Steve Jobs Görevinden İstifa Ettiğini Duyurdu

Steve Jobs Görevinden İstifa Ettiğini Duyurdu
26 Ağustos 2011 tarihinde eklendi, 716 kez okundu.

Hayatının tamamına yakını neredeyse Apple olan Steve Jobs artık şirketin CEO’luğu görevinden istifa ettiğini bir mektup ile basına duyurdu. Bilindiği gibi 2004 yılından bu yana pankreas kanseri olan Steve Jobs bu hastalıkla mücadele anlamında karaciğer nakli de yaptırmış ancak sağlık durumu beklenen düzeyde iyileşme göstermemişti. Buna rağmen geçtiğimiz günlere WWDC konferansında da iOS, Mac ve geliştirilen yeni teknolojiler hakkında sunumları ile adeta “yıkılmadım, ayaktayım” diyen Jobs artık görevi itibariyle “buraya kadar dedi” Bilindiği gibi geçtiğimiz ocak ayında tedavisi için görevine ara veren Jobs şimdi son bir mektup ile Apple CEO’su olarak istifa ettiği duyurdu.

Steve Jobs

Steve Jobs’un veda mektubu ve içeriğini computerworldturkiye sitesinden alıntıladığımız haliyle sizlerle paylaşalım;

“Apple Yönetim Kurulu ve Apple camiasına: Eğer Apple CEO’su olarak görevimi yapamayacak duruma gelirsem, bunu ilk kez size bildireceğimi söylemiştim. Maalesef o gün geldi. 

Bundan dolayı Apple CEO’luğu görevimden istifa ediyorum. Eğer Yönetim Kurulumuz uygun görürse Başkan, direktör ve bir Apple çalışanı olarak görevime devam etmek isterim.

Benim yerime Tim Cook’un Apple CEO’su olmasını ısrarla öneriyorum.  Apple’ın en parlak ve yenilikçi günlerinin önümüzde olduğuna inanıyorum. Bu başarıyla yeni rolümle katkıda bulunmak ve bu başarıyı izlemek için can atıyorum.  Hayattaki en iyi arkadaşlarımı Apple’da edindim ve sizlerle uzun yıllar çalıştığım için hepinize çok teşekkür ediyorum.”

Steve

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git