Snowbreeze 2.9.7 İle iOS 6.0 ve 6.01 Jailbreak

Snowbreeze 2.9.7 İle iOS 6.0 ve 6.01 Jailbreak
16 Kasım 2012 tarihinde eklendi, 2.305 kez okundu.

Gün geçmiyor ki geliştiriciler yeni bir jailbreak aracı çıkarmasınlar. Son yapılan çalışmalarla birlikte, iOS 6’ya geçmek isteyen Windows kullanıcıları için jailbreak yapma imkânı gün yüzüne çıkmaya başladı. Sn0wbreeze 2.9.7 sürümü ile birlikte Eski bootrom (old bootrom) 3GS cihazlarınıza untethered, iPhone 4 ve iPod Touch 4 gibi A4 işlemciye sahip cihazlarınıza tethered jailbreak yapabilecek, aynı anda sürümlerini iOS 6’ya sürüm güncellemesi yapabileceksiniz.

Snowbreeze 2.9.7 ile iOS 6.0 ve iOS 6.0.1 jailbreak

İlk olarak buraya tıklayarak sn0wbreeze 2.9.7 sürümünü indirelim ve rar dosyasından çıkaralım ve sn0wbreeze-v2.9.7.exe dosyasını sağ tıklayarak yönetici olarak çalıştırın.

İkinci adımda, karşınıza gelen pencereye OK diyerek pencereyi kapatın ve ileri adıma geçin. Browse for IPSW yazan kısmı tıklayarak daha önceden indirmiş olduğunuz iOS 6.0 veya iOS 6.0.1 sürüm dosyasını seçin. Şayet sürüm dosyasını daha önceden indirmemişseniz, Download iOS Firmware kısmını tıklayarak kendinize uygun sürüm dosyasını indirin.

Üçüncü adıma geldiğinizde, iOS sürümünüz ile birlikte cihazınızın fotoğrafı ile birlikte IPSW Verified yazısını gördüğünüzde ileriki adınma geçmeye hazırsınız demektir.

Bu adımda “Simple Mode” seçeneğini seçtikten sonra, cihazınıza aktivasyon işlemininin yapılıp yapılmadığını soracak, bu soruya evet cevabını verdikten sonra devam edelim ve IPSW dosyamız hazırlanıp yeni IPSW dosyamız bilgisayarımızın masaüstüne kaydedilecektir.

Beşinci adımda tamam butonuna tıkladıktan sonra, sn0wbreeze cihazınızı iREB ile DFU moda almaya yönlendirecektir, bu şekilde cihazı DFU moda alalım.

Daha sonra, DFU moda geçtikten sonra i-Tunes’i açalım ve i-Tunes’in verdiği geri yükleme uyarısını kapatalım ve klavyeden Shift tuşuna basarak Geri Yükle butonuna basalım ve sn0wbreeze’in oluşturduğu IPSW dosyasını programa gösterelim ve tamam diyerek devam edelim. Geri yükleme yapılacak ve iOS sürümünüz yüklenmeye başlayacaktır.

Geri yükleme bittikten sonra, cihazınızın güncellendiğini ve Cydia’nın cihazınıza yüklendiğini göreceksiniz, fakat Cydia açılmayacaktır. Cihazınızı tekrar DFU moda alın ve bilgisayarınızın masaüstünde meydana çıkan iBooty.exe programını çalıştırın. Açılır menüden cihazınızın modelini seçerek Start butonuna tıklayın ve son işlemi başlatın. İşlem tamamlandığında cihazınız açılacak ve cihazınızı jailbroken (jailbreak yapılmış) olarak kullanmaya başlayabileceksiniz.

Etiketler:

Snowbreeze 2.9.7 İle iOS 6.0 ve 6.01 Jailbreak Konusuna 10 Yorum Yapıldı
 1. Furkan Özhan dedi ki:

  “Bu adımda “Simple Mode” seçeneğini seçtikten sonra, cihazınıza aktivasyon işlemininin yapılıp yapılmadığını soracak, bu soruya evet cevabını verdikten sonra devam edelim ve IPSW dosyamız hazırlanıp yeni IPSW dosyamız bilgisayarımızın masaüstüne kaydedilecektir.” bu adımı uyguladıktan sonra program otomatik olarak kapanıyor. Ne yapmam gerekmekterir yardım edebilir misiniz? Teşekkür ederim.

 2. SteveVai35 dedi ki:

  Sağolasın bu yöntemi uygulayarak jailbreak yaptım telefonuma iphone 3gs teşekkürler

 3. Bahadırekin dedi ki:

  Son işlemi yaptıktan sonra jailbroken olup açılması gerekirken kapalı kalıyor tek çarem recovery çalıştırmak oluyor. Cydiayı aktifleştiremiyorum. Lutfen bi yardım edin

 4. ahmet yugu dedi ki:

  iphone kapadip actiktan sonra cydia acilmiyor bunu kalici aktif yapamazmiyiz tesekkurler

 5. Onur___ dedi ki:

  şuan 3gs cihazda 6.01 güncellemesi mevcut etkinleştirme ekranında kaldım. bu haldeyken yine de işler mi bu yöntem ??

 6. ahmet2012 dedi ki:

  itunes ile yüklerken hata mesajı geliyorsa usb kablosunu çıkarın
  dfu moduna geçin ekran siyah olacak usb kablosunu takın itunes cihazı algıladıktan sonra shifte basıp geri yükle seçeneğine basın dosyayı seçin yüklesin

 7. ZM dedi ki:

  Bütün işlemlerin sonunda itunes ile 5.1.1 yüklerken 3194 hatası alıyorum.
  NOT: iphone 4 kullanıyorum sürüm 4.0, jailbreakli sim kilitli, basebandimi yükseltmeden versiyonumu yükseltmeye çalışıyorum.
  lütfen yardımcı olur musunuz….

 8. ercüment dedi ki:

  merhaba ben iphone 4 kullanıyorum şuan ios 6.0.1 yüklü ve 5.0.1 shs kaydım var.yanlız ben tekrar eski sürümüme 5.0.1’e geçmek istiyorum bu mümkünmüdür acaba?mümkünse hangi programlarla yapıcağımı yazarsanız çok sevinirim.şimdiden teşekür ederim yardımlarınız için kolay gelsin..!

 9. Tezayt dedi ki:

  Iphone 3gs; 4.1 sürüm ;baseband 06.15.00
  Bu haliyle artık kullanamaz oldum güncelleme istiyor bütün programlar ,bundan 2 sene evvel 5.1 sürümüne yükseltmeye çalışmıştım ve sorun yaşayınca 4.1 sürümüne geri dönmüştüm o günden beri de doğrusu sinirlerimi daha fazla bozmamak için güncellemeleri göz ardı etmiştim ama artık edemiyorum 🙁
  6.1.3 sürümüne güncellesem nasıl bir sorun yaşarım? 6.1.3 e güncellemeden daha eski bir sürüme güncellemek mümkün mü? mümkünse nasıl?şimdiden cevaplarınız için teşekkür ettim,kolay gelsin sizlere

 10. fetih dedi ki:

  iphone 4 geveyli iOS 4.1 var fakat şimdi her güncelleme icin iOS 5.1 istiyor Yardim ederseniz sevinirim

Sayfa başına git