırım burada, cihazınız hangi iOS sürümü ise onu yükleyeceksiniz

 162. Sadik dedi ki:

  Aktivasyonu geçmek için sadece son adımı yaptım evet orayı atladı telefonum açıldı fakat sim kartım şebeke bulamıyor sol üstte servis yok yazısı sürekli çıkıyor. Ne yapmam gerekir ? Teşekkürler..

 163. elmadoktoru dedi ki:

  Kartiniz sebeke bulamiyorsa o zaman cihaziniz sim kilitli demektir. Buna yapilacak olan bir sey yok en azindan bu uygulama ile

 164. Sadik dedi ki:

  Ultrasnow ile sorunu hallettim teşekkürler..

 165. igungormez dedi ki:

  Slm, benim bir sorum var.. ıphone 4 4.3.3 tel imi 5.0.1 e yükselttim haliyle baseband 04.11.08 e yükseldi. daha sonra 4.3.4 e düşürdüm , şimdi ise 5.0.1 e yükselmiyor, sürekli değişik kodlarda hata veriyor..

 166. elmadoktoru dedi ki:

  Değişik kodların ne olduğu önemli bir de hosts dosyası ve bunun yerini biliyorsanız bulunduğu yerde yedeğini alın ve sonra oradan silip deneyin. Ama baseband düşmez zaten biliyorsunuz

 167. igungormez dedi ki:

  Teşekkürler.. Hem duyarlı hem de hassas tutumunuz için..

 168. elmadoktoru dedi ki:

  Rica ederim, yarımcı olabildiysem ne mutlu…

 169. loshadka23 dedi ki:

  memocan jailbreak yapilan cihazi yeni bir cihaz olarakmi yoksa itunes yedeklemesinden geri yuklemeyimi sececek seceneklerde birde i cloud var ona hic girmiyorum

 170. elmadoktoru dedi ki:

  Üst üste yorum yazmışsın ama bilgisayarın başında değildim her zaman da olmuyorum otomatik onay için de yazı yazdığın yerin hemen üzerinde açıklama yazıyor 🙂 yeni iphone olarak da tanıtırsın yedekten geri de yüklemeyi seçersin mesele senin gevey çalışacak mı hakkında kısmına bak 4.11.08 ise gevey çalışmaz artık

 171. Seda dedi ki:

  Slm mehmet bay ben versiyon yenılemem lazım bu işlemle yapabilirmiyim acaba ..Telefonum yurdısı 3 g s surum .1.3 .1 yukselmek ıstıyorum sızden a&t kartıda almıstım elımde mevcut bana bılgı verırsenız cok sevınırım…

 172. elmadoktoru dedi ki:

  Tabi yapabilirsin mesele değil aynı şekilde sn0wbreeze ile veya sim kilitli değilse direk itunesten yapabilirsin

 173. kadir dedi ki:

  exploit failed hatası alıyorum sürekli ya telefon salak oldu

 174. elmadoktoru dedi ki:

  Jailbreak yapmakta olduğunuz bilgisayarda internet bağlantısı var mı bir de hangi sürüm hangi cihaza yapıyorsunuz hiç bilgi vermemişsiniz

 175. bekircik27 dedi ki:

  abi slmlar makalelerin için çok tşk ederim.telefonunum için orjinal demişlerdi fakat değilmiş 5.0.1 e itunesten yükselttim 🙁 telefon simlock ta kaldı senin yönetminle simlocktan çıkardım. fakat 3 operatör ü de denedim servis yok uyarısı veriyo şebeke yok anlıycanız 🙁 ne yapmam gerek bana bi yardımcı olabilirmisiniz… 2 gündür telefonsuz kaldım

 176. elmadoktoru dedi ki:

  Maalesef yapilacak bir sey yok uc aydan bu yana sizin gibi kilitlenen telefon sahibi bir cok arkasimiz var ve gevey ultra sim aparati bekliyorlar siz de cikana kadar bekleme durumundasiniz. Att yani amerika telefonu degil avrupa cihazi ise sim kilidi ucret mukabilinde kaldirilabiliyor sizin cihaz nereden gelmis bilmek lazim

 177. kadi dedi ki:

  [quote name=”Mehmet YAZICI”]Jailbreak yapmakta olduğunuz bilgisayarda internet bağlantısı var mı bir de hangi sürüm hangi cihaza yapıyorsunuz hiç bilgi vermemişsiniz[/quote]
  cihazım iphone 4 32 gb ios 5.0.1 yüklü redsn0w 0.9.10b5c sürümünü yüklemeye çalışıyorum pc de internet bağlantısı var ayrıca cihaz türkiyeden alınma genpa garantili başka bir bilgiye ihtiyaç varmı bilmiyorum sürekli exploit failed hatası alıyorum cihazı acmak için üst ve orta tuşa basılı tutuyorum

 178. elmadoktoru dedi ki:

  Bir başka sürümünü, bir alt sürümü deneyip uygulayın, muhtemelen dfu moda almakta bir sıkıntı var yahut bilgisayarınız ile ilgili bir sıkıntı olabilir. Başka bir pc de denemek çözüm olabilir.

 179. yondem dedi ki:

  Merhaba, iphone 4 amerikadan geldi ios 5.0.1 firmware 04.11.08 redsn0w 0.9.10b1 ile jailbreak yaptım fakat sim kilidi açılmıyor. Yardımcı olabilir misiniz? Teşekkürler

 180. elmadoktoru dedi ki:

  O basebande ait cihazın sim kilidini açamazsınız blogda ana sayfada gevey konularına bakabilirsiniz.

 181. yondem dedi ki:

  gevey sadece iphone 4s için gibi anladım ben, sanırım yanlış anladım

 182. elmadoktoru dedi ki:

  Çıkacak olanı kastediyorsanız evet ama iphone 4 olanlar da beklemede zaten detaylar bu konuda http://www.mmcn.org/iphone/gevey-ultra-s-iphone-4s-sim-unlock-aparati.html

 183. hüseyint dedi ki:

  Hocam ingilizce kaynaklarda aradım ve o kadar çokki bilgi kirliliği olmuş 🙁 az kalsın ücretli program alıp deniyecektim tam o sırada sizin bloga denk geldim. Gerçekten Allah razı olsun . İşe yaradı.

 184. redhalil dedi ki:

  redsnow 0.9.10b6 link ölü indirme falan yokk? for windows’a tıklıyorum boş sayfa çıkıyor

 185. elmadoktoru dedi ki:

  O zaman siz de bir sorun var tıkladığınızda indirme sayfasına gidiyor direk, dev team’in eklediği linkler

 186. redhalil dedi ki:

  internet exp. ve google chorome’den denedim yine aynı boş sayfa veya safya görüntülemiyor çıkıyor.Eski sürümlerde böyle değildi direk tıklayınca indirirdi.Ama sağlık olsun

 187. serkan.altas23 dedi ki:

  yukarıda redsn0w verdiğiniz sürümleri tıkladığımızda boş sayfa çıkıyor programları indiremiyoruz yardımcı olabilirmisiniz mail adresimle bilgi paylaşımında bulunursanız sevinirim..

 188. Mustafa Batukaan dedi ki:

  mehmet bey
  cihaz siyah ekranda kaldı ve PC ekranındaki yükleme kutusuda birazcık yükleme yapıp o şekilde kaldı ilerleme olmuyor. sürüm ios 5.01 ne yapabilirim

 189. elmadoktoru dedi ki:

  İşlemi tekrarlayabilirsiniz, ayrıca redsn0wa sağ tıklayın yönetici olarak çalıştır seçeneği ile başlayın

 190. Mustafa Batukaan dedi ki:

  Sanırım Telefonun Uçtu 🙁

 191. elmadoktoru dedi ki:

  Uçacak kaçacak bir şey yok, işlemleri bahsettiğim gibi tekrarlayın sorun olmaz

 192. 10LiNe dedi ki:

  Merhaba TeLefon Sürürüm 5.1 Jeilbreak İçin Hangi Sürümün Uygun oLduğunu SööyLeyebiLir Misin

 193. elmadoktoru dedi ki:

  iOS 5.1 için kalıcı jailbreak yok tethered olan tek sürüm var o da Redsn0w 0.9.10b6

 194. 10LiNe dedi ki:

  O Zaman KaLıcı Jailbreakın Çımasını BekLemekte Fayda Var CevapLar için Teşekkür Ederim

 195. gökhanay dedi ki:

  ben dediğinizi aynen yaptım cihaz açıldı sürüm 5.1 cihaz iphone3gs ama servis yok diyor ne yapmam lazım

 196. redhalil dedi ki:

  Sağolun Mehmet Bey şimdi hotfile’den indiriyorum teşekkürler.Bu arada untethered ne zaman çıkar?

