Bırakın İçeriklerinizi Google Twitter’a Göndersin

Bırakın İçeriklerinizi Google Twitter’a Göndersin
22 Şubat 2011 tarihinde eklendi, 1.226 kez okundu.

Twitter feedburnerHiç şüphesiz sosyal medya ve SEO açısından önemi her geçen gün biraz daha fazla kendini gösteriyor. Sosyal medyanın sunduğu imkanları doğru biçimde kullanan website yöneticileri, sitelerinin arama motoru sonuçlarında daha iyi bir yer edinmelerini sağladığı gibi sosyal ağlar üzerinden sitelerine çektiği ziyaretçilerle de günlük hitlerini yükseltme imkanına kavuşuyorlar. Özellikle son zamanların yükselen yıldızı olan Twitter bir çok website yöneticisinin kendi sitelerinde yayınladıkları içerikleri tabiri caizse twit’leyerek takipçilerini anlık olarak haberdar etmekle beraber sitelerine çekmeye çalışıyorlar. Zamanı geniş veya kafası pek kalabalık olmayanlar için sorun olmamakla beraber Twitter’a ek zaman ayırıp sitesindeki günlük yazıların tanıtımını yapıp bağlantısını eklemek zaman kaybına sebep olabiliyor.

Bu durumda da bize, internet hayatımızı kolaylaştıcı olan RSS hizmeti FeedBurner yardımını esirgemeyerek eklediğimiz her içeriği 140 karakterlik ölçüler ve içeriğimize ait site linkimizle beraber twitter hesabımıza mesaj olarak ekliyor. Tabi bunun için sitemizin RSS özelliğinin aktif olması ve FeedBurner‘a blogumuzu kaydetmemiz gerekiyor. Eğer henüz kayıt işlemini yapmamışsanız FeedBurner sayfasından bu işlemi yapabilirsiniz.

FeedBurner hesabınıza giriş yaptıktan sonra aşağıdaki resimdeki adımları takip edebilirsiniz.

FeedBurner ile Twitter SEO Çalışması

Hesabınızı girdikten sonra üst menüden “Publicize” öğesine tıklayınca sol menüde “Socialize” linkine tıklayınca twitter hesabınızı ekleyebileceğiniz alandan bilgilerinizi girerek twitter hesabınızı ekleyebilirsiniz. İçeriklerinizi yayınladığınızdabu içerikler sitenize ait RSS üzerinden FeedBurner‘da göründüğü gibi Google sizin yerinize Twitter hesabınıza ayarladığınız şekilde mesajınızı ve içeriğin direk linkini ekler ve size ek zaman kazandırır. İçeriğinize ait linkler de google’ın otomatik link kısaltma sistemi (www.goo.gl) üzerinden kısaltılarak twitter hesabınızda yayınlanır.

Etiketler:

Bırakın İçeriklerinizi Google Twitter’a Göndersin Konusuna 6 Yorum Yapıldı
 1. yahya GÜNGÖR dedi ki:

  http://yahyagungor.com sitem için rss nasıl aktif edebilirim. yada joomla site için rss nasıl aktif edilir bilgi verebilirmisiniz.

 2. elmadoktoru dedi ki:

  Genelde standart olarak aktiftir temanin durumuna gore de degisir modulude olusturulmus ve aktifse rss gostermesi lazim.Bazi temalarda rss icin olmasi gereken kod olmuyor bundan da gosterilemeyebiliyor mobildeyim su an bakamiyorum

 3. gurbetciakkuslu dedi ki:

  temam rockettehemeden satın aldığım juxta . rss var mı bilmiyorum. ilginize teşekkür ederim cevaplarınızı bekliyorum

 4. elmadoktoru dedi ki:

  Menü yönetiminden anasayfa menü öğesine girince sağda parametreler kısmında gelişmiş ayarlamalar kısmı var. Orada haber beslemesi bağlantısını gösterme seçeneğini evet yap ki göstersin muhtemelen ondandır

 5. gurbetciakkuslu dedi ki:

  çok teşekkür ederim dediğiniz kısımdan halletim.
  şimdi artık makalede anlatılanları uygulamaya sıra geldi.
  kolay gellsin

 6. elmadoktoru dedi ki:

  Kolay gelsin

Sayfa başına git