7 Yaşında Ancak O iOS Uygulama Geliştiricisi

7 Yaşında Ancak O iOS Uygulama Geliştiricisi
23 Ağustos 2011 tarihinde eklendi, 973 kez okundu.

Yaşıtları ülkemiz açısından düşünüldüğünde henüz okuma yazmayı bile yeni öğrenmiş olmasına rağmen o, yaşından çok daha ileride bir şeye imza attı. Eski bir tost makinesinden esinlendiği ilk iOS oyununu geliştirmek sureti ile belkide Apple Developer‘ları arasındaki en genç üyesi olarak yerini aldı. onun adı Connor ve kendisi tam bir bilgisayar meraklısı ancak onu diğer meraklı insanlardan ayıran özelliği şüphesiz hayal gücü ve bu hayal gücünü de AppStore‘da yer alan ilk uygulaması ile gerçeğe dönüştürmüş birisi. 0.99$ ücretle satışa sunduğu oyununun geliştirme aşamasında kendi yaş grubunun da fikirlerini alarak hareket etmiş Connor. Sonunda da ilk uygulamasını yayınlanabilir hale getirmiş ve AppStore’da yayınlanması için Apple’a göndermiş.

7 Yaşında iOS Geliştiricisi

Eğer sizler de Connor’un nasıl bir iş çıkarmış olduğunu merak ediyorsanız Toaster Pop isimli oyunu iTunes üzerindeki bu bağlantıdan satın alarak görebilirsiniz.

Etiketler:

7 Yaşında Ancak O iOS Uygulama Geliştiricisi Konusuna 4 Yorum Yapıldı
 1. tutkun dedi ki:

  Uzun zaman önce televizyonda görmüştüm sanırım; 4 yaşındaki bir kız çocuğu, yazılımcı olan babasını izleyerek oyun geliştirmeyi öğrenmiş. 4 yaşında ilk programını yazdı deniliyordu…

 2. elmadoktoru dedi ki:

  Ya iste… Neler var

 3. Valor dedi ki:

  peki siz bunlara inanıyormusunz.

 4. elmadoktoru dedi ki:

  İnsanlar 5-6 yaşında hafız olabiliyorsa veya buna benzer bir çok örnekler varsa neden olmasın?

Sayfa başına git