 197. elmadoktoru dedi ki:

  [b]@nuri[/b] evet aynen öyle beklemekte fayda var.
  [b]@gökhanay[/b] cihazınız sim kilitli demek ki neden sim kilitli cihazınızı yükseltme ihtiyacı duydunuz? Ultrasn0w’u cydiadan yüklediniz mi baseband sürümünüz kaç?
  [b]@redhalil[/b] ben de teşekkür ederim, untethered zamanı belli değil bir açıklama yapmadılar

 198. gökhanay dedi ki:

  ultrsnow u cydia dan yuklemedım basebanda nereden bakıyo nasıl yapavagım detaylı bi şekilde anlatırsanız mınnettar kalırım sağolun şimdiden

 199. elmadoktoru dedi ki:

  Ayarlar>>Hakkında kısmına girin aşağılarda modemö firmware yazar karşısında ne yazıyor ayrıca cihaz yurtdışı sanıyorum

 200. gökhanay dedi ki:

  05,1605 yazıyo bıldıgım kadarıyla yurt dışı degıl cıhaz

 201. elmadoktoru dedi ki:

  Yurtdışı değilse hattın gelmesi lazım daha önceki sürüm neydi cihazın. Jailbreak sonrası mı oldu yoksa sürüm yükseltme sonrası mı

 202. gökhanay dedi ki:

  sürüm yükseltmeden önce normal calısyodu jaılbrek yaptım servis yok diyo ve ilk açıldıgında engelleme var diye bişey cıktı

 203. gökhanay dedi ki:

  daha önceki sürüm de eskıydı 4.1.1 di galıba yanlıs hatırlmaıyorsam

 204. elmadoktoru dedi ki:

  Tamam siz sürüm yükselttikten sonra sorun olmuş o zaman cihazınız yurtdışı. Siz cihazı nereden nasıl aldınıoz bilgi verirseniz anlamaya çalışıp doğru bilgilendireyim sizi

 205. gökhanay dedi ki:

  telefoncu tanıdık bi arkadaştan aldım ama kutusu filan herşeyı vardı daha oncekı sahıbı kilit koymustu zaten itunes ten herhangı bi işlem yapamaıyodum oyuzden bende surumu yukselttım sızın bı sevrısınız varsa getıreyım yarın cıhaza yakından bakın ıstersenız

 206. elmadoktoru dedi ki:

  Gökhan cihazının model numarası nedir ona da hakkında kısmından bakabilirsin ama cihazın muhtemelen yurtdışı ve cihaz direk sürüm yükseltince basebandi de yükseliyor ve sim kilitli oluyor. Sen modeli de belirtirsen anlayacağız

 207. gökhanay dedi ki:

  model no:mc133fb 3gs 32 gb

 208. elmadoktoru dedi ki:

  Tamam cihazın sim kilitli değil görünüyor, bu durumda sim kartın eski olabilir 64kb tan daha eski olabilir mi? iOD 5.1 de bunu yaşayan arkadaşlar vardı

 209. gökhanay dedi ki:

  sımdı baktım 64 kb yazıyo ama kartı alalı 1.5 yıl oldu ama surum yukseltırken farklı bı sım vardı ondan olabılır mı yukselttıkten sonra farklı bı sım taktım

 210. elmadoktoru dedi ki:

  Şimdi sen temiz bir kurulum yap yani iTunese bağla ve restore et cihazı. Jailbreak olayına sonra bakarız, cihazı iTunese bağla ve restore (geri yükleme) butonu ile iOS 5.1 yeniden kur.

 211. gökhanay dedi ki:

  tamm tsk ederim seni de bu saate kadar yordum sağolasın

 212. elmadoktoru dedi ki:

  Canın sağolsun, işin görülsün maksat.

 213. Barış Sak dedi ki:

  Mehmet abi benim ipod touch ımın sürümü 5.1 jailbreak yapsam bir şey olur mu ?

 214. elmadoktoru dedi ki:

  Jailbreak ile ilgili bir sorun olmadigi surece sorun olmaz ama 5.1 icin kalici jailbreak yok tethered denen ve cihaz kapatilip acilinca redsn0wa baglamak zorunda oldugunuz metod mevcut ana sayfaya donerseniz redsn0w konusnda bilgi iceren yeni konuya ulasirsiniz

 215. ahmetatmaca dedi ki:

  hocam size nasıl ulaşabilirim telefon üzerinden burdan tamm konuyu anlatmam mümkün değil.. dönüş yaparsanız sevinirim ??

 216. engin tombas dedi ki:

  hocam size nasıl teşekkür etsem azdır allah razı olsun tel açıldı ama servis yok gene

 217. elmadoktoru dedi ki:

  Servis yok derken hangi cihazdan bahsediyoruz, iPhone 4 ve sim kilitli bir cihazdan ise baseband surumu uygun olmadigindan yapacak bir sey yok beklemekten baska

 218. sakir dedi ki:

  slm mehmet abi yazılarınızı okudum ben ipohone 4 vodafondan aldım enson surum yüklü cydia yukleye bilirmiyim teşekkürler

 219. elmadoktoru dedi ki:

  En son sürüm yüklü derken kaç sürümü belki 5.1 değildir, 5.0.1 olabilir. Neyse, ikisi de jailbreak olur gerçi bir tanesi tethered biri untethered olacak zaten cevabını da almış oldun her durumda.

 220. Canberk dedi ki:

  Merhaba. Bir arkadasimdan ikinci el ipod aldim. Ios 4.2.1 yuklu ve jb yapilmis ama bu jb cihaz kapandiginda acilmasini onluyormus. Bu yuzden ios 5.0.1 yukleyip jb yapmayi dusunuyorum. Yeni jb yaptigimda cihaz kapandiginda acilir mi? Jb beceremezsem cihaza bir zarar gelir mi?

 221. elmadoktoru dedi ki:

  Zaten şu an bulunduğunuz o sürüme kapanıp açıldığında sorun olmayan sürüm jailbreak var yukarıdaki sürümden indirip üzerine anlatımdaki gibi yapın yeter. Anlatıma bakın cydia seçeneğinin geleceği kısmda cydianın seçim kutusunu kaldırıp devam edeceksin hepsi o. Zaten dediğimi anlatıma bakınca anlayacaksınız

 222. Canberk dedi ki:

  Anladim tesekurler peki ios 5 yuklemem daha iyi degil mi ios 4 ile arasinda ne fark var bilmiyorum?

 223. elmadoktoru dedi ki:

  Yüklerseniz iOS 5.1 son sürüm yüklersiniz 4. nesil ise zaten yine tethered jailbreak var sizdekinden ayrıca iOS 5 neler getiriyor derseniz http://www.mmcn.org/teknoloji/ios-5-hangi-cihazlara-neler-getiriyor.html konusuna tıklayabilirsiniz.

 224. Canberk dedi ki:

  Tesekkurler simdi ios5’in farklarini okudum. Forumlardan okudugum kadariyla biliyorum; 5.0.1 dosyasini indirip restore yaparsam sanirim kapaninca sorun olmayan jb yukleyebilirim.

 225. elmadoktoru dedi ki:

  Kapanınca sorun olan tethered olmayan untethered bunu bildikten sonra siz 5.0.1 yükleyemezsiniz bunun için shsh kaydınız olması lazım yoksa sadece iOS 5.1 yüklersiniz onun da untethered jailbreaki yok tethered var.

 226. elmadoktoru dedi ki:

  Yahut bulunduğunuz sürümü untethered yapar kullanırsınız

 227. Canberk dedi ki:

  Cok tesekkurler yardiminiz icin

 228. Canberk dedi ki:

  Kusuruma bakmayin emin olmak icin soruyorum. Untethered yaparken yalnizca cydia kutusunu kaldirip yukleyecegim degil mi?

 229. elmadoktoru dedi ki:

  Evet aynen öyle neden? Çünkü cydia zaten kurulu çakışmasın diye.

 230. Canberk dedi ki:

  Tekrar tesekkur ederim cok yardimci oldunuz 🙂

 231. 10LiNe dedi ki:

  KonuyLa ALakası Yok Ama Nereye Yazacağımı BiLemediğim İçin Buraya Yazıyorum Kusura Bakma. GünceLLeme Sonrası TeLefonun Sesinin AzaLdığını Hissediyorum ÖzeLLikLe Müzik DinLerken Bunun Bi Çaresi Varmıdır? Restore Ettim Yine Aynı

 232. elmadoktoru dedi ki:

  Yazilimsal anlamda boyle bir sorun var demek icin genel bir hata oldugunu gosteren geri bildirimler olmali ama yok. Buna dayanarak surumle alakasini kurmak zor.

