Tablet Bilgisayarda 4 Çekirdek Devri

Tablet Bilgisayarda 4 Çekirdek Devri
19 Mayıs 2011 tarihinde eklendi, 682 kez okundu.

Amazondan Nvidia 4 Çekirdekli TabletBu yılın sonundan önce iki Android tablet çıkarması beklenen Amazon, bunlardan birini Nvidia’nın yeni çıkaracağı dört çekirdekli işlemciyi kullanacak. Coyote kod adlı çift çekirdekli NVIDIA Tegra 2 işlemci kullanan tabletin yanında çıkacak olan cihazın kod adı ise Hollywood. Boy Genius Report’un verdiği haberde tabletlerin ekran büyüklüğü, depolama kapasitesi gibi teknik özellikler hakkında bir bilgi yer almadı. Amazon’un CEO’su Jeff Bezos ise konu ile ilgili olarak kendisine daha önce yöneltilen soruları “Herşeye hazır olun” şeklinde yanıtlamıştı. Öte yandan Amazon‘un yeni tabletinde gelecek olan dört çekirdekli işlemcinin özellikleri de göz kamaştırıyor.

Kal-El kod adını taşıyan cihaz ilk kez Şubat ayında Barcelona’daki MWC etkinliğinde duyurulmuştu. Kal-El Nvidia’nın yeni 12 çekirdekli GeForce GPU’sunu içeriyor ve 1440p HD video oynatabiliyor. Pil ömrünü 12 saate kadar uzatacak olan Kal-El Ağustos ayında piyasada olacak.

Kaynak: ComputerWorldTürkiye

Etiketler:

Tablet Bilgisayarda 4 Çekirdek Devri Konusuna 2 Yorum Yapıldı
  1. batuhan dedi ki:

    Tablet alırken acele etmemek lazım. 3-4ay önce alacaktım kendimi zor dizginledim 🙂 Beklemekte yarar var.

  2. elmadoktoru dedi ki:

    Aceleci olmamak tabiki iyi ancak beklemenin de siniri yok ne zaman alsaniz ardindan daha iyisi gelecek. Tablete bakis acisi onemli burada mesela dizustu performansi beklemiyor ve asgari ihtiyaclari kaliteli bir seviyede veriyorsa bir modelde karar kilip almali diyorum. Bu arada dun smart cover ile beraber uygun bir ipad 2 bulunca aldim tavsiye ederim.

Sayfa başına git