WordPress’den Joomla’ya Geçtik

WordPress’den Joomla’ya Geçtik
18 Şubat 2010 tarihinde eklendi, 1.040 kez okundu.

Blog yazarlığı macerama iki yıl önce WordPress ile başladım, aslında başlayış amacım da Joomla ile WordPress SEO’su hakkında elle tutulur bir analiz yapmak ve iki sistemden hangisinin seo konusunda daha iyi olduğunu yahut çok büyük farkı olup olmadığını gözlemlemek adına WP ile blogumu açmıştım. Zaman içinde de bu analizi yapmak için hayli uzun bir vaktim oldu ve yine 3 seriden oluşan makalemi de blogumda yayınladım. Her şey bir yana öncelikle Joomla’cı olmamdan kaynaklanan ve bu sisteme alışmış olmamdan dolayı gözüm hep Joomla’yı arar oldu.

 

Aslında beni wordpress’den soğutan sebep joomla’nın wordpress’e göre daha esnek oluşu ve eklentilerin, tema yapısının, yerleşimlerin joomlaya nazaran daha zor olduğu konusu oldu. Neyse, konumuz iki sistemi kıyaslama değil sadece WordPress olan blogumuzu, Joomla’ya taşıdığımızın haberini sizinle paylaşmaktı. Joomla’ya geçiş ile beraber blogumuzda yazmak isteyen kullanıcılara da kapılarımızı açtık, bu konuda, blogumuzda yer alan kategoriler dahilinde sizler de yazılarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz.

WordPress’den joomla’ya geçişte varolan indexlenmiş linklerimizin sorunu beni kara kara düşündürse de bu sorunun da üstesinden gelerek, yerinde müdahalelerle kırık link oluşmasını engelledim ve şu an sağlam bir düzende blog’umuz tekrar eskisi gibi, kaldığı yerden, daha da güçlenmiş olarak yoluna devam edecektir. Her ne kadar wordpress’in site haritası, ping faktörünü arayacak olsam da yine de joomla ile bu açıkları da kapatmanın yolunu arayacağım diyerek yeni sistemimiz hayırlı olsun. Umarım sizlere faydalı olabilecek olan içeriklerle donatır ve istifadenize sunarız.

Etiketler:

WordPress’den Joomla’ya Geçtik Konusuna 2 Yorum Yapıldı
  1. Ceren Sahin dedi ki:

    Bende wordpress den joomlaya geçmek istiyorum fakat varolan makalelerimin kaybolmasından korkuyorum. Kaybolmaması için napabilirim, yardımcı olursanız sevinirim.

  2. elmadoktoru dedi ki:

    Valla bu geçiş veritabanı uyarlaması vb. şeklinde oldu herhangi bir taşıma scripti yok bu konuda o nedenle sql bilginiz varsa içerikleri taşıyabilirsiniz

Sayfa başına git