 233. tombaş dedi ki:

  Arkadaslar s.a. Benim cihaz Türkiye turcell çıkışlı teknik servise verdim 5.01 yukluydu eleman 4.1 e almış jeilbreakle 5.1 e gecebilecegimi söyledi iTunes dan güncelle dedim olmadı DFU modda geri yükle yaptım oldu ancak aktivasyon yapamadım ne kadar ugrastiysam olmadı şimdi jeilbreakle 4.1 e geri dondüm zor bela operatör geldi, şimdi demek istediğim bu cihaz türkcell çıkışlı ve bunun iTunes dan rahatlıkla 5.1 geçip açılması gerekmiyormu. Base band’im 06.15.00 – 4.1 jeilbreaki temiz restore etmeden geçtim yalnız şimdi de restore etmeye korkuyorum şebeke gidecek diye inanın 3GS 32 gb ti 600 e aldım bana 950 ye geldi ne olur artık para vermek istemiyorum bilen biri bana yardımcı olursa şimdiden Tesekkurler

 234. elmadoktoru dedi ki:

  Cihazınız teknik serviste mi bu hale geldi bilemiyorum ama Turkcell’den alınma bir cihaz ise bundan hata yapmıyorsanız 06.15.00 baseband neden yüklenmiş bu yurtdışı sim kilitli cihazlara yüklenen ipad basebandi. 3G ve 3GS’lere bu uygulanıyor ama sizin cihaz Türkiyeden alınma bir cihaz ise bunu yapan cinayet işlemiş gibi bir şey.
  Yahut size bunu ilk satan açıklamamış ve cihaz sim kilitli Türk kartları ile çalışsın diye bu işlemi yapıp 6.15.00 yapmışlar. Doğal olarak kalıcı jailbreak olmayan bir sürümü yükleyip kullanamıyorsunuz çünkü ultrasn0w denen cydia uygulaması kurulmadan şebeke gelmez. 5.1 için de kalıcı jailbreak yok ve tethered olduğundan cihaz kapanıp açılınca tekrar redsn0w ile açılabiliyor olayın özeti bu.

 235. tombaş dedi ki:

  Saol hocam Eyvallah. bunu yapan salak bana bile sormadı yapıp elime verdi hadi Eyvallah dedi. Şimdi bana sorun yapacak Bi durum varmı yada bana artısı varmı bide iPad baseband’ini iPhone’a nasıl döndüre bilirim ve normale donermi

 236. elmadoktoru dedi ki:

  iPad basebandi eski haline asla dönmez bu şekilde konuşmaya devam

 237. kaburkan dedi ki:

  Merhaba Mehmet Bey, elimde oldboot 3gs var, ios4.2.1 den 5.1’e yükselteceğim. basebandi 6.15.00 daha önce redsn0w ile jailbreak yapmıştım. Bir hata yapmamak için ne yapmamı öneriyorsunuz, snowbreeze kullanabilir miyim, teşekkürler

 238. elmadoktoru dedi ki:

  Zaten baseband sorunu yok ipad basebandi yüklü bundan hariç bir sorun olmaz. Daha önce nasıl yapmışsanız aynı şekilde yapabilirsiniz.

 239. kaburkan dedi ki:

  Teşekkürler Mehmet Bey

 240. kaburkan dedi ki:

  Tekrar Merhaba Mehmet Bey,
  İşletim sistemim Windows 7 64 bit, cihazımı dfu moduna alıyorum, itunes güncel olmasına rağmen dfu modunda görmüyor, redsn0w ile jailbreak yapacağım ancak 5.1 güncellemesini henüz yapamadım, bir öneriniz var mı tecrübeleriniz bizim için çok önemli teşekkürler.

 241. 10LiNe dedi ki:

  SeLaM Mehmet Bey 5.1 KaLıcı JaiLbreak Ne Zaman Çıkar BiLginiz Vardır MutLaka PayLaşırsanız Sevinirim

 242. elmadoktoru dedi ki:

  Bende aynı sistemi kullanıyorum ve sorun yok bilgisayar cihazının dfu moduna ailındığında driver yüklemesi yapması lazım ya dfu moda almakta bir sıkıntı var yahut başka bir şey. Firewall vb. ayarlara bakmak lazım. Redsn0w 5.1 için tethered ayrıca…

 243. elmadoktoru dedi ki:

  Bilgimiz yok bunu yayınlayacak olanlar bu konularda bilgi vermezler verdiklerinde de haberimiz olur.

 244. Musty61 dedi ki:

  Hocam sim aktivasyonu icin dediginizi yaptim ama, yine sim karti takinca, sim kilitli diyor, sim sifremi giriyorum ve telefonun sinyal bolumunde sadece ilk bar gozukuyor ama turkcell yazisi felan gelmiyor baglanmiyor. acaba sorunu nedir benim telefonun? bendeki iphone 3g ve 4.2.1 kuruludur.

 245. elmadoktoru dedi ki:

  Bu hep yapiliyor yani sim aktivasyonu ile sim kilidi yani unlock karistiriliyor. Aktivasyon sadece cihazi acmaya yarar dedigin ise unlock islemi bu da baseband uygunsa ultrasn0w ile yapilir

 246. Musty61 dedi ki:

  Hocam cok tesekkurler, dediginiz yontemi arastirdim ve uyguladim, suan cihazim calisiyor.

 247. elmadoktoru dedi ki:

  Güle güle kullanın…

 248. kaburkan dedi ki:

  Mehmet Bey teşekkürler dün gece 5.1’i sorunsuz bir şekilde yükledim, itunes’ın dfu modunda cihazı görmemesi usp portundan kaynaklanan bir sorun olduğunu tespit ettim, aynı sorunla karşılaşan olabilir diye belirteyim dedim.

 249. elmadoktoru dedi ki:

  Geri bildirim için teşekkürler, aynı konuda takılan arkadaşlarımız için iyi olacaktır.

 250. 10LiNe dedi ki:

  Merhaba Mehmet Bey KaLıcı ios 5.1 için KaLıcı JeiLbreak Çıktı MI

 251. elmadoktoru dedi ki:

  Hayir henuz kalici jailbreak yayinlanmadi

 252. SerterÖzgüryay dedi ki:

  mehmet bey, ipad 2 4.3.5 jb işlemi için redsnow’un hangi sürümünü kullanmak gerekir ve ipsw dosyası göstereceksek 4.3.4 dosyasını mı göstereceğiz yardımcı olabilirmisiniz?

 253. elmadoktoru dedi ki:

  Bahsettiginiz surume jailbreak yok maalesef sitenin sag ust kosesindeki arama kutusuna ipad 2 jailbreak yazarsaniz hangi surume nas jailbreak yapacaginizi gorebilirsiniz

 254. tombaş dedi ki:

  Hocam kolay gelsin elimde iPhone 3g var Türkiye çıkışlı iPad baseband’ini atmadan yani orjinalini bozmadan jeilbreak atmak istiyorum daha sonra iTunes den restore yaptığımda aktiftestirme problemi yasamadan nasıl atabilirim iOS 4.2.1 basebandim 05.15.04 dur. birde 3.1.3 geri dönmek istiyorum her halde shsh kaydı yok çünkü 3.1.3 U 5.01 gibi yapmışlar onu atmak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim yanlış birsey yapmak istemiyorum Emanet

 255. sembol9755 dedi ki:

  meraba mehmet by telefon yurt disi iphone 4 uzerinde 4.3.3 gevey le kullaniyorum geveyi kullanmak istemiyorum artik bunun icin yapmam gereken nedir tesekkurler saygilar.

 256. elmadoktoru dedi ki:

  [b]@engin[/b]
  Birincisi Türkiyeden alınma bir 3G zaten sim kilitsiz olur ve ipad basebandine ihtiyaç kalmaz ayrıca aktivasyon sorunu da olmaz. İkincisi 3.1.3 veya başka bir sürümü yüklemek için yapmanız gereken sn0wbreeze ile custom oluşturmak. Ona da bu konudan ulaşırsın http://www.elmadoktoru.com/?p=3942
  [b]@sembol[/b]
  Factory unlock yaptırmak için cihazınızın geldiği ülke ve şebeke belli ise kaça ve nasıl yapılacağı bilgisi verilebilir.

 257. NiqoTiWx dedi ki:

  bunun 4s ler içini ne zaman gelir acaba?

 258. özalp özçam dedi ki:

  selamlar, cihazım iphone4 jeilbreak 4.3.3 , 5.0.1 nasıl updute edicem, itunes 5.1 mevcut diyor, 5.1 update edersem jeilbreak yapamıcam… yardim rica ediyorum

 259. elmadoktoru dedi ki:

  Cihazınıza iOS 5.0.1 yüklemeniz için bu sürüme shsh kaydınızın olması lazım. Varsa o zaman sn0wbreeze ile bu işlemi yapabilirsiniz. http://www.elmadoktoru.com/?p=3942 konusundan bilgi alabilirsiniz sn0wbreeze için.

 260. NiqoTiWx dedi ki:

  ı phonuma cydia yı indirdim ama uygulama olarak gelmedi ne yapmalıyım neden boyle

 261. elmadoktoru dedi ki:

  Nasıl indirdiniz ve nasıl uygulama olarak çıkmadı anlamadım. Soru sorarken biraz ayrıntılı olarak sorarsanız anlamak için zorlanmamış oluruz ve yanıt da aynı ölçüde açıklayıcı olacaktır…

 262. Ali şimşek dedi ki:

  Merhaba bir sorum olacak umarım çözümü olan birşeydir benim şuan kullandığım baseband 4.10.01 bu basebanddan den 04.26.08 yükseltme imkanım varmıdır.

