iOS 6.1 Beta 3 Jailbreak

Bugün yayınlanan iOS 6.1 Beta 3 sürümünün ardından iPhone Dev Team iOS 6.1 Beta 3 jailbreak yapılabilmesinin mümkün olduğunu açıkladı. Redsn0w’un mevcut olan son sürümü ile iOS 6.1 Beta 3 jailbreak yapabileceksiniz.

iOS 6.1 Beta 3 Jailbreak

Tabi ki herkes bu konuya sevinmesin. Keza bu jailbreak tethered ve sadece iPhone 3GS, iPhone 4 ve iPod Touch 4. Nesil cihazlarda yapılabiliyor. Eğer yukarıdaki cihazlardan birine saipseniz ve iOs 6.1 Beta 3 sürümünü kurduysanız aşağıdaki şekilde cihazınıza jailbreak yapabilirsiniz:

1.Ios 6.1 Beta 3 jailbreak için ilkcihazınıza uygun olan iOS 6.0 ipsw dosyasını bilgisayarımıza indirelim.

2.İkinci olarak, konunun en altından Windows veya mac için (hangisini kullanıyorsanız) RedSn0w 0.9.15 beta 3 aracını indirelim.

3.Dosyamız indikten sonra, cihazımızı bilgisayara bağlayarak DFU moduna alalım ve RedSn0w 0.9.15 beta 3 aracını çalıştıralım.

4.Dördüncü aşamada, sırayla Extras => Select IPSW seçeneklerini seçelim ve bilgisayarmızdaki iOS 6.0 firmware dosyasını programa gösterelim. Identify işlemi tamamlandıktan sonra geri diyerek ana ekrana tekrar dönelim.

5.Ana ekrana geldiğimizde, jailbreak seçelim seçerek yükleme işleminin tamamlanmasını bekleyelim. Yükleme tamamlanınca Install Cydia seçeneğini seçelim ve next diyerek işlemimize devam edelim.

6.İşlem bir süre daha sürüp telefonunuz açıldığında kilit ekranındayken telefonumuzu tekrar kapatalım. Bu işlemin ardından, telefonumuzu tekrar DFU moduna alalım. Extras => Select IPSW seçeneklerini tekrar tıklayarak iOS 6.0 firmware dosyasını tekrar gösterelim ve tekrar Identify işleminin tamamlanmasını bekleyelim.

7.Bu aşamada just boot seçeneğini seçelim ve telefonun açılmasını bekleyelim, telefonumuz açıldığında Cydia’nın telefonumuza yüklendiğini göreceğiz, hayırlı olsun.

Windows için RedSn0w 0.9.15 beta 3: https://sites.google.com/a/iphone-dev.com/files/home/redsn0w_win_0.9.15b3.zip?attredirects=0&d=1

Mac için RedSn0w 0.9.15 beta 3: https://sites.google.com/a/iphone-dev.com/files/home/redsn0w_mac_0.9.15b3.zip?attredirects=0&d=1

2 Comments

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir