Cihazların %78’i iOS 7’ye güncelledi

Cihazların %78’i iOS 7’ye güncelledi
31 Aralık 2013 tarihinde eklendi, 1.018 kez okundu.

Apple geçtiğimiz Eylül ayının sonlarında duyurmuştu iOS 7‘yi. Yaptığı etkinlikten bu yana birçok kullanıcı iOS 7 kullanmaya başladı. Çeşitli güncellemelerle stabilite halen aransa da kullanıcıların büyük çoğunluğunun tercihi yeni işletim sistemi oldu. Pil ömrü vs gibi sorunlar halen yaşanıyor olsa da kullanıcılar yeni güncellemelerden ümitli.

iOS işletim sistemini Android‘ten ayıran belki de en önemli tarafı birçok cihazla desteklenebilir yapıda olması. Yani bir güncelleme geldiğinde geriye dönük birçok cihaz iOS 7 güncellemesinden faydalanabilirken; Android kullanıcıları son güncellemeyi bırakalım 2 önceki güncellemeden bile nasibine düşeni alamıyor. Buna aslında çok fazla sayıda Android cihazı olduğu ve hepsi için bir güncelleme yapabilmenin zor olduğunu öne sürebiliriz.

iOS 7 logo

Bu gün itibariyle yayınlanan rapora baktığımızda;

  • iOS 7 kullananlar %78,
  • iOS 6 kullananlar %18,
  • iOS 5 ve öncesini kullananlar ise %4

olarak görüyoruz.

Bakalım iOS 7 kullananları sayısında özellikle iOS 7 jailbreak‘in çıkışıyla artış gözlenecek mi? Çünkü birçok jailbreak kullanıcısı da gelebilecek güncellemeyi bekliyorlardı.

Etiketler:

Cihazların %78’i iOS 7’ye güncelledi Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. ekrem dedi ki:

    mrb arkadaşlar iphone 4 var bende 5.1.1 yüklüydü geveyle kullanıyordum arkadaşın biri güncelle me var diye güncellemiş elinde oynarken şu an ios 7 var ve geveyi varmı yoksa çıkma ihtimalini bilen varmı ve aynı zaman da ektifleştiremedim malum kart yok diye aktivasyon kartı da yok spariş vermem gerek de aktivasyon kartı olmadan etkinleştirmenin yolunu bilen var mı ???

Sayfa başına git