 263. elmadoktoru dedi ki:

  Neden basebandi yükseltmek istiyorsunuz ki onu anlamadım. Basebandi yükseltmek için o basebande yükselten sürümün yüklenmesi gerekir (iOS sürümü olarak)

 264. Barış20 dedi ki:

  mehmet bey birşey sormak istiyorum ilk başta yanlış yerde yazdıysam kusura bakmayın bende 5.0.1 var iphone 3gs 32 gb ve kasıyo cydia dan tweek kaldırmam gerekiyormuş acaba hangilerini kaldırım yardımcı olursanız sevinirm ve eger cydia da kalmakası gerekn tweeak ler diye link varsa ondan da bakabilirm teşekür ederim

 265. elmadoktoru dedi ki:

  Cydia tweak’leri dendiğinde sizin yükledikleriniz kastediliyor yoksa cydia için cihazınıza gerekliler değil. Sonradan ne yüklemişseniz onlardan sileceksiniz

 266. Barış20 dedi ki:

  iyide olan programlar ultrasnow var onu kaldırımsam sim gider başka ne varki hakolus falan var onları kaldırım mı add den eklediklerimiz yardımcı olurasnız sevinirm ve kasması normal mı ? nasıl kasmayı kaldıra bilirim başka yolla 32 gb telefon olmaması lazım ama

 267. elmadoktoru dedi ki:

  Ultrasn0w dışında siz tweak yükleyip yüklemediğinizi bilmiyormusunuz? Yüklenmiş olanlar zaten sizin yükledikleriniz ise bunları biliyor olmalısınız yok bunlar dışında jailbreak ile kendisi yüklenen ise zaten onlar kasmaz. Sistem restore isteyebilir yeniden jailbreak filan yoksa problem olmaz kasmaz 3gs

 268. altugcann dedi ki:

  ben jailber uygulamasını yapıyorum redsnow kullanarak iphone 3gs iPhone2,1_5.0.1_9A405_Restore yüklüyorum ama hata veriyor ne yapmam gerekiyor verdiği hata ise

  Mounting rofts as read-only….
  ERROR!..
  AppleBCMWLANCORE::handleIOKitBusyWatchdogTimeout():Error, no successful firmware download after 60000 ms!! Giving up…

 269. elmadoktoru dedi ki:

  redsn0w’u çalıştırırken yönetici olarak çalıştır seçeneği ile çalıştırıp deneyin

 270. xswordx dedi ki:

  Sayın Mehmet bey Tethered Jailbreak olayını tam anlamadım da birşey sorucam benim iPhone 3G 8G simlock sorunu olmayan telefonun var. Buna bu Jailbreak işlemini yapamıyormuyum

 271. elmadoktoru dedi ki:

  Tethered ile untethered arasındaki fark tethered olan kalıcı değil cihaz kapatılıp açılınca redsn0wa bağlayıp justboot işlemi ile açılabiliyor untethered ise kalıcıdır cihaz kağanıp açılsa da sorunsuzca çalışır hepsi bu. Cihazın sim lock sorunu yoksa yaparsınız tabiki iOS sürümü de uygun

 272. safa dedi ki:

  hocam acaba bu işlemin bir riski var mı ?açılmama gibi

 273. safa dedi ki:

  benim cihaz ıpod touch sürüm 5.1 hangi jalibreak programını indirmeliyim

 274. elmadoktoru dedi ki:

  Redsn0w’un son sürümü işinizi görür ancak bağımlı jailbreak (tethered) bu ve açılmama vb. durumlar olmaz olsa da açılabilir zaten olumlu olumsuz tüm sorumluluk size ait ve dikkatlice anlatımlar uygulanırsa açılmama gibi durumu olmaz. Ama tethered jailbreak bu ve cihaz kapatılıp her açıldığında redsn0wda justboot yapılmalı öyle açılır

 275. Safa dedi ki:

  Hocam dün jalibreak yapmaya çalıştım ama olmadı.oncelikle dfu moduna aldım program herseyi yükledikten sonra wait reboot dediği anda iPod kendi kendine açılıyor ne yapmalıyım

 276. elmadoktoru dedi ki:

  Orjinal kablo kullandığına dikkat et varsa başka usb yuvasına takıp yönetici olarak çalıştırma seçeneği çalıştırıp dfu moduna alma işlemini tam yaptığına emin ol. Başka şekilde olmaz dilersen sn0wbreeze ile de deneyebilirsin

 277. safa dedi ki:

  cihaz yurt dışından geldi hocam.maalesef olmuyor aynı şekilde waiting for rebootta ıpod kendiliğinden açılmakta dfu moduna almasa zaten programları yükleme yerine geçiş yapmazdı snowbreeze de sanki biraz karışık hata yaparsam açılmamasından korkuyorum

 278. Safa dedi ki:

  Abi bu cydianin verdigi indirme linklerinin çalısmama ihtimali varmi acaba ben jalibreak yapmayı çok istiyorum ancak redsnowdan yapmadım snowbreeze ile yapmak zorundayız maalesef

 279. elmadoktoru dedi ki:

  Cydianın indirme linkleri derken neyi kastettiniz…

 280. Safa dedi ki:

  Bir videoda gormuştum cydiadan oyun indirirken o oyunun indirme linklerini getiriyor karşısına filehopetu sanırım Bu linklerin çalısmama ihtimali var mı onu soruyorum hocam

 281. elmadoktoru dedi ki:

  Çalışmama ihtimali tabiki var sonuçta o linkler download sitelerine ait

 282. Safa dedi ki:

  Çalışmadıktan sonra jalibreak in ne anlamı var ki hocam

 283. elmadoktoru dedi ki:

  Yani bunları ücrete binaen eklemiyorlar ve upload siteleri bazen linkleri siler yapacak bir şey yok.

 284. Safa dedi ki:

  5.1surumunu 4.3.3(başka bir sürümde olabilir)yapmak istiyorum.buna göre bir program var mı acaba hocam

 285. elmadoktoru dedi ki:

  Shsh kaydının olduğu her sürüme geçersin ancak dediğin sorunların sürümle alakası yok bir tek tethered jailbreak olması dışında…

 286. Safa dedi ki:

  İTunes üzerinden geri yükle dediğimde hata veriyor hocam :/ jalibreak yapmak istiyorum ama 5.1e göre sadece tethered var oyüzden eski sürümlerden birini yüklemek istiyorum birde bu shsh kaydı tam olarak nedir bununla ilgili bir videonuz var mı acaba

 287. elmadoktoru dedi ki:

  genelde arama fonksiyonunu kullansanız her türlü konu var http://www.elmadoktoru.com/?p=4166 aradığın konu bu mesela

 288. Saga dedi ki:

  Abi arkadasın telefonuna jalibreakme.comdan cydia indirdik calisiyorda bunun riski varmidir kapatıldığında acilmama gibi veya başka bir zararı

 289. Safa dedi ki:

  Abi acidsn0w 5.1e göre untethered jalibreak çıkartmış gördün mü acaba tam olarak bı araştırırsan sevinirim doğruluk payı var mı tam bakamadımda eğer doğruysa yapmayı düşünüyorum

 290. elmadoktoru dedi ki:

  Saga riski yok çok daha iyi ki 4.3.3 sürümü için en iyi jailbreak o

 291. elmadoktoru dedi ki:

  Safa yok öyle bir şey var diyen de sallıyor aldırış etme

 292. Safa dedi ki:

  Abi araştırdım 5.1in semi untethered o varmış redsnow tarafından bu semi untethered ne oluyor tam olarak birde untetheredin çıkması yakinmidir sence

 293. elmadoktoru dedi ki:

  Sunuçta adı semi untethered olsun tethered olsun bu cihaz kapatılıp açılınca redsn0w’a bağlanmak zorunda… beklemende fayda var ne zaman çıkacağını kimse bilemez yayınladıklarından ancak hebrimiz olabilir, yahut onlar bir açıklama yapacaklar…

 294. Safa dedi ki:

  2hafta beklerim gelirse yaparım gelmezse 5.0.1 geçiş yayarım

 295. samed dedi ki:

  Selam Mehmet abi benim sorum su bitane ipad 2 aldim 4.3.5 versionlu onu nasil jailbreak yapabilirim acaba biraz arashtirdim bu versiyon olmuyomush galiba 4.3.3 bi de 5.0.1 oluyo diye okudum doru mu acaba oñuyosa nasil doruysa ben 5.0.1 e nasil yukseltebilirim teshekurler

 296. elmadoktoru dedi ki:

  Samed şimdi senin cihazın shsh kaydı o sürümlere olması lazım yoksa o sürümlere geçemezsin. Çünkü Apple son sürüm olarak 5.1 yayınladı bu nedenle ancak shsh kaydının olduğu sürüm yahut son sürüme geçebilirsin

 297. FBatmacaahmet dedi ki:

  hocam eğer cydia telefonda yüklü değilse !
  gene telefonu jailbreak yapabilirmiyiz ?
  yanlış hatırlamıyor isem cydia telefonda değildi ..

