Sim Kilitsiz iPhone 4S Amerika’da Satışa Sunuldu

Sim Kilitsiz iPhone 4S Amerika’da Satışa Sunuldu
13 Kasım 2011 tarihinde eklendi, 984 kez okundu.

iPhone 4S her ne kadar bugün için pil sorunu gibi problemlerle uğraşa dursun bir çok Avrupa ülkesinden sonra Amerikada sim kilitsiz (kontratsız) olarak satışa sunuldu. Kontratsız olarak Apple Store’dan satın alınabilecek modeller ve satış fiyatları ise şöyle sıralanıyor; 16GB 649$, 32GB 749$ ve 64GB’lık modeli ise 849$ olarak belirlenmiş. Apple Store üzerinden kontratsız olarak alınabilecek bu model ve fiyatların dışında aynı site üzerinden kontratlı olarak da iPhone 4S satışı devam ediyor. Fiyatların açıklanması ile beraber henüz Türkiye’de resmi satışı bulunmayan iPhone 4S’ler için kullanıcılar Avrupa’dan sonra Amerikadaki tanıdıkları aracılığı ile bu ürünlere sahip olmaya çalışıyor. Türkiyedeki yüksek vergi ve gümrük bedelleri göz önüne alındığında hayli hesaplı fiyatlara satılan iPhone 4S‘lerin Türkiyede resmi olarak ne zaman satışa sunulacağı bilinmiyor.

iPhone 4S Amerikada 649$ Sim Kilitsiz Olarak Satışta

Bazı alışveriş sitelerinde 2500TL gibi fiyatlara ülkemiz dahilinde satılan 16GB’lık modeli buna göre Amerika satış fiyatı hemen hemen 1500TL’ye geldiği düşünülürse aradaki uçurum iPhone 4S meraklılarını Avrupa ve şimdi de Amerika’dan getirtilecek cihazlara yöneltmiş durumda. Avrupa fiyatları ile de kıyaslandığında Amerika fiyatları kullanıcılara çok daha cazip geliyor. Avrupa’dan alınacak olan iPhone 4S’lerin fiyatı ortalama olarak 1500TL. Tabi yurtdışından getirtme imkanı bulunmayanların daha da yüksek fiyatlar olmasına rağmen Türkiyede bulunan alışveriş sitelerindeki satıcılardan satın alacak olması kaçınılmaz gibi.

Etiketler:

Sim Kilitsiz iPhone 4S Amerika’da Satışa Sunuldu Konusuna 4 Yorum Yapıldı
 1. blessedwarrior dedi ki:

  Merhabalar. Apple store larda gözüken fiyatların üzerine state e bağlı olarak vergi binmektedir. Veriginin 0 oldugu stateler de 16gb 4s unlock 649 dolardır. Diger statelerde ise 649+vergidir.
  Bilginize…

 2. elmadoktoru dedi ki:

  Evet, eyalet vergisi denen ve eyaletlere göre değişen vergi mevcut ama bu vergi 5 ile 7 civarında değişiyor sanıyorum tam net bilemiyorum ama… genelde bunu vurguluyorum yazıda geçmemiş sanıyorum teşekkürler.

 3. karamurat dedi ki:

  özellikle amerikadan alış veriş yapacaklar için bir sie tavsiyesi daha vesem herhalde büyük iyilik yapmış olurum. bir nevi yurt dışından adresiniz oluyor. http://www.viaddress.com/

 4. elmadoktoru dedi ki:

  Bu siteyi biliyorum popüler bir site teşekkür ederim paylaştığınız için ancak gümrük mevzuatı nedeni ile özellikle iphone gibi cihazlar buradaki fiyatlara geliyor diye biliyorum yanlışım varsa düzeltin lütfen

Sayfa başına git