 298. elmadoktoru dedi ki:

  Jailbreak demek zaten cydia demek, cihazda cydia yoksa jailbreak yapılmamış demektir. Jailbreak denen şey telefona cydia yüklemektir.

 299. FBatmacaahmet dedi ki:

  hocam şimdi bu söylediğiniz den şunu mu çıkarayım! telefon gene kutusunda dursun sen onu ıpad olarakda kullanamazsın tek yapacağın çözülmesini yada 5.0.1 e uyumlu geveyin çıkmasını bekleyecksin ..

 300. elmadoktoru dedi ki:

  iPod olarak kullanırsın diyorum jailbreak yaparsın hem de aktivasyon… Konuda hem sim aktivayon anlatılıyor hem de jailbreak sadece gevey uyumlu olmadığından telefon özelliğini kullanamazsın

 301. Safa dedi ki:

  Redsnow ile Tethered jalibreak yapmaya çalışırken shan Bolton’a diye bir hata alıyorum sebebi nedir

 302. elmadoktoru dedi ki:

  Safa açıkçası böyle bir şeyi ilk defa duyuyorum 5.1’e mi jailbreak yapmaya çalışıyorsun

 303. Safa dedi ki:

  Abi shsh boobs hatası ya:) yanlış yazmisiz:D sebebi nedir bunun 5.1tethered jalibreak yapmaya çalışırken oldu sebep nedir ne yapmalıyım

 304. elmadoktoru dedi ki:

  Şu anki sürüm iOS 5.1 değil mi shsh blob ile alakası yok ki bu işlemin. Redsn0w ile yapmıyormusun bu işlemi Redsn0w 0.9.10b6 ile

 305. mertttt dedi ki:

  allah senden razı olsun mehmet bey etkinleştirme olayını yaptım oldu çok saol 🙂

 306. elmadoktoru dedi ki:

  Güle güle kullan mert selamlar…

 307. Safa dedi ki:

  Evet onla yapıyorum ve böyle bir hata alıyorum 5.1 ve son sürüm redsn0w

 308. Safa dedi ki:

  Sebebi nedir abi hala yazmamissinda

 309. elmadoktoru dedi ki:

  Bilemiyorum, shsh kaydının olması gerekmez ki zaten son sürüm. Belki de işlemleri yanlış yapıyorsun

 310. alpya dedi ki:

  bende iphone 4s var 5.1 sürüm ama hiç bi şekilde jailbreak yapılmıyo türkcell den aldım sıfır dfu moda almama ramen dfu moda alın diyo red snow da

 311. elmadoktoru dedi ki:

  Zaten 4s için 5.1 jailbreak yok ki boşuna uğraşmışsınız

 312. alihan dedi ki:

  açıklıayıcı bilgiler için öncelikle site sahiplerine çok teşekkür ederim,bende iphone 4 var 4.3 versiyonunu 5.1 e yükselttim,ancak cydiayı yüklerden hep hata veriyor,red snow 10b3 indirdim,gösterilenleri tek tek uyguladım fakat hep sona doğru gelindiğinde UNRECOGNİZED BUİLD DİYE BİR HATA VERİYOR,extras girip bir bir gösterilenleri uygulamama rağmen neden böle bir hata veriyor anlamış değilim,yardımcı olursanız sevinirim,şimdiden teşekkürler

 313. elmadoktoru dedi ki:

  iOS 5.1 için Redsn0w 0.9.10b6 kullanmalısınız

 314. 10LiNe dedi ki:

  SeLam bu çıkan jeiLbreak untethered değiL Demi?

 315. elmadoktoru dedi ki:

  Bu cikan varolanin guncellenmisi untethered degil son surum icin sadace mac icin duzeltme bu

 316. 10LiNe dedi ki:

  TeşekkürLer Zaten Orda BeLirtmişiniz Yazınca Fark Ettim

 317. egemen_ozcimen dedi ki:

  benim cihazım 3gs sim kilitli uzerinde 4.1 surumu ve 061500 m.firmware var cihazımı 5.1 surumune güncellersem aktive edebilirmiyim

 318. elmadoktoru dedi ki:

  Edersin de cihazı kapatıp açınca açılmaz tekrar uygulamaya bağlaman lazım yani kalıcı jailbreak yok dolayısı ile kalıcı olmaz işlemin. Ayrıca bazı ipad basebandlerini kırmakta sorun yaşanıyor ultrasn0wda. Bu nedenle redsn0w farklı sürümlerle ipad baseband yükleme işlemi yapmak gerekiyor yani uğraşırsın…

 319. spring dedi ki:

  Merhabalar, benim telefonum iphone 4 sim kilitsiz ios 4.3.3 jailbreakli , ben unthethered 5.0.1 e yükseltmek istiyorum fakat itunes 5.0.1 güncellemelerini kapatmış 5.0.1 e yükseltmenin başka bir yolu yok mudur ? ne yapmam gerekiyor ?

 320. elmadoktoru dedi ki:

  Jailbreakli cihaz ise cydiaya girdiğinizde yukarıda shsh kayıtları arasında 5.0.1 varsa yaparsınız neden olmasın

 321. altuush dedi ki:

  merhaba kolay gelsin, benim Iphone 3gs telefonum var ver ios 4.1 basedband 06.15.00 kullaniyorum yanlisikla restore ettim ve geri 4.1 yukledim snoowbarez ile, simdi ise GPS sebeke yok servise yok diyor ultrasnow 1.2.5 yukledim gene olmadi ne yapmaliyim yardim edermisiniz.

 322. elmadoktoru dedi ki:

  Merhaba, iPad baseband yükleme işlemini tazeleyebilirsiniz redsn0wun değişik sürümlerini üzerine jailbreak yapar gibi ipad basebandi yüklemelisiniz bu tip hatalat 3GS’lerin başının belası sitede sağ tepede arama kutusuna ultrasn0w fix yazıp konusuna gidebilir ve uygulayabilirsiniz o da çözüm olabilir.

 323. Berk dedi ki:

  Mehmet bey ben ipod touch 4 kullanıyorum ama sürümü ios 5.1 buna uygun cydia şimdi çıktı mı siz “iOS 5.1 için Redsn0w 0.9.10b6 kullanmalısınız” gibi bir yorum attınız da bunada bir açıklık getirirmisiniz jailbreak yapabilirmiyiz İOS 5.1 sürümüm yineliyorum şimdiden teşekkürler..

 324. elmadoktoru dedi ki:

  Tetehred jailbreak var untethered yok henüz

 325. TuncerYILDIZ dedi ki:

  Mehmet Kardeş bunu yapamadım ya. senden birsey rica edecegim. Teamviewer den benim pc. ye baglanıp yaparmısın? cok kafa karıştırıcı şahsen içinden cıkamadım..

 326. elmadoktoru dedi ki:

  Yok maalesef zamanım ancak size bu şekilde destek vermeye müsait

 327. 10LiNe dedi ki:

  Merhaba Bu Son GünceLLeme untethered Mi Aceba?

 328. ender73 dedi ki:

  mehmet bey 3gs 4.2.1 kullanıyorum yurt dışı 5.1 sürümü güncelledim ve problem yaşadım tekrar eski sürüm için yukarıda anlatılanları yaptım işlem sonunda ananasta çıkmasına rağmen elmada takılmaya devam ediyor neden kaynaklı olabilir ve öneriniz nedir.teşekkürler

 329. elmadoktoru dedi ki:

  [quote name=”ender73″]mehmet bey 3gs 4.2.1 kullanıyorum yurt dışı 5.1 sürümü güncelledim ve problem yaşadım tekrar eski sürüm için yukarıda anlatılanları yaptım işlem sonunda ananasta çıkmasına rağmen elmada takılmaya devam ediyor neden kaynaklı olabilir ve öneriniz nedir.teşekkürler[/quote]
  Çünkü 5.1 için tethered jailbreak, konuda justboot işlemi anlatılıyor ona bakabilir ve açabilirsiniz.

 330. elmadoktoru dedi ki:

  [quote name=”NuRi”]Merhaba Bu Son GünceLLeme untethered Mi Aceba?[/quote]
  Son sürüm ios için tethered

 331. ender73 dedi ki:

  Mehmet hocam just boot yaptım sonuçta yine ananas ve ardından yine elmaya takıldı, bulunduğum yerde servis vs kimse olmadığı için kafayı yemek üzereyim yardım lütfen

 332. elmadoktoru dedi ki:

  [quote name=”ender73″]Mehmet hocam just boot yaptım sonuçta yine ananas ve ardından yine elmaya takıldı, bulunduğum yerde servis vs kimse olmadığı için kafayı yemek üzereyim yardım lütfen[/quote]
  Ender uzaktan ne yapabilirim ki o zaman cihazın restore istiyor senin ve baştan jailbreak yapman gerekecek. Normalde elmada takılı kalacak zaten jailbreak tethered olduğundan ama justboot ile açılmazsa o zaman sistemde sorun vardır.

 333. sinan karaca dedi ki:

  mehmet hocam yazılarınız için çok teşekkürler size bi sorum olacak
  benim iphone 5.1 sürümde ve geçen jailbreak yaptımda telefon acılmadı restoreledim . nerede hata yapmış olabilirim muhakkak yanlış programı açtım yoksa hep kendim jailbreak yaparım. şuan iphone 4 ios 5.1 sürümü için hangi programı indirmem gerekiyo hocam

 334. elmadoktoru dedi ki:

  Redsn0w 0.9.10b8 indirebilirsin şu anda onun konusundasın ama tethered olacak. Yani jailbreak sonrasında da cihazı kapatıp açma zorunda kaldığın her anda justboot işlemini yapman lazım.

 335. Bir Dost dedi ki:

  4.11.08 için yazılımsal unlock çözümü çıktıktan sonra ios 5.0 yüklü iphone 4 cihazım için jailbreak arayışlarına girdim.
  Daha öncesinden ağzım yandığı için de uzun uzun araştırdım.

  Genel olarak sadece ios 5.0 için çıkarılmış bir untethered jailbreak ile karşılaşmadım,. 5.0.1 için olan jailbreakleri de denemek sakıncalı geliyor. Üstüne üstlük simlock lu bir telefon olduğu için bb nin yükselmemesi için sanırım snowbreeze i kullanmam gerekiyor.

  Açıkçası kafam karıştı, bana 1-2 madde de izlemem gereken adımlar konusunda yardımcı olursanız çok sevinirim.

  Teşekkür ederim…

 336. elmadoktoru dedi ki:

  Videoyu izleyin sorular aydınlanacaktır.

 337. enes96 dedi ki:

  hocam yukarıdaki video gibi ipsw i direk tanıyormu 5.1 surumu için

 338. safa dedi ki:

  Abi 5.1 iPod touch 4G ipsw restore dosyasi ipodun icon deli herseyi sifirliyor mu

 339. elmadoktoru dedi ki:

  Restore demek herşeyin sıfırlanması demektir.

 340. Turna dedi ki:

  Merhaba Mehmet Bey. Telefonuma suan en son İOS sürümünü İtunes üzerinden yüklesem, Baseband kaç olur ve bu en son sürümde hem Gevey hemde SAM ile unlock yapabilir miyim? Teşekkürler.

 341. elmadoktoru dedi ki:

  En son sürüm 5.1 ve buna yükseltirsen son çıkan geveyle çalışır ama SAM olayı bitti sunucu açığı kapandı SAM’ı kullanamazsın geveyle yola devam

 342. Turna dedi ki:

  Evet ya yeni öğrendim ve çok üzüldüm bende bugün yapmayı düşünüyordum. Sizce Yeni Gevey nezaman gelir ve bugün baktığımda Geveyin siteyinde Jailbreak in gerekliolmadığı yazıyordu. Yeni değiştirmişler galiba. Bu recovery işleminden sonra bile aktive etmek için orjinal sim kartın yerine Geveyin kullanılabileceği anlamına mı geliyor acaba?

 343. elmadoktoru dedi ki:

  Orjinal sim kart yoksa aktivasyon sadece geveyle yapılabilir yahut redsn0w ile aktivasyon yapılıyor konusunda var zaten 4S hariç..

 344. Turna dedi ki:

  Nezaman Türkiye ye geleceği konusunda bişey söyleyebilir misiniz peki?

 345. elmadoktoru dedi ki:

  Bunun resmi satıcısı yok bu nedenle alışveriş sitelerinden bakman lazım getirtmiş olabilirler… 4-5 gün oldu sonuçta çıkalı

 346. Turna dedi ki:

  Teşekkür eder[quote name=”Mehmet YAZICI”]Bunun resmi satıcısı yok bu nedenle alışveriş sitelerinden bakman lazım getirtmiş olabilirler… 4-5 gün oldu sonuçta çıkalı[/quote] Teşekkür ederim.

 347. elmadoktoru dedi ki:

  Evet arkadaşlar gevey iptal oldu ve sattıkları ürünleri de geri alıyorlar…

 348. Samet dedi ki:

  3gs telefonuma tekrar 06.15.00bb yüklemek istiyorum bunu nasıl yapabilirim

 349. elmadoktoru dedi ki:

  Redsn0w ile yukarıdaki jailbreak aşamalarında cydia seçeneğini seçeceğiniz yere kadar gelirseniz orada ipad baseband yükleme seçeneğinin de aktif olacağını göreceksiniz. Devam eder ve yüklersiniz

 350. Berk dedi ki:

  Mehmet bey jailbreaki yapamazsak yani tek şansımız mı var yoksa yapamazsak eksik yaparsak falan sorun olur mu?

 351. elmadoktoru dedi ki:

  Neden sorun olsun anlatımları takip eder ve yaparsanız sorun olmaz cihaz siyah ekranda kalabilir, itunese bağlayın diyen bir usb resmi gösteren recovery modda kalabilir bunlardan da çıkış var. Yani en kötü bunlar olabilir, iyi yanı da jailbreak yapmış olursunuz ama jailbreak gerçekten de çok gerekli mi onu da siz bileceksiniz ihtiyaçlarınız doğrultusunda.

 352. Berk dedi ki:

  Nasıl çıkış var bunlardan nasıl kurtulabiliriz ben yapmayı düşünüyorum fakat yapamazsam arkadaşlar ipodun kitlenir falan diyordu mesela bunlardan nasıl kurtulabilirim olursa daha yapmadım

 353. elmadoktoru dedi ki:

  Sitenin sag tepesindeki arama kutusuna fix recovery veya ireb veya recovery mode yazarsaniz ilgili konular onunuze gelecektir

 354. Özgürrr dedi ki:

  mehmet bey merhaba, jailbreak ile pek ilgim yok ama bir arkadaşıma yardım edeceğim. sizden bir ricam olacak; iphone 4 v5.0.1 basebandı da 04.11.08 Bu cihaz malesef kilitli, isteğim sadece cihazı Türkiye’de çalışacak şekilde ayarlamak. Jailbreak yapmadan bu mümkün mü? Ya da illa yapmak gerekiyorsa ne yapmalıyım? Teşekkürler.

 355. elmadoktoru dedi ki:

  Cihaziniz sim kilitli jailbreak yapsaniz da acilmas ki. Gevey vb cozumlerden faydalanmaniz lazim yoksa cihaz ipod olarak kullanilabilir

 356. Özgürrr dedi ki:

  şimdi Gevey demişsiniz ama unlock için biraz araştırmalarım neticesinde snowbreeze gibi bir program denesem olmaz mı? sitede de unlock için onu kullanın ifadesi yer almış. Napayım sizce?

 357. elmadoktoru dedi ki:

  Unlock için dememişlerdir sn0wbreeze sim kilitli cihazların basebandini yükseltmeden sürüm yükseltmesine ve aynı zamanda jailbreak yapılmasını sağlıyor. Dolayısı ile zaten sim kilitli olup kullanılamayan bir cihazın sim kilidini sn0wbreeze açmaz

 358. ekiz dedi ki:

  hocam iyi gunler..ayni videyodaki gibi yaptim olmadi hocam..bashtan daha jealbrake bastinen sonra next verdim ve ordaki gibi dumelere bastim ve doldurmaya bashladinen biraktim ve sonre program kendilinden kapaniyor

 359. elmadoktoru dedi ki:

  Başka bir bilgisayarda deneyebilirsin ayrıca redsn0wu yönetici olarak çalıştır win7 de isen.

 360. ekiz dedi ki:

  Mehmet hocam ALLAH sizden razi olsun :)) basardim hocam cok cok tesekurler hocam :))))

 361. elmadoktoru dedi ki:

  Sen de sagol gule gule kullan

 362. ekiz dedi ki:

  hocam bi sorun var 🙁 telefonu her sundurdum de cydia ve indirdim programlara giremiyon ve sonra bilgisayardan EXTRAS just bost yeniden yapiyorum aciliyon programlar

 363. samet dedi ki:

  Mehmet bey install cydia kısmına kadar gelin orda ipad baseband yükleme seçeneğinin de aktif olacağını göreceksiniz. dediniz ama orada öyle bir seçenek yok install custom bundle seneğini mi kast ediyorsunuz acaba ?

 364. elmadoktoru dedi ki:

  iPad basebandi ile custom bundle farklı şeyler, cihaz 3G veya 3GS ise o seçenek çıkacaktır

 365. samet dedi ki:

  kusura bakmayın mehmet bey tekrar rahatsız ediyorum ama malesef olmuyor son sürümünü indirdim redsnowun jailbreake tıklıyorum ama uyarı geliyor 3gs normal moddadır dfu olmuyor gibi ne yapmam lazım 🙂

 366. elmadoktoru dedi ki:

  Cihazınızı dfu moda mı almadınız sanıyorum aslında uyarılar gayet nettir ne yapıp ne yapmadığınızı yazar.

 367. ekiz dedi ki:

  hocam telefon kapandinda neden giremiyon cydiaya ve indirdim programlara…ben biyerde yanlish mi yaptim acaba

 368. elmadoktoru dedi ki:

  Bunu çok kere söyledim ama halen aynı soru gelmeye devam ediyor. Bu sürüm tethered ve böyle olunca da cihazı her kapatıp açışta justboot yapmalısınız konuda da var bu işlem

 369. ekiz dedi ki:

  tesekurler hocam…orijinali cikarmi acaba

 370. samet dedi ki:

  dfu moda almaya çalışırken bu mesajı veriyor zaten power tuşuna baılı tutarken home tuşuna bas diyor işte o sırada bu mesajı veriyor

 371. Kosovalı dedi ki:

  Merhaba Mehmet bey… Siteniz öncelikle çok faydalı… Burda öğrendiğim bir teknik ile Şu an iphone 4 unlock oldu… ios 5.1 yüklü ve tethered jailbreak yapmıştım… ama Telefon az önce kapandı ve şimdi tekrar açamıyorum.. cihazı itunes görmüyor ve dfu moda da alınmıyor… yani ekran kapalı ne elma geliyor ne dfu moda alabiliyorum…ne de itunes görmediğiiçin restore edebiliyorum… Elim kolum bağlı ne yapabilirim açmak için…???

 372. elmadoktoru dedi ki:

  Merhaba cihazin birden bire kapanmasi hayra alamet degil hele ki acilmiyorsa…. Bu durumda onerebilecegim pek fazla bir sey yok cunku cihaz calismiyor bu durumda. Sarza baglayin ve sarz alip almadigina bakin cihaİn guc beslemesi ile ilgili sorun var mi anlasilir. Bunun disinda teknik servisi onerecegim

 373. 10LiNe dedi ki:

  Merhaba Bu GünceLLeme KaLıcı Jeilbreak mi Aceba?

 374. elmadoktoru dedi ki:

  Sorduğunuzun yanıtı sürüm haberi açıklmasında yer alıyor http://www.elmadoktoru.com/yazilim/redsn0w-0910b8b-surum-guncellemesi-yayinlandi.html

 375. berk dedi ki:

  merhaba ben jailbreak yapmaya çalışıyorum ama yükleme yerinde takılıyo gibi oluyo tahminen orası yani yükleme işlemleri kaç dk sürüyo telefonumda bir simge çıktı hardisk gibi

 376. elmadoktoru dedi ki:

  Uzun süre takılırsa yeniden başlatın win7 ise veya vista ise sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştırmayı unutmayın jailbreak uygulamasını

 377. 10LiNe dedi ki:

  Teşekkür Ederim Ben Jeilbreak yaptım Çok Önce Yapmadığım için Pişmanım

 378. sertaç dedi ki:

  merhaba ben bu linktekileri indiremiyorum :/

 379. 10LiNe dedi ki:

  [quote name=”sertaç”]merhaba ben bu linktekileri indiremiyorum :/[/quote]
  LinkLerde Sorun Var O Yüzden İndiremiyorsun Mehmet Bey İLgiLenecektir Eminim Site Adının Değişmesinden KaynakLanan Bir probLemde oLabiLir

 380. elmadoktoru dedi ki:

  Arkadaşlar google’ın dosya upload yerinde linkler çalışıyor tıklayınca direk inmez ayrı bir sayfa açılıp buradan indirin yazısı görnmüyor mu bir bana mı görünüyor bu 🙂

 381. Muratcan dedi ki:

  s.a mehmet abi kb tekrar rahasız ediyorum bugün ıphone 4 aldım kilit sesi az çıkıyo ve abim de 4s kullanıyo kutudan ilk çıktıgında 4s in kilit sesi fazlaydı onnda aynı şekilde azaldı bn her ikisinide hertaraftan kontrol ettim ve yapamadım yardımcı olursan sevinirim şimdidn tşkkr ederm. aeo

 382. SerterÖzgüryay dedi ki:

  mehmet bey 5.1.1 sürümün cıkmasıyla hemen hemen bircoğu ona geçti jailbreak cıkacak die fakat 5.1 untethered jb ckmadı szn bir bilginiz var mı..tskler

 383. elmadoktoru dedi ki:

  Yarın iOS 5.1.1 untethered jailbreak absinthe 2.0 olarak yayınlanacak ona da geçebilirsiniz. 5.1 olanları da kapsaması bekleniyor. Yarını bekleyip gelene bakalım.

 384. SerterÖzgüryay dedi ki:

  tamam mehmet bey yarın ola hayrola:)

 385. igungormez dedi ki:

  redsnow dosyaları bir türlü inmiyor,

 386. Canberk dedi ki:

  Merhaba Mehmet bey
  İpod touch 4 cihazim var ios 4.2.1 yüklü ve redsnow jailbreakli. Jailbreak yaptiktan sonra gamecenter’da yüklü olan oyunlarim ve arkadaşlarimin yüklü olan oyunlari artik görünmüyor. Çözümü var midir? Yardimlariniz için şimdiden teşekkürler.

 387. heinrich dedi ki:

  Mhb Arkadaslar bu restora dosyasini nereden inrebiliriz bi link varmidir acaba arama moturlarinda cok arattim yuzlarcesi cikyioor onu sil bunu yukle acaba elinde saglikli calisan link olanbir adresi olan varmi?

 388. Salman dedi ki:

  Merhaba mehmet bey size kisa bi sorum olacak umarim cvb sizdedir? Tlf iphone3gs 5.1.1 redsnow jb li tethered ama ben absinthe-202-ios-511-untetUhered yapmak istiyorum restore yaptiktan sonra tlf sim kilitli olmasindan dolayi aktive olmuyor redsnow jb yaparken aktive yapiyo ama ABSİNTHE yapmiyo sanirim buna bi cozum onerenilirmisin. Tsk

 389. elmadoktoru dedi ki:

  Tabiki bu işlemi cydiadan indireceğin uygulama ile yaparsın http://www.elmadoktoru.com/yazilim/ios-511-tethered-jailbreaki-untethereda-cevirme.html konusundan bakabilirsin

 390. samet dedi ki:

  mehmet bey ben telefonumu kullanamıyorum lütfen yardımcı olun tel 5.01 jailbreakli 06.15.00 basebandde 3gs ama simkilit olmuyor bir türlü tekrar jailbreak yapmaya çalışıyorum redsnow onuda yapmıyor dfu modda deniyorum cihazı geri açıyor sürümü tekrar yükleyim diyorum itunes sürekli hata veriyor sinirlendim artık 🙁

 391. elmadoktoru dedi ki:

  Cihazı dfu moduna almaktan başka imkan yok başka bir bilgisayarda deneyebilirsiniz. Verdiği hata nedir itunes vb. hiç bir bilgi de vermemişsiniz hata ile ilgili.

 392. samet dedi ki:

  cihazı dfu modada alıyorum geri yüklem yaparken 1400 hatası veriyor hatta şöyle söyleyim önce 3194 verdi onu bi şekilde hallettim sonra 21 hatası verdi başka pclerde denedim sürekli 1400 hatası veriyor şuan açık jailbreakli ultrasn0w yüklerken sürekli wifi bağlantısını kesiyor ama sadece onu yüklerken yapıyor sonuna doğru ayarlar genel hakkında kısmına baktım operatör vodafone yazıyor ama telde sim yok gözüküyor sizin yazınızdaki 1400 hatasını okudum uyguladım telim açıldı dfu moddan kurtuldu ama sonrası yok 🙁 acaba sürümü yükseltsem jailbreak yada unlock çıktımı haberim yok varmı öyle bir haber

 393. elmadoktoru dedi ki:

  iPad basebandini değişik redsn0w sürümleriyle tazelemeniz gerek bu arada bir de turkcell takıp denemek lazım mümkünse. Genelde sürüm değişiklikleri ve restore gibi durumlarda ipad basebandi sıkıntı çıkarıyor ve bu konuda hep aynı geri dönüşlere aynı cevapları verdik bu şekilde aştılar. Son sürüm de yükleseniz bu sorunları yaşayacaksınız.

 394. samet dedi ki:

  peki ipad basebandini tazelemek için ne yapmam lazım en güncel redsn0w sürümü mevcut yani tazeleme işlemini biraz açarsak daha yardımcı olursunuz bana sırasıyla yapacağım işlemleri söylerseniz belki yapabilirim biliyorum gecenin bu saati size büyük zahmet şimdi yazmanız gerekmiyor ama söylediğim gibi anca öyle yapabilirim herşey için sağolun

 395. elmadoktoru dedi ki:

  Jailbreak aşamasında cydia seçileceği alanda ipad basebandi seçeceksiniz bu şekilde yeniden üzerine ipad basebandi yükleyecek işlem de başka ayrıntı yok. Uyum diye bir şey söz konusu değil farklı farklı sürümlerde sorun giderilene kadar deneyeceksiniz.

 396. samet dedi ki:

  tel zaten jailbreakli tekrar jailbreak olmuyor dfu moda alıyorum otomatik olara jailbreak yapıyor açıyor teli intall cydia kısmına gelemiyorum bir türlü 🙁

 397. elmadoktoru dedi ki:

  Size jailbreak yapın demiyorum ki, zaten cydia seçeneğinin işaretli olduğu alana geldiğinizde cydiadan ve diğerlerinden işareti kaldıracaksınız.

 398. samet dedi ki:

  ben o alana gelemiyorum zaten makina otomatik açıyor kendikendine herşeyi yapıyor

 399. elmadoktoru dedi ki:

  DFU moda almanız gerekiyor öyle yada böyle…

 400. silent dedi ki:

  redsnow son sürümünde iphone 4s ios 5.1.1 direk jailbreak oluyor mu yoksa 5.1 ipsw mi yapmak lazım

 401. samet dedi ki:

  tamam herşeyi en baştan yapacam ama redsnowun son sürümü inmiyor windosa tıklıyorum ama inmeye başlamıyor ondan sonra cihazı dfu moda alıp jailbreak işlemini mi uygulayacam

 402. Yasirr dedi ki:

  redsn0w inmiyor arkadaş bendemi problem var tıklıyorum indirmiyor ?

 403. mustafa karagoz dedi ki:

  dosya bende inmiyor lutfen yardim edin nasil indiricem?

 404. elmadoktoru dedi ki:

  Dosyada sorun yok, dns ayarı yapmanız lazım 8.8.8.8 yaparsanız indirebilirsiniz. Sitesinde verilen link bu

 405. silent dedi ki:

  Redsnow son sürümle aktivasyon oluyor mu İPHONE 4S e

 406. Simge dedi ki:

  linkleri açamıyorum dns ayarlarını yaptım ama olmadı lütfen yardımcı olursanız sevinirim

 407. hakan1 dedi ki:

  [quote name=”silent”]Redsnow son sürümle aktivasyon oluyor mu İPHONE 4S e[/quote]

  4s’i ben de yapamadım.

 408. ismail.altuncu dedi ki:

  merhaba ben sızın dedıgınız gıbı jaılbreak ındırdım ama cydıa yuklu olarak cıkmadı ne yapmam gerekıyor yardımcı olur musunuz ?

 409. yılmaz2 dedi ki:

  İos6 için redsnow…15b2 bir hafta önce çıktı…4sler için restore imkanının olduğu belirtiliyor,dolayısıyla buranın biraz daha güncel olması gerekli..

 410. zuzu dedi ki:

  Öncelikle selamlar;
  Hocam ben bir halt yedim ama düzeltemiyorum.
  Tüm birikimlerim sitenizi takip ederek öğrendiklerimden geçiyor.
  Size daha önce de yazmıştım belki anımsarsınız.
  ABD alımlı IPHONE 3GS telofonum vardı.

  Yardımlarınız vechile ile IPHONE 3GSB IOS 4.1 simkilitli telefonumu
  JAILBREAK YAPMIS ve Unlock olarak kullanmıştım. baseband ( 06.15)
  Daha sonra gene sizin yardımlarınız ile Snowbreze ilez IOS 5.0.1 basebandını koruyarak
  versiyon yükseltebilmiş ve kullanmaya devam etmiştim.

  Yediğim halt şu. Dikkatsizce davranarak telefonun versiyonun son IOS 6.0.1 yükseltemek oldu.

  YORUMUM UZUN IKIYE BOLUYORUM OZURLERIMLE.

 411. zuzu dedi ki:

  Bunun için önce telefonu normal 4.1 aldım yani CYDİA’yı üzerinden kaldırdım.
  Ve gayet güzel bir sekilde ITUNES üstünden versiyon yükselttim.
  Fakat ne oldu ise o zaman oldu ve ITUNES sim kartı görmemeye başladı.
  Oysa elimde orjinal AT kartı mevcut. Yani bunu tanıtabilsem
  Daha sonra JAİLBREAK YAPARAK UNLOCK islemini gercekleştirip telefonu kullanacaktım.
  Ama o safhaya bir türlü gelemiyorum…
  Zira İTUNES den okey alamıyorum.

 412. zuzu dedi ki:

  O yüzden Tekrar IOS 4.1 döndüm herşey eski haline gelir diye.
  Yüklemede gene problem yaşamıyorum yani ITUNES hatalarını almadan yüklüyorum.
  Ama gene orjinal kartını takmama rağmen ITUNES den okey sınırını geçemiyorum.
  Yani ORJİNAL SIM KARTINI tanıtamıyorum.
  Ne yapmalıyım bilmiyorum.
  Yapabileceğim bir şey varsa bana bilgi verin.
  Yoksa sanırım yeriniz Pendik de idi olmaz ise ben geleceğim.
  Bende açık adresiniz vardı ama genede bilgi verirseniz iyi olur.

  BU ARADA TIM SHSH kayıtları elimde mevcut ama onlardan da bir istifadem olmadı.

  Saygılarımla.

 413. Siyabend dedi ki:

  Dostum yukluyorum programı açıyorum, o jailbreaki seciyorum ondan sonra next tusu kapalı basamıyorum sebebi nedir acaba yukleme falan hepsi tamam bi bilgi verirsen sevinirim iyi çalışmalar..

 414. cokedepsizombi dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar ben uygulama yüklemek istediğimde en az ios 4.3 sürüm istiyor fakat iphone 3g için en son 4.2.1 var, çok çelişkili ve sıkıntılı bir durum. Acaba jailbreak yaparsam bu sorun ortadan kalkar mı? Ya da bu sorunu nasıl çözebilirim?

 415. acil yardım dedi ki:

  sites.google yasaklanmış inmiyor redsnow

 416. acil yardım dedi ki:

  bu tehtered mi

 417. volkan1907 dedi ki:

  Selam… Benimde iphone4 cihazım var. Telefona Clash of Clans oyununu yükledim. Oyunda ilerledikçe oyun içi satın alımlar sebebiyle bayağı bir param gitti. Bir arkadaşım aynı oyunu jailbreak yaparak ve hiçbir para harcamadan son seviyeye getirmiş. Umarım benimde işime yarar. Ayrıca bu konulara uzak kişilerin anlayacagı şekilde detaylı anlatımınıx için tesekkür ederim

 418. Siyade dedi ki:

  Merhaba, bir sorunum var ve bir türlü çözemiyorum.
  Iphone 4 – 6.1.3 sürümüne 6.0 sürümüyle Jailbreak yaptım, herhangi bir sorun çıkmadı. Daha sonra Just boot yapmam gerekiyordu, onun da sorunsuz halletti. Ananas ikonu geldikten sonra açılmasını beklerken ekran birden patlama yaptı, rengi değişti ve sonra siyaha dönmeye başladı. Şimdi ışıklı siyah bir ekran var. PC telefonu görmüyor, hiçbir tuş çalışmıyor. Ne kapatabiliyorum, ne de açabiliyorum. Saatlerdir birçok şey okudum ama çözüm bulamadım. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

 419. Siyade dedi ki:

  Merhaba.
  Bir sorunum var ve bir türlü çözemedim. Iphone 4 – 6.1.3 sürümüne 6.0 sürümüyle sorunsuz bir şekilde Jailbreak yaptım. Just boot yaparken, ananas ikonu göründü ve telefonun açılmasını bekliyordum. Birden görüntü patladı ve ekran rengi değişti. Sonra siyaha döndü. Şimdi ışıklı siyah bir ekran duruyor. Hiçbir tuş çalışmıyor, iTunes ve PC görmüyor. Telefon ne açılıyor ne kapanıyor. Öyle ışıklı siyah bir ekran var. Saatlerdir bir sürü şey okudum ama çözüme dair bir şey bulamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.

 420. ferhatxxx dedi ki:

  6.1.4 sürüm yüklü, nasıl 6.1.2 ye geri dönebilirim… lütfen yardım edin böyle bir durum varmı ?

 421. emre yaşar dedi ki:

  abi benim telefon iphone 3g 4.1 ve hangi redsnowu yükleyeceğimi bilmiyorum hızlıca yardımcı olurmusunuz

 422. Mehmet dedi ki:

  Amerikadan gelmis iphone 5S var, sim karti gormuyor. zamanida gecmis. acilmiyor yani. jailbreak yada redsn0w jailbreak ile problem cozulur mu ? ona gore satin alicam.

Sayfa başına git